Особливості сезонної роботи в Польщі для українців і які вакансії за кордоном популярні в 2018 році?

Українська діаспора в Польщі за останні роки перевищила позначку в 400 тисяч, при цьому сюди не враховано тих, хто їздить підробляти туди на сезонні роботи. Мабуть, у кожного є знайомий, що має досвід перебування в Польщі саме на сезонній роботі. Особливо такий варіант підробіток популярний серед українських студентів, адже в них з’являється можливість не лише отримати фінансову незалежність від батьків, а й побачити, що таке європейські цінності на власні очі. Через підвищений попит, ринок вакансій просто переповнений, до того ж, запропоновані сфери зайнятості найрізноманітніші. Але відповідно до пропозицій з працевлаштування, вимоги до претендентів теж відрізняються. Тому перш ніж погодитися на вакансію потрібно детально вивчити всі нюанси запропонованих умов.

Процес підбору вакансії та оформлення документів

Увесь процес підготовки до поїздки за кордон починається з вибору вакансії, та не кожен знає де саме їх шукати. Так сталося, що останнім часом сайтів, які пропонують вакансії, неможливо перерахувати на пальцях двох рук, але разом з тим, почастішали випадки шахрайства.

Наприклад, ви знаходите, здавалося б, непоганий варіант з достойними умовами та оплатою праці, а на ділі виявляється, що умови зовсім не такі, як вам обіцяли. Та бувають ще гірші ситуації, коли посередник, який «допомагав», брав гроші за свої послуги, та зникав.

Щоб не потрапляти в сіті аферистів, краще шукайте вакансії через офіційні агенції, тобто ті, які мають чисту репутацію. Це досить легко перевірити, якщо виникла така потреба: достатньо почитати відгуки, або знайти в Інтернеті реальних людей, що користувалися послугами обраної агенції та розпитати їх напряму. Ну і ще один дієвий спосіб – звертайтеся до компаній, з якими співпрацювали ваші перевірені знайомі, це може бути найвірніший спосіб.

Завдяки безвізовому режиму список документів, що дозволяє легальну роботу в Польщі значно скоротився. Якщо раніше без візи вас не випустили б з країни, то зараз можна працювати без неї 90 днів на пів року легально, але лише за умови, що у вас є біометричний паспорт. Та якщо ваш паспорт старого зразка (не біометричний), то такого права ви не маєте, візу потрібно оформлювати (але так, дозволений термін перебування збільшується до пів року на 365 днів). Для цього у візовий центр, чи Посольство Польщі ви маєте надати:

 • закордонний паспорт;
 • 2 фотокартки (3,5*4,5);
 • запрошення від Воєводського бюро праці (підготовкою цього документу займається офіційна компанія, що виступає посередником між вами та роботодавцем);
 • візова анкета, заповнена польською мовою;
 • медичне страхування на запланований період перебування в країні;
 • копії всіх сторінок закордонного паспорту, та віз, які ви колись отримували.

Всі документи ви маєте самі везти до візового центра, компанія-посередник може лише допомагати в їх оформленні та контролювати правильність заповнення заяви.

Тому, якщо посередник пропонує вам надати йому копії вашого паспорту, щоб почати процес оформлення, а потім у призначений день і час прийти до візового центру чи Посольства, лише щоб вам вклеїли візу – розривайте з ним відносини.

Процес, у дійсності, так не відбувається, адже ваш паспорт разом з наданими документами перебуває в Посольстві до тижня і аж після цього видається на руки. Взагалі, вимагати з вас документи можуть лише уповноважені особи, тому пам’ятайте про це.

Вакансії, що користуються попитом у 2018 році

Умовно всі вакансії можна розділити на 2 основні групи: ті, для яких знання мови необхідні, та ті, на які беруть без знання польської. Щодо останньої, то попитом користуються такі професії:

 • пакувальник на складі;
 • прибиральник;
 • доглядальниця;
 • робота на конвеєрі по сортуванню продукції;
 • збір урожаю;

Хоча знання польської мови і не обов’язкове (так пишуть у вимогах до вакансій), та все ж таки, це поняття відносне. Адже, самі подумайте, як ви будете почуватися впевненіше? Відповідь очевидна – навіть у звичайних життєвих, побутових ситуаціях елементарна мовна база країни, де ви маєте намір працювати може допомогти. Та, якщо вже говорити про ті сфери зайнятості, де знання мови обов’язкове, то найпопулярніші з них:

 • водій;
 • офіціант;
 • робота на рецепції готелю;
 • будівельник;
 • охоронець;

Тобто, вибір вакансій дійсно широкий, і кожен може обрати для себе щось, у чому він почуватиметься комфортніше. До того, ж якщо ви хочете їхати парою, то польські роботодавці часто пропонують варіанти працевлаштування для сімейних пар. Звичайно, комфортніше і працювати, і просто перебувати в іншій країні, коли поряд є хтось з близьких.

Збір урожаю: нюанси роботи

Звичайно, що сільськогосподарські роботи не в пріоритеті на ринку вакансій, але, не дивлячись на це, вони користуються неабияким попитом. Адже, зазвичай, особливих навичок та вмінь для цього виду робіт не потрібно, до того ж надається житло та навіть харчування безкоштовно. Єдине, оплачується вона трохи менше ніж інші професії – приблизно 1700 – 2000 злотих на місяць (тоді, як зарплата інших може доходити до 2500). Але, справа, насправді не з легких.

Працювати доводиться повний робочий день не звертаючи уваги на погодні умови. Так, нерідко, заробітчани знаходяться на полі і в полудневу спеку, і в сильні дощі. Ще одна умова – працювати потрібно на совість (наприклад, полуниці не можна зминати, щоб не перетворити на кашу), адже у разі неналежного виконання роботи, можуть призначити штрафи, а за халатне відношення, навіть депортувати на Батьківщину. Тому, відправляючись до Польщі на збір ягід чи іншого урожаю, важливо завчасно подумати, чи вашого стану здоров’я вистачить на весь сезон, та чи не завдасть вам це шкоди.

Відгуки людей, що мали досвід роботи

Як завжди, є задоволені своїм досвідом, а є й ті, що вже більше за жодних умов не поїдуть заробляти за кордон, і причини на це бувають зовсім різні. Буває, що люди розчаровуються, що їх «кинули» на етапі оформлення і стали виступати категорично проти такого заробітку, та зазвичай вони самі ж у цьому й винні. Але в більшості випадків, люди мають позитивний досвід, та шукають нові можливості для повторного виїзду, адже і перспектива отримати непогані гроші штовхає на це, і можливість подорожувати Європою.

Та, всі, хто працював в Польщі, стверджують, що працювати доведеться по-справжньому, з повною віддачею, так багато повертаються стомленими. Тому, звичайно, про лінощі доведеться забути. Та всі люди різні, і для когось навіть тяжка робота – це неймовірний досвід, а комусь вона здається каторгою. У такій ситуації важко догодити одразу всім, тому вибір за кожним особисто.

Оцінити цей запис
Поділитися: Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
Разом з "Особливості сезонної роботи в Польщі для українців і які вакансії за кордоном популярні в 2018 році?" також читають:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *