Правила дорожнього руху в Польщі і штрафи

«Правила створені для того, щоб їх порушувати», – говорять люди, які люблять ризикувати в своєму житті. Але це в жодному разі не повинно стосуватися правил дорожнього руху, оскільки нехтування ними може коштувати чийогось, або ж навіть вашого життя. Слідування правилам поведінки на дорозі – це безпека, тому обходити їх означає ризикувати життям. Дуже добре, що людство придумало штрафи за порушення правил дорожнього руху, адже саме можливість витратити значні суми грошей часто стримує горе-водіїв. Ті, хто хоча б раз був у Польщі, знає, що в країні дуже серйозно слідкують за порядком на дорогах та відповідно карають за його порушення. Але варто розуміти, що країна має власні правила, які не актуальні в нашій країні, тому про них ви можете не знати нічого. Але це зовсім не означає, що у разі ненавмисного порушення все зійде з рук, відповідати доведеться сповна. Тому дана стаття покликана висвітлити питання дійсних правил дорожнього руху в Польщі та міри покарання за їх порушення.

Керування автомобілем на території Польщі

Вздовж польських доріг стоять не лише поліцейські машини (які, між іншим, не завжди оснащені розпізнавальними знаками), а також прикордонні служби. При цьому зауважте, що це може статися не лише близько кордону, а й всередині країни. Пам’ятайте, для того, щоб не мати проблем, всі пасажири та водій мають бути пристебнуті ременем безпеки, а діти, що не досягли 12-річного віку та зросту в 1,5 метри мають право їздити в авто лише в спеціальному кріслі. В наявності у водія обов’язково мають бути: світловідбиваючий жилет, аптечка, знак аварійної зупинки, а також вогнегасник.

Фоторадари на польських дорогах та їх підступність

Ці спеціальні прилади фіксують всі порушення на дорогах, оскільки вони фотографують автомобіль, який порушив певне правило (перевищення швидкості).

Тобто більше не непотрібно зупиняти порушника, або гнатися за ним, щоб вручити квитанцію з сумою штрафу.

Все відбувається автоматично, тобто одним клацанням фіксується: обличчя водія (при цьому обличчя пасажира справа замилюється), точний час та дата, місце порушення, швидкість руху, марка авто. Далі на ім’я порушника приходить квитанція з сумою штрафу, яку він має сплати у чітко визначений період.

Фоторадари – пристрої непомітні, тому забачити здалеку їх навряд чи вийде. Можливо завдяки цьому, відсоток смертності на дорогах країни знизився на 40 %. Все ж таки, найбільша кількість фоторадарів знаходиться на небезпечних та аварійних діялнках дороги. Зауважте також, що пристрої, що попереджають про те, що фоторадари знаходяться десь поряд у Польщі заборонені, тому завчасно приберіть їх зі свого авто (якщо ви такі маєте), бо за це можна отримати додатковий штраф. Загалом, за перевищення швидкості можна отримати від 50 до 500 ZL штрафу, залежно від того, наскільки ви перевищили дозволену швидкість, а також від ділянки, де ви це зробили:

 • 10 км/год – штраф до 50 ZL;
 • 11 – 20 км/год – штраф 50 – 100 ZL;
 • 21 – 30 км/год – штраф 100 – 200 ZL;
 • 31 – 40 км/год – штраф 200 – 300 ZL;
 • 41 – 50 км/год – штраф 300 – 400 ZL;
 • понад 50 км/год – штраф 400 – 500 ZL + позбавлення прав до 3-х місяців.

Правила паркування в Польщі

Як і в нашій країні, паркування автомобілів в Польщі дозволено лише у спеціально призначених для цього місцях. Парковки тут бувають безкоштовними та такими, за які необхідно платити, тому для початку дізнаєтеся якого типу місце для паркування ви обрали.

Якщо воно платне, то сплатити вартість можна працівнику парковки, або за допомогою спеціального терміналу (чек про оплату потрібно закріпити на лобовому склі, щоб потім до вас не було питань).

Найбільший штраф за порушення правил паркування можна отримати у розмірі 500 ZL. Це може статися лише в тому випадку, якщо ви поставили своє авто на місце для паркування, що призначене для інвалідів.

Найпоширеніші види правопорушень та суми штрафу

Пам’ятайте, що найбільше поліція крає за водіння транспортного засобу в нетверезому стані.

Так, якщо відмітка на вимірювальному приладі досягне позначки 0,2 мг/літр крові, то вам загрожує штраф та арешт авто. Але якщо відмітка сягне 0,5 мг/літр крові, то такі водії самі потрапляють під арешт на 2 роки.

Також існують й інші категорії порушень:

 • 100 – 200 ZL – за виключені фари;
 • 300 – 500 ZL – за проїзд на червоне світло;
 • 200 – 400 ZL – за розворот у забороненому місці;
 • 200 ZL – за користування мобільним телефоном під час водіння;
 • 50 – 500 ZL – за зміну полоси у забороненому для цього місці;
 • 500 ZL – за порушення правил, що могли спричинити аварійну ситуацію.

Правила для пішоходів

Не лише водії є повноправними учасниками дорожнього руху, так, пішоходи мають той самий статус, тому, відповідно, в них є свої права та обов’язки. Досить знайома картина в нашій країні, коли пішоходи «перебігають швиденько» дорогу у неналежному місці, але в Польщі – це карається законом. Тому, якщо захочете таке утнути там, то тримайте при собі 100 ZL для того, щоб сплатити штраф. Це досить правильна та доречна політика, адже це виховує в громадянах звичку піклуватися про безпеку водіїв, та, власне свою.

Дорога – це не місце для ігор, тому її потрібно переходити лише на пішохідному переході, до того ж швидко та уважно. Якщо ви раптом встанете на переході – то створите незручні умови для інших пішоходів, тому за це вам вже можуть виписати штраф у розмірі 50 ZL.

Окремою категорією учасників дорожнього руху можна назвати велосипедистів. Як відомо, в Європі всюди є окремі доріжки для них, тому проїзд по тротуару карається штрафом. Також на пішохідному переході свій транспортний засіб потрібно вести в руках, адже за переїзд цієї території можна отримати штраф у 100 ZL. Виключення становлять лише пішохідні переходи з намальованою велосипедною доріжкою, тому тут велосипедисти можуть їхати.

Отже, будьте уважні, слідуйте всім правилам дорожнього руху заради власної безпеки, а також поважайте інших учасників дорожнього руху.

Правила дорожнього руху в Польщі і штрафи 3.00/5 - Оцінок: 2
Поділитися: Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
Разом з "Правила дорожнього руху в Польщі і штрафи" також читають:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *