Де можна вигідно обміняти польські злоті? Який сьогодні курс валют на купівлю і продаж до гривні, долару та євро?

Обмін валют – справа нескладна, але вона потребує розумного підходу. Курс, тобто співвідношення вартості грошових одиниць різних країн, сьогодні має тенденцію часто змінюватися. Тим більше, зараз не лише національні банки обмінюють іноземну валюту, а й приватні особи, тому перш ніж звертатися кудись, слід попередньо детально вивчити курси валют, які ви хочете обміняти. Саме такий підхід часто допомагає заощадити, тобто втратити якнайменше під час обміну. Про те, де краще купити чи продати злоті, співвідношення їх до євро та доларів, як уникнути занадто високої комісії поговоримо далі.

Варіанти обміну будь-якої валюти на польські злоті

Польща – країна, що належить до ЄС, тому в будь-якій її частині приймають дві валюти: злотий та євро. Так, законом призначено національною валютою саме злотий, але через європейський вплив, євро тут теж «ходять». Та є одне важливе але – не можна точно сказати чи зможете ви всюди розплатитися євро. Це залежить навіть не від конкретного міста, а скоріше від магазину та самого продавця. Навіть якщо у вас приймають євро у якості розрахунку, то решту вам все одно дадуть злотими, до того ж, за значно меншим курсом. Отже, висновок один – перебуваючи в Польщі краще мати з собою злоті.

З цього випливає повністю логічне питання – де та як краще зробити конвертацію гривні в злоті. Взагалі, існує 4 найпоширеніших варіанти:

  • купити злоті в Україні;
  • взяти гривні готівкою до Польщі, та обміняти їх там;
  • покласти гривні на банківську карту, та зняти в злотих у банкоматах на території Польщі;
  • конвертувати гривні в долари чи євро та взяти з собою в Польщу, а там вже змінювати валюту на злоті.

Одразу варто зазначити, що останній варіант найбільш невигідний, адже отримаєте ви в даному випадку менше ніж мали б за рахунок подвійної конвертації. Та й в інших варіантах обміну грошей є багато нюансів, та про це далі.

Обмін злотих в Україні: де вигідніше?

Якщо в вашому арсеналі є лише одна валюта – гривні, то варіант обміну їх на злоті саме в Україні можна назвати найкращим. Але є кілька тонкощів, наприклад, не кожен український банк зможе здійснити цю операцію. Так, найвідоміші банки, які це можуть зробити: Credit Agricole, Idea Bank, ВТБ банк, Мегабанк, Конкорд Банк, Кредобанк, Укргазбанк.

Курси валют на сьогодні

На сьогодні курс злотого до гривні становить:

Часто буває й таке, що злотих в касі немає, тому доводиться шукати вихід. До речі, менше всього проблем, пов’язаних з нестачею коштів виникає в західних регіонах країни: Львів, Івано-Франківськ, Луцьк, та інші. Тож, якщо грошей в касі все-таки немає, то слід йти до приватних пунктів обміну. Знову ж таки, на заході України вони практично на кожному кроці. Та в деяких з них, вам запропонують послуги з платою за послуги – 2 відсотки від суми.

Порада – розвертайтеся та йдіть з таких пунктів, адже це дуже невигідний варіант, особливо якщо у вас велика сума.

Оскільки не кожна з точок працює легально, то ви точно знайдете місце, де можна обміняти без комісії. В принципі, ситуація з обміном злотих на гривні така ж, це можна зробити або в банках, або в пунктах обміну. Але якщо ви маєте намір зберігати гроші (певну суму), а не витрачати, то краще обміняти злоті на євро чи долари, це надійніше.

Курс злотого до євро та долара на сьогодні:

Курс євро до злотого на сьогодні:

Курс долара до злотого на сьогодні:

Обмін валюти в Польщі: як краще це зробити?

Якщо територіально описати картину обміну валют в Польщі – то в східній частині країни злотий можна купити значно дешевше, ніж у західній. Конвертація грошових валют тут у більшості випадків здійснюють у спеціальних закладах, які називаються «Контора», оскільки в Польщі це вважається окремим видом послуг. Колись давно поляки обмінювали гроші на вулицях, але держава прийняла рішення дозволити це на офіційному рівні, тому вуличні «міняйли» перекочували до контор.

З тих часів, обмін валют на вулицях заборонено законом, тому краще цього не робити. Адже у випадку коли вас надурять (а це буває часто), захисту від держави можна не чекати, бо це ви робили нелегально, тому самі винні.

Загалом, щодо обміну гривень на злоті безпосередньо у Польщі – це не зовсім вигідно. Будь-який з варіантів не дуже зручний:

  • якщо ви берете з собою з України гривні готівкою, то можете просто не знайти пунктів обміну, які приймають українську валюту;
  • якщо маєте з собою банківську карту з гривнями, та хочете зняти їх у банкоматах у валюті Польщі, то ви немало втратите. Оскільки банк, де ви зніматимете готівку спочатку трансформує суму в долари, а вже потім у злоті, тобто ваші гривні проходять через подвійну конвертацію. До того ж, курс долара, може бути значно менше, ніж ви могли б зробити це самостійно.

Щодо інших валют (євро, долари), це значно простіше та навіть вигідніше. Та все ж таки, краще обмінювати в Польщі саме євро, бо курс долара тут іноді досить дивний, та мінливий.

Для того, щоб обміняти будь-яку валюту в Польщі, вам не знадобляться ніякі документи. Також, існує міф про те, що на вокзалах та в аеропортах курс найгірший, тому краще змінювати валюти вже десь посеред міста. Це зовсім не так, і часто саме там бувають найвигідніші умови.

У всіх пунктах обміну стоять стенди, де ви можете бачити скільки коштує певна валюта, та, перш ніж обмінювати гроші, уточніть чи ця позначка стосується купівлі.

Бо нерідко саме на це «клюють» туристи – спочатку гроші змінюють, а потім дивуються чому ж вийшло менше, ніж вказано на стенді. А справа в тому, що деякі пишуть курс продажу, замість купівлі, та мають додаткові гроші з неуважних іноземців.

Отже, направляючись до Польщі, пам’ятайте, що обов’язково треба взяти з собою національну валюту цієї країни. Хоч євро тут теж ходять, та не всюди їх приймають до оплати, тому краще мати і злоті з собою. Найвигідніше придбати їх буде саме в Україні, адже чим західніше в Польщі ви їдете – тим дорожче обійдеться купівля злотих. Якщо ви маєте євро, то можна взяти їх з собою, та обміняти в Польщі – курс буде приблизно такий самий як і в Україні. Якщо євро у вас немає, то вигідніше обмінювати гривні одразу на злоті. Головне, будьте уважні та попередньо вивчайте курс, щоб надурити вас було не так легко.

Онлайн калькулятор – конвертер валют

Де можна вигідно обміняти польські злоті? Який сьогодні курс валют на купівлю і продаж до гривні, долару та євро? 4.00/5 - Оцінок: 2
Поділитися: Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
Разом з "Де можна вигідно обміняти польські злоті? Який сьогодні курс валют на купівлю і продаж до гривні, долару та євро?" також читають:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *