Чи можливо отримати Карту Поляка для українців і що для цього потрібно?

Останнім часом люди, які хочуть поїхати в Польщу чи вже побували в цій країні, замислювалися над питанням як отримати Карту поляка. Вони хочуть знати, які має права і обов’язки володар Карти. У даній статті ви дізнаєтеся висококваліфіковані відповіді на всі питання.

Що дає Карта Поляка українцю?

Отже, для чого потрібна? Насамперед цей документ – це відмінний проїзний документ в країни Шенгенської зони. Також карта дозволяє безкоштовно отримати національну візу D категорії, яка буде діяти 12 місяців.

Її власники можуть безперешкодно переміщатися по всьому Євросоюзу, безкоштовно вчиться в будь-якому польському Вузі. Крім перерахованого вище ви отримуєте:

 • Безкоштовну медицину;
 • Можливість працевлаштування та підприємництва;
 • Безкоштовно відвідувати музеї, палаци і різні історичні місця;
 • Спрощена процедура отримання ПМЖ;

Як отримати карту?

Основним документом для отримання карти є довідка про те, що в родині у людини знаходяться люди з польським громадянством, тому в першу чергу варто провести аналіз генеалогічного дерева і з’ясувати, хто з родичів був поляком. Як тільки людина розбереться з цим питанням, він повинен буде заповнити заяву та спеціальну анкету, приклавши до них копії закордонного паспорта та свідоцтва, що підтверджують особу. При наявності в повний комплект документів входять також свідоцтва про отримання освіти на території Польської Республіки, свідоцтва про хрещення і так далі. І якщо говорити про те, як зробити Карту Поляка, якщо немає польських коренів, то можна зробити акцент на тому, що найбільш важливою умовою у такій ситуації вважається наявність документів, що підтверджують факт ведення «активно польської діяльності» на території держави протягом трьох попередніх років.

Після оформлення всіх документів необхідно записатися на співбесіду з польським консулом, яке має відбуватися за сприяння місцевої польської громади (зазвичай, для цього потрібно в ній перебувати, тому нехтувати даними умовою точно не варто). Успішне проходження співбесіди, в ході якої буде визначено знання офіційної мови Польщі її культури і традицій, дає можливість отримання заповітного документа, який видається безкоштовно (консульські збори скасовані).

Як отримати Карту Поляка з польськими коренями?

Обговорюючи питання про те, як зробити Карту Поляка, якщо є польське коріння в 2018 році, потрібно особливо підкреслити те, що термін «придатності» цього документа визначається десятьма роками, тому за три місяці до передбачуваної дати закінчення її дії у консульство необхідно подати документи про її продовження на наступні десять років. Особи, яким ще немає 18 років, також можуть отримати карту поляка, але розраховувати на це вони можуть лише за умови заяви від батьків.

Які документи підтверджують польське походження?

 • Свідоцтва про народження, в яких зазначено, що один або обоє батьків – польського походження. Тобто, якщо батько вашої мами за національністю поляк, то і ваша мама згідно спадкування національності – полячка;
 • Документами, що підтверджують приналежність до польської нації можуть стати копія або оригінал акту соціального стану, церковне свідоцтво і навіть атестати про освіту;
 • Папери, що підтверджують проходження військової служби в Польській республіці;
 • Карта ID;
 • Виписка з костьольній книги і свідоцтво про вінчання;
 • Виписка їх міських архівів.

Важливо пам’ятати! Всі документи на Карту поляка обов’язково повинні бути перекладені на польську мову і завірені нотаріусом.

Потрібно буде заповнити анкету (wniosek) на Карту поляка, приклавши копію українського та закордонного паспорта. Зібрати повний пакет документів, який буде доводити належність до нації Польщі.

Запис на Карту Поляка

Собеседование буде відбуватися саме в польському консульстві, безпосередньо за місцем вашої прописки.

Записатися на співбесіду можна шляхом подання електронної заявки на сайті secure.e-konsulat.gov.pl.

Після реєстрації з вами зв’яжуться і розкажуть, що необхідно робити далі.

Співбесіда

Прийому в консульство можна чекати місяцями, а можна потрапити туди практично відразу.

Які документи потрібні для карти на момент співбесіди:

 1. Анкета на Карту Поляка (wniosek), в якій вже вклеєне фото 3.5*4.5 см.; (Скачати wniosek на Карту Поляка: бланк і приклад заповнення.)
 2. Оригінал і копію закордонного та громадянського паспорта.

На співбесіді для всіх створюють невимушену і дружню атмосферу, щоб люди не губилися і навпаки демонстрували свої таланти та бажання.

Якщо все пройшло успішно, ви відповіли на всі питання консула на Карту поляка, то чиновник просить заповнити кілька документів.

Причини відмови в отриманні Карти поляка

Основні причини, коли консул не оформить Карту поляка:

 • У заявника відсутні перераховані вище вимоги.
 • Людина, яка оформляє Карту, подала не правдиві відомості, документи.
 • Заявник став громадянином Польщі, отримав згоду на поселення в цій країні.
 • Якщо можуть порушуватися безпека, громадський порядок Республіки.
 • Заявник брав участь в діях, які могли завдати шкоди інтересам Польщі.

Який термін дії Карти поляка

Документ дійсний протягом 10 років з періоду отримання. Для продовження придатності Карти поляка, не пізніше ніж за 90 днів до закінчення терміну, власник повинен подати заяву на продовження.

Карта автоматично втрачає чинність, якщо людина отримала ПМП Польщі, оселилася в даній країні.

 

Чи можливо отримати Карту Поляка для українців і що для цього потрібно? 5.00/5 - Оцінок: 2
Поділитися: Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
Разом з "Чи можливо отримати Карту Поляка для українців і що для цього потрібно?" також читають:

Коментарі

  1. Карта Поляка виготовляється протягом 1-2 місяців, тому якщо ви чекаєте на неї довше, то краще розпитати детальніше про це за місцем подання. Адже затримка може бути навіть через проблеми в роботі кур’єрської служби.

 1. Доброго дня. Таке питання: якщо моя бабуся проживала на тереторії польщі але в далекому часі була примусово переселенна на тереторію україни чи маю я право на карту поляка?

  1. Доброго дня. Якщо в графі «національність» бабусі було написано «polska», то після надання підтвердження того, що ви маєте польське коріння, ви маєте право отримати карту поляка.

 2. Доброго дня! Підкажіть будь ласка, а якщо полячкою була тільки прабабка, а прадід був українцем, чи це дає право на отримання карти поляка? Я читала, що по лінії пра повинні бути два родича поляками

  1. Доброго дня. Для отримання Карти поляка необхідно, щоб двоє з прабатьків були польської національності або ж мали польське громадянство, або бабуся чи дідусь, або один з батьків. Тому у Вашій ситуації необхідно, щоб подавали спочатку на карту ваші батько чи мати (тобто кому ваша прабабуся доводиться бабусею). А після отримання ними Карти, ви теж зможете подати документи.

 3. Доброго вечора. Чи обов’язково необіхідно мати закордонний паспорт для подання документів на карту поляка?

  1. Доброго дня. Ольга, так, закордонний паспорт (та копії віх сторінок) потрібно взяти з собою на співбесіду з консулом.

 4. Добрий день. В маминому свідоцтві про народження в графі батьки написано, що національність дідуся поляк. Чи цего достатньо для отримання сталого побиту, чи потрібні ще якісь документи, які підтверджують національність дідуся?

  1. Доброго дня. Саша, так, цього підтвердження достатньо для визнання у вас наявності польського коріння.

 5. Скажіть будь-ласка чи можу я отримати карту поляка, якщо моя рідна тітка її вже має, і що для цього потрібно. Дякую.

  1. Марія, якщо ваша рідна тітка має польську національність, то на підставі наявності у вас польського коріння, ви можете отримати карту поляка. Ще однією з підстав для отримання даного документа є ведення активної діяльності на користь польської культури не менше ніж 2 роки (потрібно надати довідку). Якщо ці умови не дотримані, то карту поляка ви отримати не можете.

 6. Я працюю в польщі на офіційні роботі 4 роки, мову знаю добре, чи можливо зробити карту поляка

  1. Іван, якщо ви маєте польське коріння, або працюєте на благо культурної та історичної спадщини Польщі, або ж є волонтером, то так. В іншому випадку ви не маєте такого права.

 7. Доброго дня,якщо мій рідний дядько має карту побиту,то чи змогла би я теж отримати від нього карту з подальшим поданням на громадянство?
  Дякую!

  1. Ірина, в законі немає інформації про те, що племінники мають право на карту побиту, але ви можете отримати її іншим способом.

 8. Слава Ісусу Христу! Мої прадід і прабабка – поляки, поховані в Польщі. Бабуся була одружена із українцем і проживала в Україні. Але ніяких підтверджуючих документів у місцевих органах не знайшла. Де їх можна отримати? Бабусині 2 брати жили в Польщі з родинами. Після смерті бабусі з ними не спілкувалися. Правда, є запрошення одного з них, датоване 1991р., в якому сказано, що я corka kuzynki.

  1. Ірина, спробуйте звернутися до місцевого або головного державного архіву, там, якщо ви назвете всі дані, що відомі вам про ваших родичів, є шанс відшукати якісь документи-підтвердження.

 9. Доброго дня, чи можу я отримати карту поляка, якщо в моєї бабусі усвідоцтві про народження в графі мати пише що вона полька. І ще моя бабуся тоже рахується полька бо хрещена в костелі, але свідоцтво не збереглося, дякую.

  1. Зоряна, так, фактично ви маєте польські корені, але при подачі документів на карту поляка, мало сказати про це в усній формі, тому вам потрібно дістати письмове підтвердження наявності у вас польського коріння.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *