Кращі способи, як переводити гроші з Польщі в Україну

У вік розвитку технологій, коли вчені з кожним днем розроблять все більше модерних методик, приладів та систем, практично не залишилося людей, які ще й досі жодного разу не скористалися електронним переказом коштів. Це надійно, швидко та зручно, тому користується попитом. Особливо такий метод відправки коштів вигідний під час перебування в іншій країні. Так, якщо ви працюєте лише на сезонних роботах, то жодних складнощів з перевезенням готівки у вас не буде. Та коли ви досить довго та регулярно перебуваєте, наприклад, у Польщі, то ймовірно ви вже будете цікавитися тим, як краще відправити грошей додому чи то родичам, чи то для власного зберігання. Тож далі розглянемо найпопулярніші схеми та сервіси для найвигідніших фінансових переказів.

Найпопулярніші сервіси, яким можна довіряти

Як ви розумієте, сервісів для переказу коштів сьогодні існує безліч, та, разом з тим, не менше й шахрайських сайтів, які теж пропонують свої послуги на просторах Інтернету. Для того, щоб вас «не кинули», тримайте у пам’яті наступні: Western Union, Kredobank, MoneyGram, SWIFT – переказ, TransferGo, Privatbank. При використанні наведених сервісів, у користувачів не виникало проблем. Тому зупинимося на кожному з них більш детально.

Переказ коштів з Western Union

Напевно, найвідоміша система, має велику кількість відділень, через що переказ коштів відбувається дуже швидко. Єдиний та найбільший недолік сервісу – висока комісія за послуги, тому малі суми відправляти з Польщі в Україну буде просто не рентабельно,тому що ви немало при цьому втратите.

Для прикладу: вам терміново знадобилося відправити додому 100 злотих, у такому випадку комісія становитиме близько 20 злотих (це стосується суми, що не перевищує 400 злотих). Якщо ж сума переказу вище 1200 злотих, то доведеться заплатити 4 відсотки від суми, за комісію.

Термін транзакції складає від декількох хвилин – до кількох годин.

Алгоритм здійснення переказу:

 • дізнатися паспортні дані одержувача;
 • прийти до будь-якого відділу Western Union в Польщі та заповнити бланк переказу коштів (працівники мають вам його надати);
 • разом з бланком віддати робітнику гроші для переказу з урахуванням комісійної частки;
 • отримати квитанцію про транзакцію MTCN;
 • сповістити адресата про здійснений акт, та надати йому унікальний код MTCN.

Фінансові транзакції за допомогою Kredobank

Попередній спосіб популярний через те, що для здійснення переказу за його допомогою не потрібно бути власником рахунку у польському банку. Здійснення операцій через Kredobank саме цим і відрізняється, адже це український банк, який є партнером польського. Тому послуга переказу коштів можлива завдяки інструменту, який називається «злотовка» (Zlotowka). Основна його перевага в тому, що ви можете відкрити рахунок у злотих і не втрачати додаткові гроші під час конвертації. Термін виконання транзакції може тривати до 3 днів. Ще одним плюсом можна назвати значно меншу комісію: до 5000 – 10 злотих, а от якщо більше, то комісійним відсоток становить 0.25.

Алгоритм здійснення переказу:

 • знайти відділення Kredobank у Польщі;
 • заповнити анкету та сповістити одержувача;
 • як варіант, можна скористатися послугами Інтернет-банкінгу.

Сервіс MoneyGram та його особливості

Теж один з популярних способів переказати кошти, головна особливість якого в тому,що мінімальної суми для переказу не існує, а максимальну встановлює конкретне відділення. Є й нюанси з приводу вибору валюти, так переказати ви можете гроші у доларах або злотих, а от отримати адресат зможе лише в євро та доларах .

Саме тому висновок наступний – краще обирати долари валютою транзакції.

Швидкість обробки заявки та переказу коштів може доходити до 1 дня. Комісія прораховується індивідуально, та, наприклад, за 100 доларів комісія становить 5.

Алгоритм здійснення переказу:

 • знайти відділення, що розташовано якнайближче до вас;
 • повідомити працівника про суму фінансової операції та вирахувати комісію;
 • заповнити бланк, де вказати необхідні дані;
 • отримати контрольний код та сповістити про нього адресата.

Що таке SWIFT – переказ?

Якщо доступно описати принцип роботи SWIFT, то це скоріше інструмент аніж окрема система. Тобто його відмінність від тих, що були описані раніше в тому, що переказ коштів відбувається на конкретний рахунок, а не на людину. Мається на увазі, що вказати ПІБ одержувача недостатньо, тут потрібен номер його рахунку у будь-якому банку. Часто такі трансфери вигідні для оплати певних послуг, наприклад, навчання. Потрібно вказати банківський рахунок учбового закладу, тоді система перерахує кошти та сповістить одержувача.

Досить неоднозначна оплата комісії у сервісі SWIFT, тобто важко назвати її вигідною або ні, тут як кажуть, залежно від ситуації. Так, за переказ 100 доларів та 1000 плата може становити 15 доларів.Це означає, що краще користуватися нею для передачі великих сум.

Та є у цього способу одна підступна річ – вартість текстового оповіщення про доставку/отримання коштів. В деяких випадках вона може бути занадто високою, і це пов’язано з тим, що іноді переказ проходить декілька банків, відповідно й тариф підвищується.

Про це слід запитати заздалегідь.

Переказ через ПриватБанк

Переказ через ПриватБанк не є окремою системою, оскільки він виступає своєрідним посередником під час операції. Тобто для того, щоб переказати гроші з Польщі на картку банку, потрібно попередньо дослідити вищеописані способи. Універсального способу теж немає, тут все залежить від суми, адже саме вона визначає тариф, і лише тоді ви може зрозуміти чи буде операція вигідно для вас. Якщо, ваш одержувач вже є клієнтом цього банку, то додатково попіклуйтеся про те, щоб картка була у валюті, в якій ви збираєтеся здійснювати переказ (це обов’язкова умова Western Union, наприклад).

Та, окрім звичних всім міжнародних систем онлайн переказів, популярності набирає відносно новий варіант – TransferGo. Насправді, він дуже зручний, адже переказ відбувається миттєво і плата за послуги фіксована – 9 злотих, незалежно від суми. Ніби й все чудово,та чому ж він менш популярний ніж вже давно відомі сервіси? Просто оскільки він ще досить молодий, люди бояться скористатися ним вперше, бо мають сумніви з приводу його надійності.

Отже, дослідивши максимальну кількість варіантів здійснення переказу, кожен може обрати щось,що йому здаватиметься найвигіднішим. Головне, детально дізнавайтеся всю інформацію, та уточнюйте спірні моменти, тоді операція буде максимально вигідною.

Кращі способи, як переводити гроші з Польщі в Україну 4.00/5 - Оцінок: 3
Поділитися: Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
Разом з "Кращі способи, як переводити гроші з Польщі в Україну" також читають:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *