Нюанси роботи в Польщі водієм міжнародником: яка зарплата, пошук вакансій для далекобійників

Досить звично в теперішніх реаліях чути про те, що знайомий чи друг, у пошуках кращого життя, планує їхати на заробітки. У більшості випадків місцем призначення стає саме сусідня Польща, і це не дивно, оскільки країна пропонує широкий спектр вакансій. Робочі місця пропонують для будь-яких професій, сфер зайнятості, є окремі для жінок та чоловіків. При прийомі на роботу, важлива кожна деталь, тому, наприклад, інформація про те, що ви не є курцем , чи маєте водійське посвідчення може стати вагомим плюсом для вас. Щодо останнього, то водії категорії СЕ мають непогані перспективи працевлаштування в Польщі, і навіть можливість закріпитись десь у більш розвинених країнах ЄС. Тому, вакансія водія міжнародника зараз в Україні користується значним попитом, але перш ніж реагувати на першу ж пропозицію з приводу працевлаштування, слід детально розібратися в усіх нюансах.

Основні факти про роботу далекобійником

В принципі, хто такі далекобійники, мають уявлення всі – це водії вантажівок, чиєю метою є доставка товарів у різні точки певної країни та за її межі. Мабуть, всі здогадуються, що це робота не з легких, тому її виконують лише чоловіки. Дехто занадто романтизує цю професію, мовляв дороги, подорожі, нові міста все це зачаровує. Та, подивившись на процес зі сторони самого водія, розумієш, що не так це просто, як може здатися.

Постійна сидяча робота, яка, між іншим, потребує неабиякої уваги та концентрації, адже весь час потрібно слідкувати за дорогою, віддаленість від дому, а про комфорт та повноцінний сон, годі й мріяти.

Разом з тим, ця робота вимагає високого рівня відповідальності, оскільки вантажі потрібно завжди доставляти вчасно, а це не завжди легко, бо затори іноді трапляються надто довгі, тому водій повинен вміти «вирулити» з такої ситуації, щоб не отримати штраф.

Вантажівка стає далекобійнику рідним будинком, адже під час рейсу він там практично живе. Але цим домом потрібно вміти не лише керувати, а й змогти відремонтувати якщо щось трапиться. Саме тому, водій повинен всюди брати з собою різні інструменти на будь-які випадки поломок. Отже, витримка, відповідальність, уважність, вміння виходити зі складних ситуацій – це ті якості, які мають бути в претендента на цю посаду. Здавалося б, навіщо йти працювати далекобійником, якщо тут так багато складнощів? Все тому, що один з найвагоміших плюсів цієї професії – насправді пристойна заробітна плата (особливо за міжнародні рейси), тому чоловіки готові підлаштовуватися під всі її витримки і навіть отримувати від цього задоволення.

Робота в Польщі: категорії далекобійників

Країна потребує велику кількість робітників на посаду водія, оскільки місцеві виїжджають на роботу до сусідніх країн. Тому українці з радістю займають їх робочі місця. Принцип розрахунку зарплати зрозумілий: це фіксована щомісячна ставка та кількість діб, які водій проводить у дорозі. Є й інші фактори, що впливають на те скільки можна отримати за місяць, та про це далі. Але можна сказати точно, що процес розрахунку досить простий та зручний, оскільки водій може від самого початку розуміти, скільки він в результаті отримає.

Далекобійник – це узагальнена назва професії, адже існує декілька напрямків та категорій:

 • місцевий водій – той що працює в межах одного міста, або ж максимум їздить до сусідніх. Графік роботи тут звичний будь-якому робітнику: робота вдень, відпочинок удома вночі;
 • водій в межах країни – перевозить вантажі з однієї точки в іншу в межах однієї країни (у даному випадку в Польщі). Графік роботи вже дещо складніший від попередньої вакансії, адже вдома водій буває лише на вихідних, а весь інший час ночує в дорозі;
 • водій зайнятий у будівництві автострад – середній варіант (його навіть вважають найвигіднішим), оскільки хоч вдома й доводиться не бувати по декілька тижнів, та дистанції не надто великі як, наприклад, у наступних;
 • далекобійник-міжнародник, що працює на східний напрямок – працевлаштований водій у Польщі, а от його рейси зазвичай направлені на схід країни (частіше це Росія, рідше Україна);
 • далекобійник-міжнародник, що працює на західний напрямок – ті ж умови, що й у попередній вакансії, але рейси здійснюються до країн ЄС. Зазвичай, це перевезення продуктів у морозильних установках;
 • водій, який працює на польську фірму в інших країнах ЄС (Німеччина, Іспанія, Франція та інші).

Якщо ви вперше працюєте водієм у Польщі, то розраховувати на останні три вакансії від самого початку не варто. Оскільки досвіду роботи в країні ви не маєте, тому будь-який роботодавець зможе запропонувати лише перші три варіанти. Та, в принципі, це й добре для початку, бо відповідальність в останніх трьох вакансіях набагато вище. Зрештою, останні 3 – саме водії-міжнародники, які по суті працевлаштовані в Польщі, але працюють в інших країнах.

Заробітна плата різних категорій далекобійників: аспекти роботи в цифрах

Напевно, найцікавіше питання, скільки можна отримати працюючи на певному напрямі. Принцип розрахунку не змінюється, оскільки відрізняється лише ставка, та певні надбавки (наприклад, за святкові дні). Рівень зарплатні збільшується відповідно за категоріями, тобто

 • місцевий водій – 1600 – 2600 злотих;
 • водій в межах країни – 2500 – 4000 злотих;
 • водій зайнятий у будівництві автострад – 3500 – 5000 злотих ;
 • далекобійник-міжнародник, що працює на східний напрямок – 4500 – 5000 злотих ;
 • далекобійник-міжнародник, що працює на західний напрямок – 4500 – 6000 злотих ;
 • водій, який працює на польську фірму в інших країнах ЄС – 5500 – 6500 злотих.

Як бачите, різниця в деяких категоріях не зовсім помітна, тому вибір «куди б піти працювати» залежить від того, кому які умови підходять. До того ж, для далекобійників за різними напрямками діє єдине правило – чим більше днів у дорозі, тим більше отримаєш.

Щодо графіку водіїв-міжнародників, то він може коливатися від 3 до 6 тижнів у від’їзді проти 1 – 2 тижнів вдома відповідно. Тут, знову ж таки, кожен обирає так, як зручно саме йому, адже хоча й може український далекобійник пробути 2 тижні вдома, та це «вдома» мається на увазі Польща, а не Україна, хоча й тут бувають виключення в залежності від типу візи (тобто можна поїхати додому коли завгодно, якщо це дозволяє віза).

Як влаштуватися на роботу або де знайти вакансію?

Щоб успішно працевлаштуватися на посаду далекобійника необхідно дотримуватися ряду вимог: вік має відповідати рамкам 24 – 49 років, обов’язкова наявність водійського посвідчення категорії СЕ, також необхідно володіти мовами (польська – обов’язково, англійська та німецька – за бажанням). Пам’ятайте, що чим більшою кількістю мов ви володієте – тим більше у вас шансів бути саме водієм-міжнародником. Ще однією важливою умовою для працевлаштування є наявність картки водія (для тахографа), яка буде місцем зберігання інформації про водія: періоди відпочинку та роботи під час рейсу. Про всі інші документи вам повідомлять безпосередньо у вимогах до конкретної вакансії.

Надійніше влаштовуватися через офіційні представництва в Україні, або напряму шукати польську фірму, у якої є вільне робоче місце.

Головне, остерігайтеся тих, хто обіцяє роботу для якої не потрібен досвід, такого просто бути не може, оскільки це основна з умов.

Для водіїв-міжнародників досвід роботи має становити не менше 2 років на території Польщі. Справа в тому, що зараз працює достатня кількість шахраїв, які пропонують вакансії і без досвіду роботи, і без знання мови. Тому не слід навіть розглядати такі варіанти, адже можна залишитися не лише без роботи , а й добре «влетіти» на гроші, які з вас вимагатимуть за можливість працевлаштування. Тому, головне правило – будьте уважні та шукайте варіанти лише легального працевлаштування, оскільки в протилежному випадку можна завдати собі немалої шкоди та збитків.

Нюанси роботи в Польщі водієм міжнародником: яка зарплата, пошук вакансій для далекобійників 5.00/5 - Оцінок: 2
Поділитися: Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
Разом з "Нюанси роботи в Польщі водієм міжнародником: яка зарплата, пошук вакансій для далекобійників" також читають:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *