Чи можна і як українцю самостійно відкрити свій бізнес в Польщі і скільки буде коштувати реєстрація фірми?

Мабуть, кожен хоч раз та задумувався про те, як би добре було б мати власний бізнес, адже це джерело постійного доходу. Та чи все так просто? Вести власну справу це не лише пожинати плоди у вигляді грошових винагород, але й працювати з повною віддачею. Адже недостатньо просто один раз вкластися у розвиток і більше нічого на робити. Ведення власного бізнесу тим і складне, що потребує постійного розвитку, впровадження нових методик, бо до цього спонукає конкуренція. Адже що б ви не відкрили: чи то заклад харчування, розважальний центр, кінотеатр, будь-що, для того щоб це приносило прибуток, потрібно мати щось, що буде виокремлювати вас серед конкурентів. Якщо ви відчуваєте в собі такий потенціал та маєте бажання серйозно працювати в даному напрямку, то, напевно, слід починати.

Успішні підприємці часто замислються про те, як би розширити свої володіння. Нерідко вони приходять до думки, що непогано було б рухатися за кордон. Або ж людина просто переїжджає до іншої країни і хоче там продовжувати власний бізнес. Тому, оскільки, місцем призначення для багатьох українців нерідко стає саме Польща, то далі розглянемо можливості відкриття власної справи саме в цій країні.

Що говорить польське законодавство про можливості відкриття бізнесу в Польщі для українців

Очевидці говорять, що відкрити бізнес в Польщі, не просто можна, а навіть потрібно, адже країна має сприятливий клімат для відкриття, та прозорі схеми для його подальшого регулювання. Простими словами, польський уряд не чинить жодного опору.

Для цього необхідно мати закордонний паспорт та досягти 18-ти років.

Та окрім цього також потрібно надати повний список документів (який відрізняється в окремих випадках), і мати попередній досвід ведення власного бізнесу в Україні.

А от для того, щоб зареєструвати власну фірму не на правах іноземця, а вже на правах громадянина Польщі, потрібно виконати наступні умови (хоча б одну з них):

 • отримати Карту Поляка;
 • мати право на проживання довгострокового резидента ЄС;
 • буди одруженим/-ою з громадянином ЄС, та проживати в Польщі;
 • мати право на постійне проживання в Польщі;
 • мати право на тимчасове проживання на підставі возз’єднання сім’ї.

Незалежно від того, який саме вид підприємства ви для себе обрали (спілка підприємців, чи приватне), попередньо потрібно заповнити безкоштовну реєстраційну форму до Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej 1 (CEIDG -1).

Що робити тим, хто не має права на постійне проживання в країні?

Якщо іноземець не має права на постійне проживання в Польщі, то шлях відкрити власний бізнес для них не закрито, лише дещо ускладнено. Будучи звичайним іноземцем у цій країні, кожен має право, наприклад, відкрити філію української компанії, або:

 • відкрити товариство з обмеженою відповідальністю (його особливість у тому, що у разі появи боргу, його сплачуть власністю компанії, а не її співвласників);
 • акціонерне товариство (всі співвласники акцій рівні у правах та несуть однакові збитки);
 • командитно-акціонерне товариство (має принцип управління командитного товариства, але різниця в тому, що учасники виступають власниками акцій);
 • командитне товариство (має головних власників – тих що додатково відповідають за власність компанії, та тих, хто відповідає лише за свій бізнес-внесок).

Тобто залежно від того, до якого типу власності ви належите, змінюються вимоги до підприємця та відповідно його обов’язки.

Процес відкриття товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ)

Найбільшим попитом з-поміж українців користується саме відкриття ТОВ, оскільки це може зробити не лише одна людина, а й група осіб. Саме останній варіант вважається найбільш вигідним, оскільки так, сума податку значно зменшується.

Також, щоб зменшити витрати під час оформлення ТОВ у перший раз, слід одразу визначитися з кількістю учасників, адже якщо захочете додати, прибрати чи замінити співвласника, потрібно буде щоразу заключати новий акт, та платити за це.

Також майте на увазі, що для того, щоб отримати право на відкриття товариства, ніхто з ваших співвласників не повинен обов’язково бути громадянином Польщі.

Одна з основних умов відкриття власного ТОВ у Польщі – наявність встановленої частки капіталу, за умовами польського законодавства, вона має бути не меншою за 5 тис. злотих (з приводу максимальної суми, немає жодних обмежень). Тобто додаткових інвестицій робити не потрібно.

Отже, якщо ви розумієте, що всі умови дозволяють вам стати власником ТОВ у Польщі, то ви можете починати займатися оформленням власного бізнесу. Алгоритм дій наступний:

 • Обрати сферу діяльності організації (оскільки від цього залежить скільки податків ви будете зобов’язані сплачувати, а також розмір майбутнього прибутку);
 • Сформувати стартовий капітал (не менше 5 тис. злотих, при чому, частка кожного з учасників має бути не менше 50 злотих);
 • Завірення факту реєстрації ТОВ у нотаріуса ( важлива умова: мають бути присутні всі співвласники, а також за послуги потрібно буде сплатити 450 злотих);
 • Написати заяву до державного реєстру, та надати підтвердження нотаріуса та підписи всіх учасників (оформлення на цьому етапі коштує 1500 злотих);
 • Подати заявку на податковий облік до Urzad Skarbowy (вартість послуги – близько 170 злотих);
 • Реєстрація в органах соціального страхування – ZUS (але якщо ви єдиний працівник вашої майбутньої компанії, то цей крок можна пропустити);
 • Виготовлення початки (не є обов’язковим, але може знадобитися в процесі діяльності – коштує близько 25 злотих);

Тобто для того, щоб стати власником компанії в Польщі, лише стартового капіталу не вистачить, адже, як і будь-де за всі наступні послуги доведеться сплачувати додатково.

Недоліки ведення власного бізнесу в Польщі

Бізнес в іншій країні – це завжди добре, якщо зосереджуватися лише на розмірах прибутків, та слід звертати увагу також і на інші аспекти. Так, варто пам’ятати, що ставки податкових виплат для всіх підприємців досить високі. В деяких сферах (наприклад соціальне страхування), вона може доходити до 40%. Варіант обійти сплату податків – відкиньте одразу, адже цим ви завідома наражаєтеся на небезпеку, і маєте розуміти, що влада країни не дасть довго проіснувати такому бізнесу.

Також будьте готові до підвищеного бюрократизму в країні (в деяких моментах), тобто звіти про роботу організації, прибутки та інше доведеться надавати досить часто.

Якщо ви вирішили приїхати до Польщі по робочому запрошенню, а вже потім відкривати власний бізнес, то ідея приречена на провал, адже в країні можна починати щось, лише легальними шляхами та з ретельною попередньою підготовкою.

Отже, ведення бізнесу в Польщі – справа не з простих, але якщо ви маєте серйозні наміри, та прикладете достатньо зусиль, то маєте всі шанси успішно керувати прибутковою організацією та мати процвітаючий бізнес.

Чи можна і як українцю самостійно відкрити свій бізнес в Польщі і скільки буде коштувати реєстрація фірми? 5.00/5 - Оцінок: 2
Поділитися: Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
Разом з "Чи можна і як українцю самостійно відкрити свій бізнес в Польщі і скільки буде коштувати реєстрація фірми?" також читають:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *