Чи можливо отримати Карту Поляка для українців і що для цього потрібно?

Останнім часом люди, які хочуть поїхати в Польщу чи вже побували в цій країні, замислювалися над питанням як отримати Карту поляка. Вони хочуть знати, які має права і обов’язки володар Карти. У даній статті ви дізнаєтеся висококваліфіковані відповіді на всі питання.

Що дає Карта Поляка українцю?

Отже, для чого потрібна? Насамперед цей документ – це відмінний проїзний документ в країни Шенгенської зони. Також карта дозволяє безкоштовно отримати національну візу D категорії, яка буде діяти 12 місяців.

Її власники можуть безперешкодно переміщатися по всьому Євросоюзу, безкоштовно вчиться в будь-якому польському Вузі. Крім перерахованого вище ви отримуєте:

 • Безкоштовну медицину;
 • Можливість працевлаштування та підприємництва;
 • Безкоштовно відвідувати музеї, палаци і різні історичні місця;
 • Спрощена процедура отримання ПМЖ;

Як отримати карту?

Основним документом для отримання карти є довідка про те, що в родині у людини знаходяться люди з польським громадянством, тому в першу чергу варто провести аналіз генеалогічного дерева і з’ясувати, хто з родичів був поляком. Як тільки людина розбереться з цим питанням, він повинен буде заповнити заяву та спеціальну анкету, приклавши до них копії закордонного паспорта та свідоцтва, що підтверджують особу. При наявності в повний комплект документів входять також свідоцтва про отримання освіти на території Польської Республіки, свідоцтва про хрещення і так далі. І якщо говорити про те, як зробити Карту Поляка, якщо немає польських коренів, то можна зробити акцент на тому, що найбільш важливою умовою у такій ситуації вважається наявність документів, що підтверджують факт ведення «активно польської діяльності» на території держави протягом трьох попередніх років.

Після оформлення всіх документів необхідно записатися на співбесіду з польським консулом, яке має відбуватися за сприяння місцевої польської громади (зазвичай, для цього потрібно в ній перебувати, тому нехтувати даними умовою точно не варто). Успішне проходження співбесіди, в ході якої буде визначено знання офіційної мови Польщі її культури і традицій, дає можливість отримання заповітного документа, який видається безкоштовно (консульські збори скасовані).

Як отримати Карту Поляка з польськими коренями?

Обговорюючи питання про те, як зробити Карту Поляка, якщо є польське коріння в 2018 році, потрібно особливо підкреслити те, що термін «придатності» цього документа визначається десятьма роками, тому за три місяці до передбачуваної дати закінчення її дії у консульство необхідно подати документи про її продовження на наступні десять років. Особи, яким ще немає 18 років, також можуть отримати карту поляка, але розраховувати на це вони можуть лише за умови заяви від батьків.

Які документи підтверджують польське походження?

 • Свідоцтва про народження, в яких зазначено, що один або обоє батьків – польського походження. Тобто, якщо батько вашої мами за національністю поляк, то і ваша мама згідно спадкування національності – полячка;
 • Документами, що підтверджують приналежність до польської нації можуть стати копія або оригінал акту соціального стану, церковне свідоцтво і навіть атестати про освіту;
 • Папери, що підтверджують проходження військової служби в Польській республіці;
 • Карта ID;
 • Виписка з костьольній книги і свідоцтво про вінчання;
 • Виписка їх міських архівів.

Важливо пам’ятати! Всі документи на Карту поляка обов’язково повинні бути перекладені на польську мову і завірені нотаріусом.

Потрібно буде заповнити анкету (wniosek) на Карту поляка, приклавши копію українського та закордонного паспорта. Зібрати повний пакет документів, який буде доводити належність до нації Польщі.

Запис на Карту Поляка

Собеседование буде відбуватися саме в польському консульстві, безпосередньо за місцем вашої прописки.

Записатися на співбесіду можна шляхом подання електронної заявки на сайті secure.e-konsulat.gov.pl.

Після реєстрації з вами зв’яжуться і розкажуть, що необхідно робити далі.

Співбесіда

Прийому в консульство можна чекати місяцями, а можна потрапити туди практично відразу.

Які документи потрібні для карти на момент співбесіди:

 1. Анкета на Карту Поляка (wniosek), в якій вже вклеєне фото 3.5*4.5 см.; (Скачати wniosek на Карту Поляка: бланк і приклад заповнення.)
 2. Оригінал і копію закордонного та громадянського паспорта.

На співбесіді для всіх створюють невимушену і дружню атмосферу, щоб люди не губилися і навпаки демонстрували свої таланти та бажання.

Якщо все пройшло успішно, ви відповіли на всі питання консула на Карту поляка, то чиновник просить заповнити кілька документів.

Причини відмови в отриманні Карти поляка

Основні причини, коли консул не оформить Карту поляка:

 • У заявника відсутні перераховані вище вимоги.
 • Людина, яка оформляє Карту, подала не правдиві відомості, документи.
 • Заявник став громадянином Польщі, отримав згоду на поселення в цій країні.
 • Якщо можуть порушуватися безпека, громадський порядок Республіки.
 • Заявник брав участь в діях, які могли завдати шкоди інтересам Польщі.

Який термін дії Карти поляка

Документ дійсний протягом 10 років з періоду отримання. Для продовження придатності Карти поляка, не пізніше ніж за 90 днів до закінчення терміну, власник повинен подати заяву на продовження.

Карта автоматично втрачає чинність, якщо людина отримала ПМП Польщі, оселилася в даній країні.

 

Чи можливо отримати Карту Поляка для українців і що для цього потрібно? 3.45/5 - Оцінок: 11
Поділитися: Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
Разом з "Чи можливо отримати Карту Поляка для українців і що для цього потрібно?" також читають:

Коментарі

  1. Карта Поляка виготовляється протягом 1-2 місяців, тому якщо ви чекаєте на неї довше, то краще розпитати детальніше про це за місцем подання. Адже затримка може бути навіть через проблеми в роботі кур’єрської служби.

 1. Доброго дня. Таке питання: якщо моя бабуся проживала на тереторії польщі але в далекому часі була примусово переселенна на тереторію україни чи маю я право на карту поляка?

  1. Доброго дня. Якщо в графі «національність» бабусі було написано «polska», то після надання підтвердження того, що ви маєте польське коріння, ви маєте право отримати карту поляка.

 2. Доброго дня! Підкажіть будь ласка, а якщо полячкою була тільки прабабка, а прадід був українцем, чи це дає право на отримання карти поляка? Я читала, що по лінії пра повинні бути два родича поляками

  1. Доброго дня. Для отримання Карти поляка необхідно, щоб двоє з прабатьків були польської національності або ж мали польське громадянство, або бабуся чи дідусь, або один з батьків. Тому у Вашій ситуації необхідно, щоб подавали спочатку на карту ваші батько чи мати (тобто кому ваша прабабуся доводиться бабусею). А після отримання ними Карти, ви теж зможете подати документи.

    1. Аня, вам потрібно зібрати повний пакет документів, а також пройти співбесіду. На момент співбесіди у вас мають бути: копії обох паспортів, анкета, а також документ, що підтверджує наявність у вас польського коріння (копія свідоцтва про народження вашого батька).

 3. Доброго вечора. Чи обов’язково необіхідно мати закордонний паспорт для подання документів на карту поляка?

  1. Доброго дня. Ольга, так, закордонний паспорт (та копії віх сторінок) потрібно взяти з собою на співбесіду з консулом.

 4. Добрий день. В маминому свідоцтві про народження в графі батьки написано, що національність дідуся поляк. Чи цего достатньо для отримання сталого побиту, чи потрібні ще якісь документи, які підтверджують національність дідуся?

  1. Доброго дня. Саша, так, цього підтвердження достатньо для визнання у вас наявності польського коріння.

 5. Скажіть будь-ласка чи можу я отримати карту поляка, якщо моя рідна тітка її вже має, і що для цього потрібно. Дякую.

  1. Марія, якщо ваша рідна тітка має польську національність, то на підставі наявності у вас польського коріння, ви можете отримати карту поляка. Ще однією з підстав для отримання даного документа є ведення активної діяльності на користь польської культури не менше ніж 2 роки (потрібно надати довідку). Якщо ці умови не дотримані, то карту поляка ви отримати не можете.

 6. Я працюю в польщі на офіційні роботі 4 роки, мову знаю добре, чи можливо зробити карту поляка

  1. Іван, якщо ви маєте польське коріння, або працюєте на благо культурної та історичної спадщини Польщі, або ж є волонтером, то так. В іншому випадку ви не маєте такого права.

 7. Доброго дня,якщо мій рідний дядько має карту побиту,то чи змогла би я теж отримати від нього карту з подальшим поданням на громадянство?
  Дякую!

  1. Ірина, в законі немає інформації про те, що племінники мають право на карту побиту, але ви можете отримати її іншим способом.

 8. Слава Ісусу Христу! Мої прадід і прабабка – поляки, поховані в Польщі. Бабуся була одружена із українцем і проживала в Україні. Але ніяких підтверджуючих документів у місцевих органах не знайшла. Де їх можна отримати? Бабусині 2 брати жили в Польщі з родинами. Після смерті бабусі з ними не спілкувалися. Правда, є запрошення одного з них, датоване 1991р., в якому сказано, що я corka kuzynki.

  1. Ірина, спробуйте звернутися до місцевого або головного державного архіву, там, якщо ви назвете всі дані, що відомі вам про ваших родичів, є шанс відшукати якісь документи-підтвердження.

 9. Доброго дня, чи можу я отримати карту поляка, якщо в моєї бабусі усвідоцтві про народження в графі мати пише що вона полька. І ще моя бабуся тоже рахується полька бо хрещена в костелі, але свідоцтво не збереглося, дякую.

  1. Зоряна, так, фактично ви маєте польські корені, але при подачі документів на карту поляка, мало сказати про це в усній формі, тому вам потрібно дістати письмове підтвердження наявності у вас польського коріння.

 10. Доброго вечора, Якщо прабабуся була народжена у Польщі , то можна буде отримати карту поляка ?

  1. Дмитро, якщо у документах вашої бабусі у полі: національність написано – полька, то так, ви маєте право на отримання Карти Поляка.

 11. Доброго дня. Мене цікавить відповідь на таке запитання: в мого чоловіка є робоча польська віза, термін дії до 7 травня. Він недавно отримав Карту Поляка, коли він може подавати на візу національну по Карті Поляка і де? Потрібно реєструватися на сайті консульства в Луцьку (він в Тернополі прописаний) чи можна в Тернополі в візовому центрі подавати документи і які? Через сайт можна чи потрібно особисто принести документи? Як призначити дату відвідування консульства в Луцьку або візового центру в Тернополі?

  1. Подавати документи на оформлення візи по Карті Поляка можна одразу ж після її отримання. Подати заяву можна на сайті Консульства, але у назначений день та час потрібно буде принести документи до Консульства.

  1. Карту Поляка можуть отримати лише ті, хто мають підтвердження наявності польського коріння (тобто хтось з родичів повинен мати польську національність).

 12. Доброго вечора
  Мій дід поляк за національністю
  1. Що краще подавати: копію паспорта діда чи його свідоцтво про народження?
  2. Які ще документи (копії) потрібні на карту поляка?
  3. Які документи треба перекладати на польську?

  1. Ольга,

   • візьміть краще обидва документи;
   • вам знадобляться лише ті документи, що вказані у статті, а також ксерокопії документів, що підтверджують наявність у вас польського коріння;
   • перекладати документи на польську не потрібно.
 13. Доброго дня! Прадідусь, прабаба і дідусь були поляками. Я маю наступні документи: виписку з костельної книги про шлюб прадідуся і прабаби в 1912 році (шлюб в костелі в Рудках Львівської області, де зазначено, що вони є римо-католиками), виписку з метричної книги про хрещення дідуся в костелі, довідку з архіву і копію документу, де зазначено, що дідусь був за національністю поляк (також є переклад цієї довідки на польську мову). Я, як внучка, маю право на Карту поляка. Чи моя донька, якій є вже 18 років, може отримати Карту поляка за умови, що я буду мати її і піде на співбесіду до консула?

  1. У вашої доньки дійсно є польські корені, тому вона може отримати Карту Поляка, але краще додатково уточнити цей момент в Консульстві.

 14. Доброго дня! Якщо мій дідусь вояк війська-польського і є офіційний документ з Польщи. Чи можу я отримати карту поляка, дуже дякую

  1. Лише в тому випадку, що ваш дідусь має польську національність і ви маєте документ, що це підтверджує.

 15. Доброго дня! Мій батько отримав карту поляка, чи можу я звернутись за її отриманням на цій підставі? Я вже повнолітній.

  1. Головна умова для отримання Карти Поляка – довести, що у вас є польські корені. Тобто, якщо ваш батько вже отримав КП, то ви можете надати ті ж документи, що й він. Але лише інформації про те, що ваш батько вже отримав КП буде недостатньо для того, щоб її отримали і ви.

 16. Доброго дня, на співбесіді у консула, на отримання Карти поляка надав Metryka urodzenia бабусі, але консул відмовив в зв`язку з тим, що в свідоцтві про народження не вказана національність бабусі. Підскажіть, в яких документах вказується національність? Переглянув в інтернеті велику кільскість свідоцтв про народження, в яких також ніде не вказувалася національність. Що робити? Дякую.

  1. Національність бабусі має бути вказана в свідоцтві про народження одного з ваших батьків (дивлячись це материнська, чи батьківська лінія). Також якщо це материнська лінія, то потрібно надати свідоцтво про шлюб ваших батьків (тут має бути зазначено зміну прізвища). Додатково можна відшукати документи – підтвердження в міських архівах або костелах.

 17. Добрий вечір.
  Підкажіть, будь ласка, запис на співбесіду до консула можливий лише за місцем реєстрації, чи можливо пройти співбесіду за місцем проживання? Річ у тім, що я зареєстрована у Київській області, а проживаю у Львові. Чи могла би я записатися на співбесіду саме у Львові, чи мушу все ж таки їхати до Києва?
  Заздалегідь вдячна за відповідь.

  1. Оскільки до Львівського Консульського Округу Київ та Київська область не належать, то вас не запишуть на співбесіду у Львові.

 18. Доброго вечора!
  В свідоцтві про народження матері, один з батьків – польської націоналості.
  Чи є цей документ підставою для отримання КП для мене?
  Дякую!

  1. Євген, так, бабуся чи дідусь, які мають польську національність дають право на отримання Карти Поляка, але краще надати до Посольства один з документів безпосередньо самого родича-поляка, а не свідоцтво про народження мами.

 19. Добрий день! Як без польського коріння отримати карту поляка (які є варіанти)?

  1. Іван, є ще один варіант – надати довідку до Посольства про те, що ви ведете активну діяльність на користь польської нації не менше ніж 3 роки.

 20. Доброго дня! Скажіть будь-ласка до травня місяця закінчуються дні перебування у візі,я заміжня за поляка і на 5міс. вагітності зараз перебуваю у Польщі, плануємо їхати подати на карту поляка, чи зможу я без проблем отримати її, і ще таке питанько у мого дідуся є репреаційна картка, що колись проживав на території Польщі а потім було переселення до України чи також маю я право на отримання карти? Дякую за увагу.

  1. Яна, за всіма умовами, що ви описали, ви не маєте права на отримання карти поляка. Шлюб з громадянином Польщі, не дає права отримати карту поляка, до того ж цей процес додатково ускладнює репатріація вашого дідуся з Польщі.

 21. Скажіть, будь ласка, що мається на увазі під “факт ведення «активно польської діяльності»”? Дякую за відповідь. P. S. Нажаль моє польське коріння вже не візьмуть до уваги(прапрадід був поляком), але сама підтримую польську культуру, ходжу костел і вінчана там же.

  1. Віра, мається на увазі, що претендент на отримання карти поляка повинен надати довідку, що підтверджує його участь у активній діяльності на користь польської культури та нації в цілому.

 22. Доброго вечора. Якщо в метриці діда і виписці з костьолу стоїть церковне ім*я Аполінарій а в паспорті срср вже він записаний як Полікарп, то чи потрібні ще якісь додаткові документи? Дякую дуже.

  1. Руслан бачкывський, додаткові документи не потрібні, але, про всяк випадок, будьте готові пояснити цю ситуацію консулу.

  1. Наталя, так, можна. Навіть після досягнення 18-ти років дитина може отримати карту на пільгових умовах, для цього потрібно подати документи до того, як їй буде 18 років і 9 місяців. Якщо цього не зробити вчасно, то доведеться починати процес з нуля, тобто проходити співбесіду: доводити наявність польських коренів та знання мови.

 23. Доброго дня!
  У бабці на руках є свідоцтво про одруження її батьків, датоване 1944 роком( батько бабусі- поляк, мати бабусі- українка). Бабця народилася у 1942 році і тому її записали на прізвище матері. Скажіть будь ласка чи є у мене шанси подавати документи на карту поляка і з чого починати.
  Дякую.

  1. Євгенія, за загальними правилами, потрібні довідки обох родичів якщо це третє коліно (прабабуся та прадідусь). Але були випадки, коли люди отримували КП з документом одного родича, тому досить важко спрогнозувати результат у вашій ситуації.

 24. Добрий день. Порадьте, будь ласка, якщо є лише одна прабабуся “полькою”, а в дідуся в погосподарській книзі “поляк” в свідоцтві про народження “українець” (взагалі в селах нашої сільської ради проживає дуже багато “поляків”, за записами в погосподарських книгах довоєнних і десь до 50-60 років, а потім ті всі люди по “шаблону” записані “українцями” ), також я навчаюся в Польщі, в місті Катовіце і 16.08.2016 року вступила до Житомирської обласної спілки поляків України. Чи маю я право на Карту поляка? Дякую.

  1. Світлана, ваша ситуація неоднозначна, оскільки офіційні джерела говорять, що якщо прабабуся чи прадідусь мали польську національність, то потрібні документи обох родичів. Але були випадки, коли люди отримували КП і з документами лише одного родича, тому можна спробувати.

  1. Надія, для початку потрібно уважно прочитати всі умови, що описані вище, коли ви дійдете до капчі (візуальна перевірка), то там теж написано, які саме літери чи цифри (з якого рядка чи стовпця) ви маєте ввести. Потрібно зробити це і натиснути «Далі» так ви перейдете до основного етапу заповнення анкети.

 25. Який перелік документів потрібен на візу по карті поляка та які документи потрібно мати з собою при перетині кордону?

  1. Надія, вам потрібні наступні документи: візова анкета (заповнена на сайті консульства), закордонний паспорт (термін придатності якого ще мінімум три місяці не закінчиться після того як ви повернетеся) + його копія, фотографія (як для Шенгенської візи), карта поляка та її ксерокопія. При перетині кордону вам ще знадобиться медична страховка і оригінал Карти Поляка.

 26. Доброго дня. В мене дитина народилася в Польщі, вона вже має польський паспорт. Чи можу я подати на карту сталого побиту і що мені потрібно для цього? Жінка теж має польське обивательсто, але ми ще не розписані.

  1. Володимир, відповідно до тих обставин, що ви описали, поки що, це не дає права вам отримати КСП. Для цього потрібно бути офіційно одруженими (3 роки) та на момент подачі документів прожити в Польщі не менше ніж 2 роки. Або ж просто прожити в Польщі 10 років (можна без одруження). Є ще декілька інших обставин, що дозволяють претенденту отримати КСП, я описала лише ті, що максимально близькі до вашої ситуації.

 27. Доброго дня! скажіть будь ласка чи можна отримати карту поляка якщо тільки прабабця полячка? в неї було троє дітей. двоє були народжені в Польщі а моя бабця вже в Україні . Також в моєї бабці дівоче прізвище в документах таке як у прабабці.

  1. Тетяна, так, це цілком можливо, головна умова – у вас на руках має бути документ, що підтверджує той факт, що ваша прабабуся мала польську національність.

 28. Получил карту поляка несколько лет тому, еще до изменений в законе, связанных с картой поляка. Документы основания были по деду ( польский гражданин). Дед был также осужден, как польский шпион ( есть справка из дела архива СБУ) по существу и потому впоследствии не реабилитирован Украиной. Семья деда, включая моего отца, в последствии оказалась в Сибири. Деда метрики не существует из-за отсутствия архива. В отца метрике не вписано никакой национальности вообще. В моей метрике, была сделана еще в советские времена, произвольно запись, что отец русский.
  Получила карту поляка и моя дочь ( тоже до изменений в законе). Сейчас сын хочет подать на карту. Записей о польском происхождении нет, как я описал выше. Есть только документы, относящиеся к его прадеду ( польское гражданство и т.п.), моя карта поляка и карта поляка его сестры ( вернее , уже карта ПМЖ, на основании карты поляка).
  Какие перспективы, с юридической стороны? и Что посоветуете? Благодарю

  1. Олег, у будь-якому випадку Карту Поляка можна отримати лише в тому випадку, якщо людина має польське коріння та може це документально підтвердити. Тобто у вашому випадку, ваш син обов’язково має надати хоча б якийсь документ свого прадідуся, де записано, що його національність – поляк. Якщо документу немає, то, нажаль, довести нічого не вийде.

 29. Де краще подати документи на карту поляка, якщо я працюю в Польщі? В Україні чи в Польщі? І що ужесточилось на подачу. Які нові правила? Дякую…

  1. Анжеліка, громадяни України мають право подавати документи на Карту Поляка лише в Україні. Нічого не змінилося, щоб отримати заповітний документ, вам потрібно зібрати всі необхідні документи, а також підготуватися до співбесіди з консулом.

 30. Здравствуйте. Подскажите пожалуйста у жены бабушка (1927 года рождения) имеет польские корни. В свидетельстве о рождении (свидетельство советского образца выдано 1980 с пометкой “восстановлено”) указано место рождения с. Дорохуск, Холмское воеводство, ПНР. Бабушка рассказывала жене, что родители (т.е. прабабушка и прадедушка) были поляками, есть их имена и фамилии и были депортированы в Украину. Больше документов нет никаких. Есть ли шанс получить карту поляка?

  1. Сергей, оскільки прабабуся та прадідусь вашої дружини були поляками, то теоретично, вона має право подавати документи на карту поляка, але спогади та розповіді, не є доказом. Тому подавати документи можна лише тоді, коли ви матимете документи, що підтверджують цей факт. Отже, вам потрібно відшукати докази, тоді отримати карту поляка буде можливим.

 31. Доброї ночі! Якщо дідусь моєї мами був Поляк, чи можу я як правнучка реєструватися на співбесіду до консула?

  1. Віра, так, звичайно, якщо у вас є документ, що підтверджує це (свідоцтво про народження прадідуся).

 32. Доброго дня. У мене бабуся і дідусь були поляками, і були переселені в Україну в 1945 році чи можу я подавати документи на карту поляка і яка саме довідка потрібна з архіву?

  1. Оксана, так, ви можете отримати Карту Поляка, для цього вам потрібне свідоцтво про народження ваших бабуся та дідуся.

 33. Добрий вечір. У моєму свідоцтві про народження написано, що мати полька. Тобто я маю право на отримання карти поляка. Але я хочу ще немаючи карти поляка їхати працювати до Польщі по біометричному паспорту. Скажіть будь ласка, чи можу я отримати карту вже на території Польщі? Якщо так, тоді де і як це можна зробити та які документи із собою краще взяти? Дякую.

  1. Андрій, на даний момент така можливість є лише у жителів Білорусії. Громадяни України можуть отримати Карту Поляка лише в Україні.

 34. Доброго дня скажіть будь ласка у моєї бабушкі у свідоцтві пише що її мама полька ми можна мені чи бабусі зробити карту поляка чи сталий побит.

  1. Віка порт, так, оскільки ви маєте польське коріння, ви, та ваша бабуся можете отримати карту поляка. А от для того,щоб отримати карту сталого побиту, потрібно виконати ряд інших умов.

 35. Доброго дня! Дідусь мав польске підданство до 1939 року. Надалі був заарештований на території СРСР органами НКВД за шпігунство на користь Польщі ( обгрунтовано, а тому надалі ( в 1990-х р.) не був реабілітований, а визнаний обгрунтовано засудженим). В 1955 році , під час другої хвилі повернення поляків до Польщі , дідусь отримав репатриаційну карту та надалі громадянство Польщі. Його родина була відправлена до Сибіру ( Азіацька частина Россії), де я народився і мешкав до 2001 року. Відомсостей про польску національність не маємо, хоч я і отримав карту поляка. Чи є в вищеописаній ситуації в мене право на репатриацію, згідно положень Закону?

  1. Олег, відповідно до положень польського законодавства на репатріацію мають право лише особи, що довели польське походження. Тобто, мають бути одночасно виконані обидві умови:

   • хоча б один з батьків або бабуся/дідусь або двоє прабабуся та прадід були польської національності;
   • потрібно підтвердити свій зв’язок з польськими коренями, знання польської мови.

   При цьому, особою польського походження вважається також той, хто заявляє про польське походження, в минулому мав польське громадянство або хоча б один з батьків або дідусь та бабуся або прадідусь і прабабуся мали польське громадянство. Отже, виходячи з цього, ви маєте право на репатріацію.

 36. Доброго дня. Маю витяг про народження батька, в якому вказано, що його батьки поляки. Інші документи дідуся і бабці не збереглися. Чи достатньо цього документа на карту поляка. І ще батько по паспорту Мічислав, а я записана Мечиславівна, потрібно якийсь доказ, що це одна й та сама людина?

  1. Світлана, спосіб звичайно ненадійний, але все можливо. Було б добре, звичайно, якби у вас були прямі документи, що доводять вашу приналежність до польського народу, а так, не можна дати стовідсоткової гарантії, що все пройде успішно. Краще перестрахуватися і взяти копію акту про ваше народження, а також копію паспорту вашого батька, тоді питань точно не має бути.

 37. Добрий день. Скажіть, будь ласка, чи можу я отримати карту поляка , якщо мої прабабуся і прадід жили на території нинішньої Польщі, а колись вона належала Російській Імперії, потім ту територію додали до Польші. Вони проживали там років 25 і були виселені до України.

  1. Людмила, головну роль у винесенні рішення про присвоєння Карти Поляка відіграють документи, тому якщо у паспорті чи свідоцтві про народження ваших бабусі та дідуся написано, що вони поляки, то ви можете отримати цей документ.

 38. Добрий день. Скажіть, будь ласка, чи можу я отримати картку поляка без знання польської мови, якщо так то де я можу взяти уроки польської?
  Приналежність до польського народу 100% доказано у свідоцтві про моє народження в графі (національність) в обох батьків та у мене написано поляки.
  Дідусі та бабусі по обидві лінії поляки.

  1. Леоніда, без знання польської мови вам не вдасться пройти співбесіду, тому й Карту Поляка вам не отримати, отже цей критерій є обов’язковим та навіть першочерговим. Ви можете вчити мову навіть самостійно, а також записатися на будь-які курси, що проходять у вашому місті, чи ті, що проводяться в онлайн режимі.

 39. Скажіть будь ласка, чи може моя дочка отримати КП, якщо тато помер,а у бабусі є родичі у Польщі? Хто має подати заяву,якщо дочка неповнолітня?

  1. Олена, якщо дочка неповнолітня, то ви, як мати маєте подавати заяву. Але родичі у Польщі це не привід претендувати на Карту Поляка. Її можуть отримати лише ті, хто має польське походження і може це документально підтвердити.

 40. Получила карту часового побыта на основании учебы на стационаре. Являюсь опекуном недееспособного брата, который находится в Украине. Какой легальный статус можно оформить для брата в Польше, чтобы он мог находится вместе со мной для попечения?

  1. Татьяна, можна спробувати перевезти брата за програмою возз’єднання сім’ї, а от з приводу статусу, який він може отримати, найкращим чином вас проконсультують лише у Посольстві, знаючи всі тонкощі вашого випадку.

 41. Здравствуйте! Оформила воеводское приглашение на год для мамы с целью визита. Даст ли это ей право на работу во время пребывания в Польше или же это зависит от того, какую национальную визу она получит (имею ввиду ее код)? Или же в этом случае, вообще нет права на работу, несмотря на воеводское приглашение и получение национальной визы? Помогите, пожалуйста,разобраться.

  1. Эстер, національна віза (незалежно від типу) дає повне право на працевлаштування. Різниця лише у дозволеному терміні на перебування та на роботу, так, D – дає право працювати в Польщі пів року, а С – 1 рік.

 42. Добрий вечір! Скажіть, будь ласка, чи маю я підстави на подання на карту Поляка, якщо в судовій справі мого прадіда, взятій в архіві, було вказано, що він поляк, а моя бабуся в повторному свідоцтві про нарождення записана як українка, тоді як у рідного її молодшого брата зазначено, що він поляк. Дякую

  1. Ірина, навряд чи, оскільки у свідоцтві про народження бабусі написано, що вона українка, а інші документи, на жаль, не є доказом наявності польського коріння.

 43. Доброї Вам ночі! Маю два нюанси щодо подачі документів:
  1. Згідно документів, яки я маю на руках, моя бабця по татовій лінії Польского походження. Є свідоцтво про народження, де вказано що її батьки за національністю Поляки, яки проживали на території теперішньої Вінницької області. Воно датується 1914 роком. У всіх наступних документах (св. про одруження з дідом, св. про народження батька, автобіографія і т.п.) вказаний 1917 рік народження.
  2. По маминій лінії дідусь і бабця були примусово виселені під час операції “Вісла” у 1947 році. Мама народилась вже на Україні.
  Чи не буде вищевказане причиною відмови? З повагою, Павло…

  1. Павло, теоретично, лише ці факти не можуть бути причиною відмови, оскільки, такі помилки у році народження не є рідкістю. Головне мати з собою всі документи, що підтверджують особистість, щоб продемонструвати їх, раптом виникнуть питання.

 44. Доброго дня! Я хотів би отримати карту поляка, маю свідоцтво батька, де вказано національність поляк. Живу в м. Луцьк, а приписаний в Житомирській області, чи можу я подати пакет документів в м.Луцьк?

  1. Віталій, нажаль, не можете. Документи на отримання Карти Поляка подаються лише за місцем прописки.

 45. Доброго дня. Мені цікаво таке питання: моя мама вже має карту поляка і вона ще дійсна 5 років. Чи можу я зробити собі карту, коли я вже повнолітня і маю своїй дітей? Дякую.

  1. Тетяна, так, Карту Поляка ви можете зробити але на підставі наявності у вас польського коріння, а не за картою одного з батьків, оскільки ви вже повнолітня.

 46. Доброго дня) підскажіть будь ласка, моя прабабуся була полячкою, в домовій книзі вказано національність/громадянство Пол. ссср, чи можу я отримати карту Поляка? Дякую.

  1. Максим, відповідно до польського законодавства, претенденти на отримання Карти Поляка мають довести своє польське коріння. У випадку з прабатьками, польську національність обов’язково повинні мати як прабабуся, так і прадідусь (це стосується однієї лінії).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *