Чи потрібна медична страховка для робочої або шенгенської візи в Польщу?

Медичне страхування – один з основних документів, без якого візи будь-якого типу вам не видадуть, на підставі не повного списку документів. Більше того, коли ви прийдете до посольства чи візового центру подавати документи, не маючи страховки, у вас навіть їх не приймуть, вмотивувавши це тим, що сенсу в цьому немає,оскільки все, на що ви можете розраховувати – це відмова. Цей документ необхідно мати навіть якщо ви просто подорожуєте Європою без візи, бо його зазвичай перевіряють працівники кордону. Загалом, медичне страхування – це не просто формальність, а єдина гарантія вашої безпеки, під час перебування в іншій країні. Ніхто не може бути стовідсотково впевненим у тому, чи трапиться з ним щось за кордоном чи ні, тому важливо мати з собою щось, що дійсно може допомогти у разі складного становища. Загалом, будь-хто, має бути зацікавлений у власній безпеці – оформленні медичного страхування.

Вимоги до медичного страхування залежно від типу візи

Як ви вже зрозуміли цей документ, дійсно важливий, тому без нього отримати візу не вдасться. Більше того, за порушення цієї вимоги на вас можуть бути накладені штрафи, а також потім буде складніше отримати візу, якщо вона вам буде потрібна.

Залежно від типу візи, можуть змінюватися і характеристики медичної страховки, хоча, безумовно, вони мають і спільні моменти. Так, зона дії страхового поліса на період перебування поза межами України має розповсюджуватися на всі країни ЄС, що підписали шенгенську угоду. Строк дії страхового полісу, має бути не менше ніж ви плануєте перебувати в країні (якщо це робоча національна віза – то не менше 180 днів). І останній спільний пункт – медичне страхування має покривати можливі збитки не менше ніж на суму 30 тис. євро.

Також, в будь-якому договорі мед. страхування, мають бути зазначені різні випадки медичної допомоги, до основних належать: термінове повернення на Батьківщину, перевезення до лікарні у разі отримання травм на території Польщі, невідкладна медична допомога, обслуговування у стаціонарі, а також посмертна репатріація.

Але пам’ятайте, якщо ваша країна призначення – це не Польща, то потрібно додатково переглянути вимоги до медичного страхування, оскільки іноді деякі країни мають певні відмінності.

Особливості оформлення медичного страхування для національної візи (типів D05, D06)

Оскільки період перебування за умовами даного типу візи становить пів року,то не всі компанії, можуть запропонувати дану послугу. Але з вашої сторони вибір має бути дійсно ретельним, оскільки саме ви маєте прослідкувати наступні моменти:

 • до мінімального строку перебування (за умовами візи) додаються 15 діб екстра;
 • медична страховка має покривати спортивні травми (не є обов’язковим, але разі такої неприємності, витрат на лікування вам ніхто не відшкодує);
 • має передбачувати сфери зайнятості, що мають посилений ризик;
 • страховка має покривати лікування на суму не менше ніж 50 або 100 тис. євро відповідно.

Точно такі самі умови мають бути дотримані студентом, який їде на навчання до Польщі. Шенгенська медична страховка має дещо спрощені умови, вони мало чим відрізняються від тих, що наведені у попередньому пункті.

Процес оформлення медичного страхування

Перше застереження – звертайтеся до компаній, які мають достатньо досвіду та гарну репутацію, оскільки зараз і у цьому питанні можна потрапити на шахраїв та в результаті отримати невірно складений документ та втрати купу нервів. Бланк медичного страхування має бути коректно складений, оформлений лише машинописом, в жодному разі не рукописним та містити наступні дані:

 • паспортні дані особи та вік;
 • дати початку терміну дії страхування та його закінчення;
 • інформацію про умови та суми виплат у разі нещасних випадків.

Також, будьте уважними та краще оформіть страховку на декілька тижнів більше, ніж ви плануєте перебувати на території Польщі.

З особливою ретельністю перевірте правильність внесених даних, оскільки незначні, здавалося б, пропуски літер в прізвищі чи імені, або нестача потрібної галочки навпроти важливої категорії, можуть потім зіграти з вами поганий жарт.

Як показує практика, люди не надто цікавляться тим, як працює медична страховка доти, доки в ній не виникне гостра необхідність. «По-правильному», потрібно заздалегідь у страхової компанії в момент оформлення дізнатися подробиці страхування, тобто що покриває даний поліс, та куди слід звертатися у разі неприємної ситуації. Якщо цього ви не зробили, то хоча б прогляньте буклет, який ви отримуєте разом з бланком страхування, там мають бути чітко розписані алгоритми дій при виникненні проблем зі здоров’ям, а також номери телефонів гарячої лінії, що діють за кордоном.

Скільки коштує оформити медичну страховку

Всі вже давно помітили та звикли до того, що ціни в нашій країні ростуть досить швидко, тому на такого роду послуги, як оформлення страховки, вони теж «підскочили». Середня ціна на сьогоднішній день становить в районі 400 грн., що не можна назвати достатньо високою ціною в порівнянні з іншими витратами на візу. Якщо вам пропонують зробити це дешевше, то вірогідність того, що перед вами шахраї досить висока, навіть не думайте мати з ними справ.

Медичну страховку також можна придбати онлайн, оскільки на багатьох сайтах є калькулятори, які автоматично прораховують вартість послуги залежно від обраного періоду дії. Але, зазвичай, придбання страхового полісу в Інтернеті користувачам обходиться дорожче.

Спортсмени, люди з хронічними захворюваннями та пенсіонери платять за медичну страховку вдвічі більше ніж інші категорії населення, оскільки ймовірність того, що їм знадобиться допомого значно більша.

Але не варто приховувати наявність хвороби у цілях економії, бо гроші грошима, але на кону ваша безпека.

Страхові компанії, що мають хорошу репутацію

Обирати страхову компанію потрібно ретельно, оскільки не можна передбачити того, на скільки успішним та спокійним буде ваше перебування за кордоном. Але у разі нещасних випадків, хотілося б отримати грошову компенсацію, тому до вашої уваги, ТОП-10 кращих медичних страхових компаній в Україні:

 • Провідна (рівень виплати за 2017 рік – 52 %);
 • Нафтогазстрах (72 %);
 • Уніка (64 %);
 • АХА Страхування (59 %);
 • PZU Україна (43 %);
 • Альфа Страхування (66 %);
 • Країна (65 %);
 • Інго Україна (70 %);
 • Українська страхова група (61 %);
 • АСКА (48 %).

Отже, ці компанії вважаються надійними, оскільки вони мають найменше негативних відгуків та користуються високим попитом серед споживачів. Звичайно, ці компанії не єдині, що надають якісні послуги, ураховуючи той факт, що в Україні налічується близько 300 медичних страхових компаній, тому ви можете звернутися до будь-якої з них. Але перед тим, як заключити угоду, не полінуйтеся хоча б подивитися відгуки про обрану вами компанію в Інтернеті, та змінити своє рішення, якщо це буде необхідним, адже безпека понад усе.

Чи потрібна медична страховка для робочої або шенгенської візи в Польщу? 5.00/5 - Оцінок: 1
Поділитися: Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
Разом з "Чи потрібна медична страховка для робочої або шенгенської візи в Польщу?" також читають:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *