Особливості перетину польського кордону на автомобілі

Мати машину дуже зручно, адже власний транспортний засіб економить час та дає відчуття незалежності своєму власнику. Так, відпадає потреба в послугах громадського та іншого транспорту, тому підлаштовуватися під чийсь розклад більше не потрібно. На власному авто можна спокійно відправлятися в інші країни, головне дотримуватися чітко прописаних  умов та правил, щоб при перетині кордону не виникло проблем. Як і будь-яка країна, Польща має певні вимоги до транспортних засобів та їх водіїв, яких слід дотримуватися для отримання дозволу в’їзду на її територію.

Особливості перетину кордону між Україною та Польщею: який коридор обрати

Якщо ви вже бували на кордоні, то маєте уяву про довжину черг. Вони дійсно дуже довгі, та ще й різні автомобілі, які намагаються обійти черги змушують нервувати ще більше. Але навіть на цьому навчилися заробляти шахраї. Як це відбувається? У той час, коли ви знаходитися дуже далеко від пункту пропуску, до вас у машину може підсісти людина, яка запропонує прискорити процес (ціна питання може коливатися від 100 до 1000 грн.).

Та в більшості випадків ніяк, окрім обману це назвати неможливо, бо гроші ви заплатите, а вперед проїдете десь метрів до 100. Тому краще в таких лотереях участі не брати.

Коли ви вже проїхали українську частину прикордонної зони, перед вами відкривається два шляхи (коридори), який ви маєте правильно обрати. Так, якщо ви не маєте з собою грошей, загальна сума яких становить 10 тис. євро, або речей, які підлягають декларуванню або оподаткуванню, то слід рушати до зеленого коридору. Він має таку назву, через спрощену та прискорену систему перевірки, оскільки не потрібно надавати додаткові документи та проходити деякі етапи контролю. Якщо ж ви перевозите задекларовані речі, то вам потрібно їхати в сторону червоного коридору. Ще одна передумова для цього – якщо ви їдете мікроавтобусом, але у техпаспорті написано, що це вантажний або вантажопасажирський засіб, тому будьте уважні. Остання умова – це нововведення останніх років, про яке деякі дізнаються лише на кордоні.

Про те, який саме коридор червоний чи зелений слід обрати, краще подумати заздалегідь, адже якщо ви зробите цей вибір неправильно, прикордонний працівник після перевірки документів має повне право розвернути вас. Наприклад, ви мали б обрати зелений коридор, та чомусь засумнівалися та приїхали до червоного, будьте готові до того, що вам доведеться повернутися та стояти в черзі ще раз.

Ще один момент, про який слід бути попередженим заздалегідь – це поглиблений огляд, так званий контроль «на ямі». Зазвичай, причиною цьому може стати підозра або невпевненість прикордонника у ваших намірах (наприклад після огляду машини та перегляду документів у нього залишилися питання).

Та, нерідко це може статися випадково, адже іноді працівники обирають будь-які машини та проводять їх додатковий контроль.

Та, якщо ви не перевозите нічого забороненого, та не перебуваєте у чорному списку водіїв за порушення правил – переживати не варто, адже єдине що вам загрожує в такій ситуації це втрата часу.

Що потрібно мати з собою під час перетину кордону

Щодо самого водія та можливих пасажирів, то необхідно обов’язково мати з собою закордонний паспорт, медичне страхування та візу, яка дозволяє перебувати в Польщі, або інших країнах ЄС. Якщо ви їдете без візи, то замість цього слід бути готовим показати інші підстави для в’їзду на територію країни, та засвідчити свою платоспроможність. Оскільки разом з вами кордон перетинає ще й ваш транспортний засіб, то вимог до нього не менше. Так, необхідно надати наступний список документів:

  • автострахування «Зелена картка», його можна придбати заздалегідь, або ж безпосередньо на кордоні;
  • технічний паспорт;
  • нотаріальна довіреність на вас, у випадку, якщо ви не є власником даного автомобілю (її вимагає лише українська сторона прикордонного пункту перевірки);
  • маршрутний лист, якщо ви їдете на автомобілі, що належить певній організації.

Загалом, це всі документи, які можуть вам знадобитися для вдалого перетину кордону. Про всяк випадок, краще мати з собою аптечку, та можливо базовий набір інструментів для ремонту. Після перегляду документів, наступний етап перевірки – огляд самого автомобіля та речей. Якщо з обома пунктами все добре, та питань до вас немає – вам ставлять штамп про в’їзд на територію Польщі та пропускають.

Що дозволено/не дозволено робити на кордоні

Якщо з української сторони пункту пропуску дозволено виходити з машини під час перебування в черзі, то вже на території Польщі це заборонено. Лише коли прикордонний працівник попросить вас вийти з машини – можна це зробити. Також заборонено фотографувати чи знімати на відео будь-що, перебуваючи на кордоні, так, записи можуть попросити видалити, або навіть вилучити пристрої для зйомки.

Окремим пунктом, вартим уваги, вважається дотримання всіх правил дорожнього руху, на польській стороні особливо. Справа в тому, що за кожним транспортним засобом слідкують та фіксують порушення, тому важливо не пропустити жоден із дорожніх знаків.

Потрібно бути надто уважним, адже іноді для призначення  поглибленого огляду «на ямі» достатньо пропустити, наприклад, знак «стоп».

А це вже зовсім неприємно, через неуважність втрачати дорогоцінні хвилини, або ж навіть години свого часу.

Останнє, але не за значенням – дотримання правил етикету. Не варто поводитися надмірно, нахабно та «качати права», це може суттєво погіршити ситуацію. Краще бути ввічливим, адже навіть у разі порушення, виховану та спокійну людину скоріше відпустять, ніж того, хто сперечається та поводиться некоректно. Погодьтеся, досить безглуздо втрачати право в’їзду на територію країни через свою нестриманість.

Неоднозначні ситуації, або що потрібно знати додатково

Часто люди не знають, що в Польщі заборонена гума з шипами на колесах автомобіля, навіть взимку, оскільки в ній немає потреби в Європі, тому про це слід подумати заздалегідь. Також, дещо, що привертає увагу прикордонників – тоноване скло автомобіля. Так, слід дотримуватися встановлених на території Польщі вимог, оскільки це суворо регламентовано. Траплялися випадки, коли водії знімали тонування прямо на кордоні для того, щоб їх пропустили.

Також бувають і індивідуальні ситуації, в яких люди не знають як поводитися. Наприклад, якщо ви їдете на автомобілі, який зареєстровано в Україні до Польщі щоб його там продати, то чи можуть до вас виникнути питання при поверненні додому? Для того, щоб вам не задавали зайвих питань потім, слід одразу сказати про свої наміри, точніше надати декларацію про мету поїздки під час перевірки.

Отже, для того, щоб якомога скоріше та без додаткових запитань та перевірок проїхати польський кордон, слід дотримуватися всіх правил та ретельно готуватися до поїздки попередньо.

Особливості перетину польського кордону на автомобілі 5.00/5 - Оцінок: 1
Поділитися: Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
Разом з "Особливості перетину польського кордону на автомобілі" також читають:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *