Чи можливо отримати Карту Поляка для українців і що для цього потрібно?

Останнім часом люди, які хочуть поїхати в Польщу чи вже побували в цій країні, замислювалися над питанням як отримати Карту поляка. Вони хочуть знати, які має права і обов’язки володар Карти. У даній статті ви дізнаєтеся висококваліфіковані відповіді на всі питання.

Що дає Карта Поляка українцю?

Отже, для чого потрібна? Насамперед цей документ – це відмінний проїзний документ в країни Шенгенської зони. Також карта дозволяє безкоштовно отримати національну візу D категорії, яка буде діяти 12 місяців.

Її власники можуть безперешкодно переміщатися по всьому Євросоюзу, безкоштовно вчиться в будь-якому польському Вузі. Крім перерахованого вище ви отримуєте:

 • Безкоштовну медицину;
 • Можливість працевлаштування та підприємництва;
 • Безкоштовно відвідувати музеї, палаци і різні історичні місця;
 • Спрощена процедура отримання ПМЖ;

Як отримати карту?

Основним документом для отримання карти є довідка про те, що в родині у людини знаходяться люди з польським громадянством, тому в першу чергу варто провести аналіз генеалогічного дерева і з’ясувати, хто з родичів був поляком. Як тільки людина розбереться з цим питанням, він повинен буде заповнити заяву та спеціальну анкету, приклавши до них копії закордонного паспорта та свідоцтва, що підтверджують особу. При наявності в повний комплект документів входять також свідоцтва про отримання освіти на території Польської Республіки, свідоцтва про хрещення і так далі. І якщо говорити про те, як зробити Карту Поляка, якщо немає польських коренів, то можна зробити акцент на тому, що найбільш важливою умовою у такій ситуації вважається наявність документів, що підтверджують факт ведення «активно польської діяльності» на території держави протягом трьох попередніх років.

Після оформлення всіх документів необхідно записатися на співбесіду з польським консулом, яке має відбуватися за сприяння місцевої польської громади (зазвичай, для цього потрібно в ній перебувати, тому нехтувати даними умовою точно не варто). Успішне проходження співбесіди, в ході якої буде визначено знання офіційної мови Польщі її культури і традицій, дає можливість отримання заповітного документа, який видається безкоштовно (консульські збори скасовані).

Як отримати Карту Поляка з польськими коренями?

Обговорюючи питання про те, як зробити Карту Поляка, якщо є польське коріння в 2018 році, потрібно особливо підкреслити те, що термін «придатності» цього документа визначається десятьма роками, тому за три місяці до передбачуваної дати закінчення її дії у консульство необхідно подати документи про її продовження на наступні десять років. Особи, яким ще немає 18 років, також можуть отримати карту поляка, але розраховувати на це вони можуть лише за умови заяви від батьків.

Які документи підтверджують польське походження?

 • Свідоцтва про народження, в яких зазначено, що один або обоє батьків – польського походження. Тобто, якщо батько вашої мами за національністю поляк, то і ваша мама згідно спадкування національності – полячка;
 • Документами, що підтверджують приналежність до польської нації можуть стати копія або оригінал акту соціального стану, церковне свідоцтво і навіть атестати про освіту;
 • Папери, що підтверджують проходження військової служби в Польській республіці;
 • Карта ID;
 • Виписка з костьольній книги і свідоцтво про вінчання;
 • Виписка їх міських архівів.

Важливо пам’ятати! Всі документи на Карту поляка обов’язково повинні бути перекладені на польську мову і завірені нотаріусом.

Потрібно буде заповнити анкету (wniosek) на Карту поляка, приклавши копію українського та закордонного паспорта. Зібрати повний пакет документів, який буде доводити належність до нації Польщі.

Запис на Карту Поляка

Собеседование буде відбуватися саме в польському консульстві, безпосередньо за місцем вашої прописки.

Записатися на співбесіду можна шляхом подання електронної заявки на сайті secure.e-konsulat.gov.pl.

Після реєстрації з вами зв’яжуться і розкажуть, що необхідно робити далі.

Співбесіда

Прийому в консульство можна чекати місяцями, а можна потрапити туди практично відразу.

Які документи потрібні для карти на момент співбесіди:

 1. Анкета на Карту Поляка (wniosek), в якій вже вклеєне фото 3.5*4.5 см.; (Скачати wniosek на Карту Поляка: бланк і приклад заповнення.)
 2. Оригінал і копію закордонного та громадянського паспорта.

На співбесіді для всіх створюють невимушену і дружню атмосферу, щоб люди не губилися і навпаки демонстрували свої таланти та бажання.

Якщо все пройшло успішно, ви відповіли на всі питання консула на Карту поляка, то чиновник просить заповнити кілька документів.

Причини відмови в отриманні Карти поляка

Основні причини, коли консул не оформить Карту поляка:

 • У заявника відсутні перераховані вище вимоги.
 • Людина, яка оформляє Карту, подала не правдиві відомості, документи.
 • Заявник став громадянином Польщі, отримав згоду на поселення в цій країні.
 • Якщо можуть порушуватися безпека, громадський порядок Республіки.
 • Заявник брав участь в діях, які могли завдати шкоди інтересам Польщі.

Який термін дії Карти поляка

Документ дійсний протягом 10 років з періоду отримання. Для продовження придатності Карти поляка, не пізніше ніж за 90 днів до закінчення терміну, власник повинен подати заяву на продовження.

Карта автоматично втрачає чинність, якщо людина отримала ПМП Польщі, оселилася в даній країні.

 

Чи можливо отримати Карту Поляка для українців і що для цього потрібно? 3.50/5 - Оцінок: 2
Поділитися: Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
Разом з "Чи можливо отримати Карту Поляка для українців і що для цього потрібно?" також читають:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *