Культурні події літа 2018 у Польщі

Культурні події окремого міста, чи то всієї країни – це явище, яке об’єднує людей різних категорій населення та накриває загальною хвилею гарного настрою та веселощів. Концерти, фестивалі, народні гуляння та національні свята, все це робить учасників подібних заходів згуртованими однодумцями хоча б на якийсь момент. Деякі культурні події настільки популярні на весь світ, що їх прихильники летять стрімголов на місце події, навіть якщо це іноземна країна для них. З іншої сторони, якась подія – це непоганий привід відвідати нове місце. Тому, якщо ви давно мрієте побувати в Польщі, але постійно відкладаєте цей задум у довгий ящик, то читайте статтю до кінця, можливо це додасть вам рішучості. Отже, до вашої уваги перелік найголовніших подій літа 2018, які пройдуть в Польщі, або іншими словами – купа приводів відвідати країну.

Фестиваль музики та кіно

Дата: 20.08.2018 – 09.09.2018

Ціна: 30 – 90 злотих

Місце: Краків

Цей фестиваль – грандіозна подія, яка відбудеться наприкінці літа – на початку осені 2018 року. Особливість цього заходу у самій ідеї, адже це справжній рай для любителів кіно та музики, оскільки обидва їх захоплення синтезуються в одне ціла. Протягом майже трьох тижнів для широкої аудиторії на великих екранах транслюються фільми, які вже здобули всесвітню славу, але при цьому всі музичні моменти озвучує живий оркестр. Нерідко на цьому фестивалі можна зустріти видатних композиторів та музикантів. Фестиваль незвичний ще й тим, що проводиться в нехарактерних декораціях – стіни металургійного цеху, що додатково запалює інтерес публіки  Загалом фестиваль вже має велику кількість своїх шанувальників, але навіть випадковий глядач не зможе залишитися осторонь такого видовища.

Концерт Ed Sheeran

Дата: 11.08.2018 – 12.08.2018

Ціна: починається від 200 злотих

Місце: Варшава, стадіон Narodowy

Музикант проводить світовий тур на честь свого 3-го альбому “Divide”, який вийшов на початку березня 2017 року. Британський співак вже встиг завоювати любов та пошану публіки, про що свідчить велика кількість фанатів по всьому світу. Квитки на його концерти розлітаються неначе гарячі пиріжки. Одним з яскравих прикладів його значимості для шанувальників сучасного соул-поп (від англ. soul – «душевність») є той факт, що останнього разу, коли співак був у Польщі з презентацією свого попереднього альбому (2015 р.) – всі квитки розкупили буквально за один день.

OFF Festival

Дата: 3.08.2018 – 5.08.2018

Ціна: починається від 290 злотих

Місце: Катовіце

Катовіце влітку кожного року перетворюється на Мекку для шанувальників справжнього року не лише з Польщі, а й інших країн. Фестиваль почав діяти ще у 2006 році, і вже тоді знайшов своїх прихильників, кількість яких до сьогодні лише збільшувалася. Особливість цього фестивалю в самій організації заходу, адже у програму включено не лише концерти рок-зірок,  а й кінопокази та виставки. Такий неформальний стиль спілкування завойовує все більше уваги та пошани з кожним разом. До того ж, принципова різниця між OFF Festival та іншими «побратимами» свого рівня є те, що організатори найбільше ставлять на молодих та ще маловідомих артистів, а не на світових зірок рок-культури.

Окремо від функції повної насолоди улюбленою атмосферою, фестиваль допомагає зблизитися різним соціальним прошаркам, а також просуває волонтерські програми.

Truskawkobranie Kaszubskie

Дата: початок червня

Ціна: вхід безкоштовний

Місце: Brodnica Gоrna

Напевно найсмачніший фестиваль країни, до речі традиція його проводити з’явилася ще у 1971 році, і з того часу щороку поляки та гості країни з радістю її підтримують. Фестиваль названий на честь всім відомої ягоди – полуниці, адже саме в цьому і полягає його суть. Сюди йде кожен, як то кажуть, і старий, і молодий. Тут всіх пригощають свіжою полуницею та виробами з неї (випічка, джеми,компоти, навіть настоянки, та багато іншого). На святі присутні й розваги: співання народних пісень, а також танці. Все виглядає досить колоритно, ба навіть і самобутньо, тому фестиваль точно буде цікавий тим, хто любить поласувати смачними ягодами, а також відчути дух країни.

Свято «Вянки»

Дата: 23.06.2018

Ціна: вхід безкоштовний

Місце: Краків

Саме таким незвичним для нас словом у Кракові називають звичний для нас, день літнього рівнодення. Язичницьке свято (яким колись було «Вянки») зараз перетворилося на масштабну подію. Власне кажучи, по-своєму відзначатися цей день може у будь-якому з міст країни, але особливим він став саме у Кракові. Окрім очікуваних ярмарків, народних танців та співів є тут ще одна «родзинка». Так, на площі міста встановлюється декілька сцен, з яких виконують свої хіти, не лише місцеві, а й іноземні артисти. Тому, якщо ви раптом опинитися у Кракові у цей час – то не пропустіть цю подію, адже вона дійсно заворожує.

Фестиваль Лайконик

Дата: перший четвер після свята «Тіла Христова» (червень)

Ціна: вхід безкоштовний

Місце: Краків

Лайконик – це символ міста, саме тому жителі Кракова вирішили влаштувати ціле народне свято на його честь. Особливістю заходу є своєрідний парад, на чолі з вершником на дерев’яному коні у яскравому одязі. Поряд із вершником йдуть музиканти, звичайні жителі в національних костюмах, а також прапороносці. Всі вони роблять почесне коло незалежно від того, яка погода на дворі у цей день. Якщо ви раптом опинитеся в епіцентрі подій, то вам пощастить бут свідком цікавої театральної вистави.

Безперечно, захід не вартий того, щоб лише заради нього їхати на один день з України, адже це лише національна традиція, але включити це свято в програму екскурсій на випадок, якщо ви будете в місті у зазначений час – однозначно треба.

Ніч на Івана Купала

Дата: ніч с 23 на 24 червня

Ціна: вхід безкоштовний

Місце: Познань

Загалом свято нам досить знайоме, адже в Україні (особливо в малих містах) його також відзначають. Так, дата цього свята відрізняється в Польщі та Україні, але традиції святкування дійсно схожі: багаття, молодь, яка співає пісень, танці, та інше. Але чому ж варто опинитися у Познані саме в ніч на Івана Купала?  Все через момент, який дійсно зачаровує – запуск ліхтариків у нічне небо. Тисячі яскравих ліхтарів летять вздовж темного неба – така краса дійсно вражає. Особливо любителі неймовірних фото для соціальних мереж вважають своїм обов’язком відвідати цю подію.

До теми музичних фестивалів варто додати також той факт, що у статті були описані лише найпопулярніші фестивалі, тому це зовсім не означає, що інших у Польщі не відбувається. До вашої уваги список запланованих музичних фестивалів на літо 2018:

  • Orange Warsaw Festival (Варшава, 1-2 червня);
  • Open’er Festival (Гдиня, 4-7 липня);
  • Tauron Nowa Muzyka (Катовіце, 28 червня – 1 липня);
  • Audioriver Festival (Плоцьк, 27-29 липня);
  • Krakоw Live Festival (Краків, 17-18 липня).

Отже, в Польщі й без того є чим зайнятися, куди сходити, що подивитися, але якщо вам потрібна була якась особлива подія, то кожна з вище описаних може стати чудовою нагодою. Головне – відшукати саме те, що буде цікавим для вас, тоді й відпочинок буде лише в радість.

Культурні події літа 2018 у Польщі 5.00/5 - Оцінок: 1
Поділитися: Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
Разом з "Культурні події літа 2018 у Польщі" також читають:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *