Де і як оплатити візовий (консульський) та сервісний збір при оформленні візи в Польщу? Чи можна повернути гроші?

При оформленні будь-якого типу візи в Польщу, з громадян України завжди стягують візовий збір, його сума може бути різною. Також є певні категорії населення, які звільняються від цього «податку». Та в будь-якому випадку, коли ви, з повним пакетом документів, прийдете до візового центру чи Посольства Польщі, подавати їх на оформлення візи, ви маєте показати консультанту чек про оплату. Якщо ж ви входите до будь-якої категорії населення, яка має законне право не сплачувати консульський збір – ви маєте надати документ, що підтверджує ваше право, та він у кожного різний. Тому, якщо вас цікавить питання про те, що взагалі таке консульський збір, де його можна сплатити, скільки коштують такі послуги – читайте далі дану статтю. Адже вона саме покликати розставити всі крапки над «і» у цій справі.

Що таке консульський(візовий) збір

До якої країни ви б не оформлювали візу, всюди вимагають сплатити візовий сбір, проте всюди його вартість відрізняється. Так, коли ви збираєтеся до Польщі, в обов’язковому порядку до приходу в візовий центр ви маєте сплатити консульський збір.

Є два поняття: консульський (візовий) та сервісний збір, і вони принципово відрізняються.

Візовий збір потрібно сплатити за надання послуг консульства (а саме там і буде знаходитися ваш закордонний паспорт під час розгляду). Простіше кажучи – це оплата візи, яку вклеюють до вашого паспорту. А от сервісний збір – це вартість послуг окремо взятого візового центру.

Типи віз, які потрібні для перебування на території Польщі

Всі пам’ятають про те, що українці вже більше ніж півроку випробовують безвізовий режим, але це можуть робити лише власники біометричний паспортів. Всім іншим візу потрібно оформлювати, бо без неї на кордоні вас точно не пропустять. Зрештою, якщо ви плануєте довгострокову поїздку (навчання, робота, еміграція), то віза вам все таки знадобиться.

Залежно від мети поїздки тип візи може бути наступним:

 • Шенгенська (тип С) – дає право легально перебувати на території країни, Консульство якої її видало протягом чітко визначеного періоду, а також подорожувати іншими країнами Шенгеської зони;
 • Транзитна (тип В) – дозволяє лише перетинати територію Польщі (цей строк не може перевищувати 5 днів);
 • Аеропортна ( тип А) – надає право перебувати лише в межах транзитної території аеропорту, але це не означає, що можна прогулятися містом, можна знаходитися тільки на території аеропорту;
 • Національна (тип D) – довгостроковий тип візи, яка видається на строк відповідно до наданих документів, та дає повне право законно знаходитися в Польщі, а також до 3 місяців на рік відвідувати інші країни Шенгенської угоди.

Та окрім вище перерахованих категорій, існують також підтипи віз:

 • робоча польська віза (категорій C05, D06, D05) – потрібна для працевлаштування, і видається тільки у випадку надання воєводського запрошення;
 • бізнес-віза (категорій C04) – потрібна бізнесменам для здійснення ділових поїздок до Польщі, вона дозволяє перебування до 30 днів одноразово, або 90 днів на рік;
 • віза для шопінгу;
 • віза за Картою поляка;
 • гостьова віза;
 • віза для переселенців;
 • студентська (для навчання)

Вартість консульського збору за кожну з віз, де сплатити та які документи потрібні для цього

Ціна за оформлення змінюється в залежності від типу візи, а також від бажаного терміну виготовлення документів. Так, наприклад, шенгенська віза у звичайному режимі виготовляється протягом 7 робочих днів, і коштує при цьому 35 євро. Але, якщо вам потрібно оформити візу в прискореному режимі за 3 дні, то заплатити за це доведеться вже 70 євро.

Якщо через мету поїздки вам рекомендовано отримання національної візи, то її оформлення, згідно з законом безкоштовне, але за прискорений режим доведеться доплатити за консульський збір 30 євро.

Робочі візи теж безкоштовні, але тут потрібно оплачувати деякі інші речі: запрошення на роботу (яке, за потреби, візовий центр може зробити запит до Польщі на ваше ім’я – коштує близько 1000 грн.), або запрошення від Воєводи (потрібне, зазвичай для довгострокової роботи), вартість якого приблизно 350 євро (ціна регулюються окремо взятим візовим центром).

Під окрему категорію витрат за оформлення віз потрапляє сервісний збір (становить 18.5 євро), але якщо подаєте документи в консульство напряму, то від його оплати вас звільняють.

Послуги з виготовлення віз надають консульства Польщі( Київ, Львів, Луцьк, Харків, Вінниця, Одеса), а бо ж візові центри, які на заході країни є в кожному з обласних центрів, але на сході та в інших частинах України лише у найбільших містах (Харків, Дніпро, та інші). Консульський збір сплачується вже безпосередньо у візовому центрі, а от сервісний – потрібно оплатити попередньо. Ці послуги надають в Кредобанку або в Ideabank, для цього потрібно працівнику каси надати національний та закордонний паспорти, та обрати місто, де працює візовий центр. Дату подачі документів вам призначить працівник банку після оплати, далі з квитанцією про оплату ви можете йти до візового центру.

Основні категорії населення, що звільняються від оплати візового збору

Оплата консульського збору передбачена угодою між Україною та ЄС, але його вартість залежить від віку громадянина (діти віком до 18 років від сплати звільняються), а також документів, що підтверджують мету поїздки. Так, право отримати візу безкоштовно мають:

 • учні, аспіранти студенти, що їдуть на навчання (потрібне письмове підтвердження приймаючої сторони);
 • люди з обмеженими можливостями, та особи (максимум 1 людина), що їх супроводжують (мають надати посвідчення інваліда);
 • члени офіційних делегацій, та особи, що їдуть для участі в переговорах;
 • найближчі родичі особи, яка легально проживає на території країн ЄС (можливе, після надання оригіналу запрошення);
 • учасники офіційних програм обміну ( потрібне письмове підтвердження сторін, що відправляє та приймає);
 • пенсіонери (після надання пенсійне посвідчення);
 • журналісти, а також технічний супровід (за наявності посвідчення журналіста, а також документ, що підтверджує мету поїздки);
 • водії міжнародних вантажних та пасажирських перевезень (заява від Асоціації міжнародних автомобільних перевезень).

Рішення про надання такого права приймається вже підчас подачі документів, тому про всяк випадок, краще мати з собою суму для сплати візового збору.

Чи можна повернути гроші, як це зробити?

Оскільки візовий та сервісний збір – два різних поняття, то й умови повернення сплачених грошей теж відрізняються. Так, консульський збір, у разі відмови в отриманні візи, не повертається.

Щодо сервісного збору, то існує дві ситуації. Якщо вам, знову ж таки, відмовили у видачі візи, то повернути кошти не вдасться. Але якщо вам знадобилося змінити дату подачі документів, то порядок дій наступний:

 • прийти до відділення банку та скасувати свою попередню заявку;
 • забронювати нову дату та сплатити сервісний збір ще раз;
 • написати заяву на повернення попередніх коштів;
 • чекати близько 2 тижнів на їх повернення, про що сповістять працівники банку.

Отже, щоб прискорити процес оформлення візи потрібно ретельно підготуватися заздалегідь, тобто точно визначитися з її типом та відповідно до цього підготувати необхідний список документів. І обов’язково дізнавайтеся ваші права, щоб у разі їх порушення розуміти це, та бути в змозі їх захистити.

Де і як оплатити візовий (консульський) та сервісний збір при оформленні візи в Польщу? Чи можна повернути гроші? 5.00/5 - Оцінок: 1
Поділитися: Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
Разом з "Де і як оплатити візовий (консульський) та сервісний збір при оформленні візи в Польщу? Чи можна повернути гроші?" також читають:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *