Особливості роботи в Польщі для української сімейної пари — вакансії, умови роботи, заробітна плата

У пошуках кращої долі, більш високої заробітної плати, та зручніших умов праці, українці часто виїжджають на заробітки до Польщі. Нерідко заробітчанами стають саме подружжя. Звичайно, так набагато комфортніше, адже хоч країна і знаходиться зовсім поруч, та все ж таки, краще, коли поряд є хтось із твоїх знайомих. Так, легше і працювати, і взагалі жити в іншій країні. Так, польські роботодавці охоче беруть саме сімейні пари, оскільки вважають їх найбільш надійними. Це підтверджується тим, що умови, які пропонуються подружжям у більшості випадків дійсно досить комфортні, здається, що про щось краще годі й мріяти.

Ідея призупинити все в Україні та поїхати «на Польщу», спадала на думку, напевно, кожному другом українцю. Та коли справа доходить до того, як же правильно це все організувати та де знайти вакансію, часто люди не розуміють куди податися та де шукати роботу. Тому, далі розглянемо найпопулярніші вакансії, а також алгоритм дій під час працевлаштування.

Особливості пошуку вакансій для сімейних пар

Щоб знайти вакансію в Польщі, часу багато не знадобиться, адже Інтернет сьогодні просто переповнений різними сайтами з оголошеннями. Якщо онлайн пошуку ви не дуже довіряєте, то можна звернутися до компанії-посередника, які зараз теж можна знайти на кожному кроці. Але ж ви маєте розуміти, що фірма, яка вас супроводжує, візьме плату за надання своїх послуг.

Через високий попит, таких організацій розвелося дуже багато, але, нажаль, більшість з них турбується лише про власну винагороду, а от оформленням документів належним чином для вас вони не дуже переймаються.

Виходить, що вигідніше займатися пошуком роботи за кордоном самостійно. До того ж, існують портали, де польські роботодавці самі залишають повідомлення про наявні вакансії. Все, що залишається претендентам – у полі пошуку прописати критерії бажаної роботи та сфери зайнятості. Далі сайт вам вже сам запропонує найвигідніші варіанти. Після перегляду оголошень, можна написати роботодавцю, що вам сподобався, напряму. Якщо вам вдалося домовитися і обидві сторони все влаштовує, не забудьте розпитати про легальність працевлаштування (хоча якщо ви шукаєте вакансії на сайтах від прямих роботодавців, то навряд чи вони будуть шукати тут кандидатів, щоб обійти закон), та домовтеся про відправлення вам запрошення на роботу, без якого візу не видадуть.

Основна порада для сімей, які планують їхати на роботу до Польщі – шукайте вакансії, ще перебуваючи в Україні. Повірте, якщо ви собі придумали виїхати до Польщі, а вже там шукати вакансію – відкиньте цю ідею, адже так краще не буде точно. Часто буває таке, що вже при пошуках роботи в Польщі виявляються додаткові умови, або важливі документи, яких у вас немає.

Бо після таких випадків, зазвичай потім розповідають історії про те, як сім’я поїхала заробити грошей та пожити кращим життям, а в результаті батрачила, тай так, що ледь відбила вкладені гроші.

Зараз, зовсім не проблематично замовити у якогось посередника запрошення на роботу та отримати робочу візу. Тому будьте уважні та обережні.

Найпопулярніші вакансії серед тих, що пропонують роботу подружжям

У найбільшій мірі, тут все залежить від вашої кваліфікації, тобто якщо ви маєте вищу освіту, це буде лише плюсом для вас, оскільки відкриває більше можливостей для комфортного працевлаштування. Якщо ви не знаєте польської мови, та хочете так, щоб і жити, і працювати пліч о пліч, то сезонна робота точно задовольнить ваші потреби. Так, популярні вакансії:

  • по збору ягід та овочів;
  • по сортуванню ягід, фруктів та овочів;
  • робота на грядках (прополювання бур’яну).

Робота фізично дійсно складна, оскільки вимагає роботи протягом 10-11 годин на день, не дивлячись на погоду. Оплачуються такі вакансії приблизно по 7-8 злотих на годину. Основним недоліком можна вважати ненормований робочий графік, та зайнятість у вихідні дні (точніше це залежить від певного роботодавця).

Але якщо ви володієте хоча б базовими знаннями польської мови (маючи бажання її можна досить швидко опанувати), можна шукати сезонні вакансії офіціантів та працівників готелів (вартість години роботи тут, вже становить 10-11 злотих). З приводу умов, така робота буде значно зручнішою та легшою у фізичному плані.

Якщо ви маєте якусь кваліфікацію, то можете пошукати вакансію серед наступних сфер зайнятості, що теж користуються попитом:

  • швачки;
  • будівельники;
  • слюсарі;
  • продавці.

Проте, може бути й таке, що ви не будете працювати разом (наприклад, вона швачка, а він будівельник), та з приводу житла можна домовитися, а це вже половина комфорту для подружжя.

Також сімейним парам польські роботодавці охоче пропонують роботу на конвеєрах різних заводів, або складах. Навіть, якщо ви маєте намір якомога довше пожити в Польщі, або ж і залишитися там назавжди згодом, можна відшукати роботу і для вчителя, лікаря, економіста та інших (щоправда вимоги тут більш серйозні). Загалом, роботу з легкістю можна знайти в будь-якій сфері діяльності та за будь-яким смаком.

Що особливого  вимагають українські сімейні пари, працевлаштовуючись у Польщі

Звичайно, основна умова для подружжя, яке їде на заробітки – це житло. Воно має бути окремим від інших, адже ніхто не хоче жити разом із сторонніми робітниками. Тому, про те, що ви вирушаєте до Польщі сім’єю, слід попередити роботодавця одразу. До речі, на багатьох вакансіях житло надається робітникам безкоштовно, тому уточніть і цей факт.

Ще однією категоричною умовою для сімейних пар стає графік роботи. Адже не зовсім зручно, коли у вас вихідні у різні дні, або при роботі по змінах, вони припадають на різний час. Звичайно, всі їдуть до іншої країни на заробітки, тому робота, звичайно ж в пріоритеті, але й відпочинок ніхто не відміняв. А сімейній парі хочеться проводити більше часу разом, та й де погуляти, та на що подивитися, в Польщі завжди знайдеться. Тому, не треба соромитися, просто варто поговорити з роботодавцем, зазвичай, вони йдуть на поступки.

Що особливого вимагають від українських пар роботодавці

 

 

Насправді, ніяких особливих вимог до сімейних пар, аніж до окремих робітників роботодавці не ставлять. Так, звичайно у жодного з подружжя не має бути серйозних проблем зі здоров’ям, адже будь-яка робота вимагає витривалості та елементарної фізичної підготовки. Вся суть у тому, що нікому не вигідно брати слабкого працівника.

Також перевага надається тим, в кого немає шкідливих звичок, наприклад куріння. Ну і зрештою, добре коли у робітника є хоча б мінімальний досвід роботи в обраній сфері. Цей критерій не є критичним, але може стати для вас вагомим плюсом.

Отже, вакансій для сімейних пар, як і для окремих робітників, в Польщі безліч. Тому, якщо ви серйозно задалися метою виїхати за кордон, у вас це точно вийде. Головне, пам’ятайте про власну безпеку та уважно пильнуйте за точністю заповнення документів.

Особливості роботи в Польщі для української сімейної пари — вакансії, умови роботи, заробітна плата 5.00/5 - Оцінок: 2
Поділитися: Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
Разом з "Особливості роботи в Польщі для української сімейної пари — вакансії, умови роботи, заробітна плата" також читають:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *