Чи дозволений виїзд за кордон з боргами? Чи можна і як виїхати з України з кредитом?

З поняттям кредитів у нашій країні певно знайомий кожен, адже більшості досить часто не вистачає грошей, особливо якщо це стосується великих покупок. Кредитні виплати не викликають особливих труднощів у населення, оскільки це відбувається поступово, але іноді наявність кредитів на рахунку, все ж таки може зіграти злий жарт з його власником. Так, часто, коли людина з певними боргами перетинає кордон з Польщею, у працівників виникають питання до неї. Нерідко боржників розвертають на кордоні, забороняючи в’їзд на територію ЄС. Та всі ситуації боржників індивідуальні, тому й шляхи рішення проблем відповідно різні. Далі розглянемо що саме може спровокувати заборону в’їзду на територію Польщі, та як підготуватися до поїздки, якщо у вас є борги.

Постановка проблеми: через що можуть не пропустити на кордоні

По-перше, слід зазначити, що борг боргу різниця, тому не кожен кредит може унеможливити в’їзд до іншої країни. По-друге, окрім кредитів від банків є інші категорії заборгованостей, про які слід дізнатися раніше ніж ви вирушите за кордон.

Лише наявність кредиту, за умови, що всі виплати ви здійснюєте вчасно, та не маєте заборгованостей через затримку, а також не мали штрафів – не слугує причиною заборони в’їзду на територію Польщі. Інша справа, якщо ви кілька разів завідомо порушували домовленості з кредитором. Тобто якщо вам регулярно приходять штрафи та попередження негайно сплатити борги, то це вже може стати вагомим аргументом не дозволити вам перетнути кордон. Стовідсотковою гарантією заборони перетину кордону є рішення суду, яке може бути видане як результат жахливої кредитної історії внаслідок постійних порушень.

Але пам’ятайте – це може зробити лише суд, кредитор такого права не має.

Також варто зазначити, що не лише через заборгованості по кредитам виникають проблеми. Так, причиною можуть стати заборгованості по виплаті аліментів, певні борги юридичним або фізичним особам, та навіть неоплачені комунальні квитанції. Але, знову ж таки, має бути рішення суду про те, що покидати межі країни вам заборонено. Якщо ви просто затрималися, не оплатили, наприклад, за газ до ЖКГ, та зібралися до Європи,то можете не перейматися, вас пропустять, адже без рішення суду митниця ніяк не знатиме про ваш борг.

Всі ситуації, що описані вище стосуються не лише перетину кордонів з сусідньою Польщею, але й з іншими країнами ЄС. Тому завчасно потурбуйтеся про сплату боргів, щоб можна було заїхати до будь-якої країни без проблем.

Методи вирішення проблеми заборони покидати межі України

Якщо ваша ситуація серйозна, і ви маєте рішення суду на руках, то ризикувати і їхати не вирішивши проблему заздалегідь, не варто. Це може спричинити ряд незручностей у майбутньому. Через те, що працівники на митниці мають доступ до бази даних, вас обов’язково перевірять на кордоні, тому приховати цього не вийде ніяк. Отже, знаючи про ваші борги, прикордонники повернуть вас додому, поставивши до паспорту відповідний штамп. А це, у свою чергу, буде викликати питання до вас під час майбутніх поїздок за кордон.

Тобто, навіть якщо ви виправили ситуацію, і не маєте жодних перепон, то на кордоні працівники наступного разу можуть бути дещо прискіпливими до вас через попередній штамп про заборону в’їзду на територію країни.

Тому, найкращий метод забезпечити собі спокійний перетин польського кордону – виплатити всі заборгованості. Для цього, потрібно особисто прийти до банку, який є вашим кредитором, та сплатити всю суму, додаткові відсотки та можливі штрафи. Після оплати ви отримаєте квитанцію про те, що ви більше не є боржником, що автоматично анулює рішення суду.

Як правильно вчинити, коли коштів сплатити заборгованість не вистачає

Перше, що спадає на думку – позичити грошей у рідних, знайомих, сусідів, тих, хто може зробити це без додаткових відсотків. Також можна скористатися послугою онлайн кредитів, та справа в тому, що обидва способи можливі лише при незначній сумі боргу, а що робити коли заборгованість «не підйомна». Така ситуація дійсно поширена, адже не кожен, маючи значний борг, може одразу відшукати потрібну суму. Тому не варто втрачати надію на те, що запланована поїздка може здійснитися, бо для таких ситуацій вже розроблено алгоритм дій:

  • почніть займатися справою не менше ніж за 10 днів до запланованого від’їзду, оскільки хоча процес закриття боргу й не надто довгий, проте нове рішення по вашій справі до митниці дійде не раніше ніж за 15 днів. Тому, для того, щоб з кордону все ж таки не повернутися додому, так і не потрапивши до країни призначення – вирішуйте проблему вчасно;
  • спробуйте домовитися з вашим кредитором, оскільки іноді клієнтам це дійсно вдається, і їм йдуть на поступки. Таке «послаблення режиму» називають рефінансуванням, і воно має на увазі, що рішення суду стає недійсним у наслідок визнання кредиту непротермінованим. Але не можна дати гарантію, що саме у вашому випадку це буде можливим, оскільки це справа індивідуальна, вона залежить від багатьох факторів, у тому числі й від особистої розмови з кредитором;
  • оформіть кредит в іншому банку для того, щоб сплати борг. Цей варіант досить спірний, адже, якщо вам вдасться його оформити, умови для нього буду жорсткішими. До того ж, вам все одно доведеться його сплачувати, тому єдине, що може виправдати такий вчинок – ви збираєтеся за кордон на роботу.

Поради «на крайній випадок»

  • потрапити на територію будь-якої з країн ЄС через Росію. На кордоні українсько-російського кордону, боржники не перевіряються, тому ви без перепон потрапите туди. Далі слід відправитися до Калінінграду, а вже звідти можна рухатися до європейських країн, оскільки там вас також перевіряти не мають;
  • схожу схему можна застосувати ідо білоруського кордону. Працівники митниці тут теж не перевіряють бази даних, тому далі ви спокійно можете відправлятися до ЄС;
  • якщо рішення про заборону покидати межі України ви отримали нещодавно, то у вас є декілька днів терміново покинути країну. Це можливо зробити через те, що рішення про заборону виїзду, до митниці доходить десь на 15-тий день, тому декілька днів у боржника щоб втекти ще є.

Але пам’ятайте, ці способи не є законними, гарантувати їх дієвість неможливо. Такі маневри вдавалося зробити комусь, якщо про це відомо, проте як буде саме у вашому випадку сказати складно.

Тому, вся відповідальність за прийняття такого роду рішень повністю лягає на вас, довести свою невинність, у разі чого, навряд чи вийде.

Отже, мати кредит на своєму рахунку не становить проблеми для перетину кордону. Але якщо ваш кредит протермінований, та за рішенням суду ви не можете виїжджати, то дійсно, вам не вдасться зробити це законними шляхами. Тому, краще бути порядними громадянами, та вчасно сплачувати позики, щоб не перетворюватися на боржників, яким досить складно виїхати за кордон.

Чи дозволений виїзд за кордон з боргами? Чи можна і як виїхати з України з кредитом? 5.00/5 - Оцінок: 1
Поділитися: Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
Разом з "Чи дозволений виїзд за кордон з боргами? Чи можна і як виїхати з України з кредитом?" також читають:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *