День всіх святих або як святкують Хелловін в Польщі

Про свято Хеллоуїн знають багато, але багато можуть не здогадуватися, що в Польщі є свій Хеллоуїн, який називається Dzień wszystkich świętych (День всіх святих). І цей день святкується 1 листопада) в Польщі носить не такий розважальний характер, як, наприклад, для нас. Це серйозний релігійне свято. В цей день у поляків прийнято провідувати всіх померлих близьких, а точніше вирушати на цвинтар і навести лад на могилах, та поставити спеціальну свічку в колбі, яка називається znicz. Для багатьох сімей це є одним з небагатьох моментів, коли можна зібратися всією родиною, привід побачитися з усіма родичами. До того ж 1 листопада у зв’язку з таким святом вихідний день у Польщі.

Звичай запалювати свічки

У більш давні часи біля доріг до кладовища запалювали багаття, щоб показати дорогу духам померлих, пізніше почали розпалювати багаття прямо на могилах, до наших днів ця традиція збереглася у вигляді запалення свічок в колбі. У цей день можна спостерігати величезну кількість таких свічок на кладовищі. З настанням темряви можна побачити величезну кількість вогнів, свічок. Все це виглядає дуже красиво.

До речі, молоді це не заважає святкувати Хеллоуін, який ми звикли бачити. Варіант з гарбузами, тематичними вечірками та костюмами має місце бути, але переважно у молодого покоління. Звичайно, як і в будь-якому суспільстві, виникають суперечки, на тему того, наскільки прийнятно святкувати не свій варіант, нехай і в розважальній формі.

Безліч нічних клубів, барів, закладів пропонують провести ніч з 31 жовтня на 1 листопада в атмосфері жаху і смерті», в крамницях багато сувенірів і речей для декорування будинку. Точно також кожен рік ця тема піднімається на радіо, телебаченні, кожен рік повторюються одні й ті ж суперечки.

День всіх святих або як святкують Хелловін в Польщі 5.00/5 - Оцінок: 5
Поділитися: Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
Разом з "День всіх святих або як святкують Хелловін в Польщі" також читають:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *