Мобільні оператори Польщі: основні мережі і тарифи

Без мобільного зв’язку сьогодні нікуди, — це очевидно. І першим ділом приїжджаючи в нову країну людина шукає, де купити сімку і яку саме. І неважливо, чи надовго він приїхав на кілька днів. Роумінг дуже дорогий, а зв’язок та інтернет потрібні завжди.

У цьому циклі статей ми розповімо вам про операторів стільникового зв’язку, що працюють у Польщі, щоб ви могли зробити усвідомлений вибір.

Операторів в Польщі багато. Зв’язок в цілому недорогий (щодо інших країн Європи). Швидкий LTE є у всіх.

Оператори поділяються на звичайних і так званих “віртуальних” (MNVO). Про звичайних і так все ясно. А ось другі не мають своєї інфраструктури (тобто вишок стільникового зв’язку), а працюють на базі мереж інших операторів. Купують у них трафік “оптом” і пропонують користувачам свої тарифи. Як правило, вигідніші, ніж у великих операторів. Це і зрозуміло — витрат у “віртуалів” менше. Не потрібно тримати офіси, безліч співробітників, обслуговувати засоби зв’язку. Їх SIM-картки можна купити в магазинах, а все обслуговування ведеться через інтернет або мобільні додатки. “Сімки” висилають поштою. У країнах СНД віртуальні оператори майже не розвинені, а от у Польщі їх багато.

Купити SIM-карту будь-якого польського оператора можна майже де завгодно. Вони висять на касах в будь-яких супермаркетах (і дрібних магазинчиках теж), в павільйонах з пресою, у квиткових кіосках на зупинках, на поштах. До недавнього часу “стартер” (стартовий пакет) можна було купити і відразу ж використовувати. Але в 2016 році в цілях протидії тероризму ввели обов’язкову реєстрацію всіх SIM-карт. Користуватися послугами зв’язку ви не зможете до тих пір, поки не зареєструєте свою карту, тобто не пред’явіть паспорт для внесення в загальну систему.

Зареєструвати картку можна в офісі оператора (якщо оператор віртуальний — то в того, на чиїй базі мережі він працює), на пошті, або в частині торгових точок (касир вам швидше за все сам повідомить про таку можливість). Робиться це онлайн, тобто чекати не треба — сімка активується відразу ж. Зараз за реєстрацію SIM-карт кожен оператор дає чудові бонуси. Як-то — гігабайти інтернету, безлімітні дзвінки і SMS на певний термін і так далі. Зручно для туриста — купив “сімку” і не думай про те, які пакети трафіку купувати. Втім, всі ці заохочення придумані для того, щоб всі анонімні власники SIM-карт “вийшли з тіні”. Можливо, на початку 2017 року їх давати вже перестануть.

Отже, “стартер” (ще називається “na Kartę“) це пакетик з картону, на якому зазвичай зазначено назву оператора, вартість і включені бонуси (скільки гігабайт інтернету або безкоштовні дзвінки всередині мережі, наприклад), а також номер (можна вибрати красивіше).

Ніяких зобов’язань нема — кладете гроші, купуєте пакети трафіку або хвилин, користуєтеся. Правда, у великих операторів начебто T-Mobile є ще така “дикість” для жителів СНД як строки дії платежу. Від суми, доданої на рахунок, залежить, скільки днів номер буде активний. Це відноситься не до всіх “препейдам” (передплаченим тарифами), але будьте уважніше.

При бажанні ви можете укласти контракт з оператором на послуги зв’язку (abonament). Полягає він зазвичай на рік або на два роки. За контрактом ви зобов’язані щомісяця виплачувати певну суму, а кожен місяць вам дається певна кількість хвилин, трафіку і так далі. Зазвичай оператори пропонують кілька тарифів на вибір.

Поточні тарифи оператора T-Mobile

Абонемент — це постоплатная система розрахунків. Тобто якщо ви витратили більше коштів (наприклад, докуповували трафік, користувалися зв’язком у роумінгу і так далі), наприкінці місяця вам прийде рахунок, який ви зобов’язані будете сплатити.

На наш погляд, тарифи рідко бувають вигідними, це скоріше варіант для представників бізнесу, працівників корпорацій… У багатьох країнах інакше (препейд дорожче), але в Польщі так. Бувають ще сімейні контракти — комусь може бути зручно. Ну а взагалі головна особливість «абонементів» — можливість придбати разом з ним телефон з великою знижкою. Якісь прості моделі пропонуються за смішними цінами від 1 до 200-300 злотих. На флагманські теж пропонуються знижки, але далеко не такі істотні. Телефони, як правило, залочены для роботи з мережею одного оператора, але це блокування безкоштовно знімається.

Пропозиції оператора Plus

В СНД така система продажів телефонів зовсім не розвинена, так що приїжджим спочатку здається дуже привабливою можливість придбати телефон за копійки (тобто за гроші). Проте застерігаємо: якщо мова про дорогі телефони iPhone, то вигоди ніякої. Чим нижче ціна самого телефону, тим більше грабіжницьким буде тариф.

Наприклад, оператор Play пропонує iPhone 7 32 ГБ за 2999 злотих з платежами по 40 злотих протягом двох років. При цьому тариф включено 2 ГБ трафіку щомісяця, для активних користувачів інтернету це мало, доведеться докуповувати. У результаті через два роки ви заплатите 3959 злотих (тариф + телефон). Якщо б ви купили той же айфон окремо (від 3000 злотих в надійних інтернет-магазинах) і користувалися високим тарифом якогось віртуального оператора (наприклад, Mobile Vikings або Lycamobile), то платили б за більшу кількість трафіку близько 20 злотих щомісяця. Ну і природно не були б зв’язані ніяким драконівським контрактом на два роки до одному єдиному оператору.

iPhone 7 від оператора Orange

Так, у того ж Play можна взяти айфон дешевше — від 2599 злотих, але щомісячний платіж буде вже 75 злотих! У Orange є iPhone 7 “всього” за 749 злотих, але в місяць за договором ви будете платити майже 200 злотих! Разом 4800 за два роки, не вважаючи ціну телефону (а з нею — 7399 злотих). Тариф включає 20 ГБ інтернету і багато інших плюшок (безкоштовний роумінг або безкоштовні дзвінки на будь-які телефони, наприклад, що вам, в принципі, може бути не особливо актуально), але все одно не варто воно того.

Якщо у вас немає грошей, щоб купити дорогий смартфон за повну вартість, на наш погляд, набагато вигідніше взяти звичайний споживчий кредит. У Польщі низькі ставки за кредитами, так що простіше буде платити за нього + знову ж підібрати відповідний тариф у більш “недорогого” оператора.

Ну а якісь прості моделі можна брати і з контрактом, це може бути вигідно. Хоча на наш погляд, тарифи віртуальних операторів все одно краще. Але вирішувати вам. Наприклад, бувають контракти, де ви отримуєте не тільки телефон, а й домашній інтернет і якісь пристрої для нього додачу (модеми, планшети). Або сімейні контракти, де дають відразу кілька телефонів. Але не будемо на них зупинятися — вивчіть самі, якщо актуально.

Пропозиції оператора Play

До речі, до контрактів з покупкою телефону в офісах операторів зв’язку відносяться також, як до кредитів. Тобто “з вулиці” людині не продадуть девайс за копійки — першим ділом попросять довідку про доходи з роботи.

У частині великих операторів (Play, T-Mobile, Plus) є ще пропозиція під назвою Mix — середній варіант між “на карті” і абонементом. За цих умов ви теж можете взяти телефон за нижчою ціною. Але система розрахунків предоплатная. Знову ж полягає договір на 1-2 роки, за яким ви зобов’язані кожного місяця класти на рахунок конкретну суму. Витратили її — можете поповнити ще (ну або почекати), тобто ви будете краще контролювати рух коштів на рахунку. Правда, за контрактом ціни зазвичай вигідніше.

Mix від T-Mobile

Що стосується віртуальних операторів — вони не продають телефони з контрактом і частіше пропонують лише звичайні передплатні “сімки” з різними тарифами та пакетами. І дуже хороші ціни. Своїх “віртуалів” мають і великі оператори. Наприклад, у T-Mobile це бренд Heyah, у Orange — Nju Mobile, в Plus — Plush. Для них це спосіб запропонувати споживачам більш дешевий зв’язок. Але, на нашу думку, вигідніше використовувати послуги “незалежних” віртуальних операторів, що працюють на базі мереж Play (Virgin Mobile, Mobile Vikings і так далі) або Plus (Lycamobile). Їх плюс ще й у тому, що часто вони мають договори не з одним оператором. Наприклад, якщо немає мережі Play, то телефон перемикається в роумінг від T-Mobile (за тими ж тарифами), а у цього оператора дуже гарне покриття по всій країні.

Ще одна перевага — “віртуали” працюють в різних країнах Європи. Наприклад, з вашої польської “сімкою” Lycamobile ви можете приїхати в Англію і дзвонити/писати за тими ж тарифами. Втім, у 2017 році всередині Євросоюзу взагалі буде скасовано роумінг — чекаємо!

Ну і третій плюс — кожен віртуальний оператор надає абонентам можливість безкоштовних дзвінків не тільки всередині мережі, але й на номери інших “віртуалів”, якщо вони працюють на тій же основної мережі (стосується Play, так як саме цей оператор “здає” свою мережу більшості польських “віртуалів”). Дуже зручно та вигідно!

“Сімки” більшості віртуальних операторів також продаються в будь-яких магазинах. Частина “віртуалів” на роздріб не витрачаються, а пропонують замовляти картки з їх інтернет-сайту. Безкоштовна доставка зазвичай займає кілька днів (пошта в Польщі працює відмінно).

Ще один момент — про поповнення польських SIM-карт. Простіше всього це робити через інтернет — на сайті кожного оператора є сторінка для поповнення рахунку, приймаються банківські картки. Крім того, рахунок можна поповнити на касі в різних магазинах, зазвичай висить інформація про це, бувають навіть акції.

При цьому на касі не можна сказати «поповніть мені такий-то номер на стільки-то злотих». У касира є варіанти сум (5, 10, 15, 20 і т. д.), вибираєте підходящий, платите, отримуєте чек з унікальним кодом і інструкцією для його активації. Поповнити таким чином можна номер майже будь-якого польського оператора, за винятком пари «віртуалів». Карти оплати теж зустрічаються в кіосках, але рідше.

На закінчення відзначимо ще один момент — у Польщі діє просте перенесення номерів між операторами. Він швидкий і безкоштовний, потрібно лише відправити заявку встановленої форми. Так що конкуренція працює і якщо чийсь тариф вам здався вигідніше — не соромтеся переходити. Більш того, оператори нерідко пропонують вигідні умови, адже це в їхніх інтересах.

У другій частині цієї статті ми розповімо вам детальніше про кожного польського оператора зв’язку. А поки просто назвемо їх.

Великі мережі:

 • T-Mobile
 • Orange
 • Play
 • Plus

Віртуальні оператори:

 • Lycamobile
 • Red Bull Mobile
 • nju mobile
 • Heyah
 • Virgin Mobile
 • Mobile Vikings

Ми перерахували найбільші бренди, хоча різних “віртуалів” багато. Наприклад, у кіосках з пресою зустрічаються варіанти, брендовані для газети Fakt, в супермаркетах Biedronka — фірмові «сімки», купувати їх теж цілком можна, якщо тарифи вам сподобаються, але приділяти їм серйозну увагу в статті не станемо.

Так яку ж SIM вибрати? Якщо ви приїхали в Польщу ненадовго, то найімовірніше вам важливіше доступ в інтернет (у нинішньому світі можна дзвонити по мережі куди завгодно, на наш погляд, роумінг, міжнародні виклики та інше вже не так актуально). Беріть в магазині будь-який “стартер” з великою кількістю включеного трафіку, реєструйте і користуйтеся. Якщо ж надовго, то вирішуйте — чи потрібен вам телефон і чи варто “підперезатися” на контракт якого з великих операторів. Якщо не варто, то вивчіть пропозиції віртуальних операторів і зупиніться на найбільш підходящому для вас тарифі.

До зустрічі у другій частині! В ній ми детальніше зупинимось на характеристиках кожного оператора, пропонованих ними тарифах.

Мобільні оператори Польщі: основні мережі і тарифи 4.50/5 - Оцінок: 20
Поділитися: Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
Разом з "Мобільні оператори Польщі: основні мережі і тарифи" також читають:

Коментарі

  1. Женя, для початку гляньте налаштування вашого телефону (можливо там виключений роумінг), якщо це так – то просто включіть роумінг і надалі все має працювати. Якщо це не допомогло, то краще звернутися до оператора для вирішення проблеми.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *