Робота в Польщі по безвізу. Як правильно поїхати на роботу з біометричним паспортом?

Європейський Союз надав українцям ряд перспектив і можливостей після введення безвізового режиму. Кожен власник біометричного паспорта має можливість з червня місяця:

 • відвідати найкрасивіші і відомі місця Європи;
 • зробити навіть не заплановані покупки на території Європи;
 • залагодити питання, пов’язані з бізнесом без відкриття бізнес-шенгену;
 • отримати легальну роботу.

Головне питання, яке всіх цікавить робота в Польщі по безвізу, а також у Чехії, Німеччини. Наскільки реально знайти високооплачувану і надійну роботу в Європі? На що можуть розраховувати власники біометричних паспортів?

Перше, на що вам варто звернути увагу, так це те, що тільки Польща офіційно заявила, що українці мають право працювати з біометричним паспортом без відкриття робочої візи. Німеччина і Чехія таких обіцянок не давали, як і інші країни. Чехія вимагає наявність візи на роботу.

Друге – яким чином можна легально працевлаштуватися без порушення міграційного закону в Польщі? Зараз ми більш докладно вам опишемо порядок дій і головні плюси і мінуси роботи з безвізу на території Польщі.

А зараз довгоочікувані відповіді на питання щодо того, як можна працевлаштуватися в Польщі, щодо перетину кордону лише з біометричним паспортом (без наявності робочої візи). Так, зараз це так, спасибі безвізу України з країнами ЄС, всі українці за наявності біометричних паспортів мають офіційне право працювати в Польщі без відкриття робочої візи на півроку або на рік.

Після перетину польського кордону, люди які бажають влаштуватися на роботу, зобов’язані виконати ряд дій, щоб уникнути міграційних порушень. Якщо до прийняття безвіза, українці повинні були відкривати робочу візу при наявності запрошення від працедавця, правильно заповненої візової анкети, страховки і вистояти чергу в візовому центрі, після двомісячної фіксації.

Проте другий варіант передбачає: після заїзду в Польщу в якості туриста, ви цілеспрямовано шукаєте роботу і після затвердження вашої кандидатури отримуєте офіційний дозвіл на трудову діяльність, на термін до 90 днів.

Відразу, як українець отримує дозвіл, роботодавець зобов’язаний укласти трудовий договір.

Коли необхідно підписувати договір з роботодавцем? Що буде, якщо цього не зробити?

Після приїзду на територію Польщі, іноземцю необхідно підписати трудовий договір (umowy o pracę), або цивільно-правовий договір з роботодавцем. Протягом 7 днів з моменту початку роботи, іноземцю необхідно подати заявку в ZUS для медичного забезпечення та страхування, а також щомісячного відрахування податків.

Робота на території Польщі є нелегальною, у разі, якщо роботодавець не надає трудовий договір і доручає іноземцю виконання роботи. Даний злочин карається штрафом від 300 zl.

Який вид трудового договору необхідно укласти в рамках безвіза. Хто може видати українцю запрошення на роботу в Польщі?

Трудовий договір повинен бути адаптований під характер виконання роботи. Укладати цивільно-правовий договір в умовах, коли повинен бути підписаний трудовий договір, є порушенням трудового законодавства і карається штрафом. Видати запрошення на виконання роботи на території Польщі можуть як юридичні особи, організації, так і фізичні особи.

Українські працівники мають право змінити місце роботи, а також роботодавця в Польщі. Після зміни місця роботи, польський роботодавець або пан зобов’язаний заново вас зареєструвати в повятовом бюро, податкової інспекції. Процедуру не можна порушувати – це ваша безпека в першу чергу.

Скільки можна працювати по безвізу?

Якщо ви отримали дозвіл на роботу в Польщі по біометричному паспорту – безвізу, то рівно 90 днів, кожні 180 днів ви маєте право на роботу. Порушувати цю тимчасову рамку суворо заборонено. Вам загрожує депортація на термін від 6 місяців до 3 років, оплата великого штрафу.

Після відпрацьованих 90 днів, у вас є три варіанти:

 1. Повертатися в Україну і почекати 90 днів, для отримання можливості поїхати знову в Польщу без відкриття візи;
 2. Повертатися в Україну і відкривати робочу візу на 180 або 360 днів.
 3. Оформлювати ВНП при сприянні вашого роботодавця.

Як бачимо, переваг у безвіза для українців просто маса:

 • туризм;
 • робота;
 • імміграція;
 • бізнес.

Зробіть біометричний паспорт і ці переваги будуть доступні і вам.

Працевлаштування без візи до Польщі – плюси і мінуси

Робота з безвізу має ряд плюсів, але мінусів не менше.

Безвіз в туристичних цілях, а працевлаштування вимагає відкриття візи. Але попрацювати 90 днів можна і без візи. І тут з’являються наступні моменти.

Плюси роботи з біометричним паспортом:

 • не потрібно витрачати гроші на оформлення візи – економія 200-300$;
 • не потрібно чекати 2-3 місяці, поки до вас дійде черга в візовий центр на подачу документів – можна їхати відразу;
 • офіційне працевлаштування.

Мінуси роботи по безвізу:

 • короткий термін роботи, а саме до 90 днів;
 • не всі роботодавці беруть на роботу громадян без робочої візи, так як термін відпрацювання в 90 днів дуже маленький. Багато роботодавці вимагають мінімальний термін за візою в 4 місяці;
 • відсоток шахрайства з боку роботодавців виріс в три рази. Зарплату не платять, не доплачують. Чому? Тому що не всі громадяни України знають правильний порядок працевлаштування з біометричним паспортом і багато українців шукають халяву. Запам’ятайте, такого не буває!

Вимагайте від роботодавців і кадрових агентств з Польщі, тільки офіційне працевлаштування. Пани можуть вам обіцяти заробіток вище, щоб не платити податків і щоб вас не оформляти, але коли доходить час отримувати зарплату, роботодавець вас ігнорує і загрожує поліцією. Будьте пильні.

Робота в Польщі по безвізу. Як правильно поїхати на роботу з біометричним паспортом? 4.42/5 - Оцінок: 19
Поділитися: Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
Разом з "Робота в Польщі по безвізу. Як правильно поїхати на роботу з біометричним паспортом?" також читають:

Коментарі

 1. Я відпрацювала в Польші 170 днів, у мене закінчилася віза, віза була з коридором. Я маю можливість поїхати по безвізу на роботу легально?

  1. Наталія, за умовами безвізу, ви маєте право легально працювати в Польщі максимум 90 днів на кожні пів року.

  2. Доброго дня, скажіть будь ласка, я маю біометричний паспорт в Польщі вже 24 дні і тільки от от влаштувалась на роботу, які документи мені потрібні для працевлаштування і які документи мені потрібні для виготовлення візи? І чи можна продовжити візу в Польщі чи треба їхати в Україну і там виготовляти візу ?

   1. Катерина, для працевлаштування вам потрібні ті документи, з якими ви перетнули кордон. У Польщі можна продовжити візу лише у виняткових ситуаціях, які унеможливлюють виїзд особи, та за наявності документу, що це підтверджує. Для національної візи потрібні наступні документи: український та закордонний паспорти та копії всіх сторінок, фотографії, візова анкета, медична страховка, запрошення від роботодавця.

 2. Доброго дня! Скажіть будь ласка,з 30 жовтня минулого року по 22 січня 2018 р.я працювала в Польщі по безвізі,офіційно.Коли я знову можу поіхати,як рахувати дні?

  1. Доброго дня, Наталія. Оскільки за безвізом у Польщі можна працювати 90 днів на пів року, то після повернення, вам потрібно відрахувати рівно 90 днів, які ви маєте пробути в Україні. У вашому випадку якщо ви повернулись додому 23 січня, то 22 квітня 2018 року буде рівно 90 днів, як ви перебуваєте в Україні. Тому офіційно, 23 квітня 2018 року ви вже знову можете їхати до Польщі (та краще візьміть тиждень про запас, та їдьте вже тоді – напевно, так буде надійніше).

 3. Я знаходжусь у Польщі по безвізу вже 35 днів, але офіційно на роботу не вдаєтся зареєструватись, чи потрібні мені документи на роботу і надалі, і чи не буде на кордоні проблем з законом про Мігрантів? І чи будуть проблеми при виїзді і вїзді уже по воєвудскій візі, якщо будуть то які і як їх можна вирішити. Дуже дякую і чекаю на відповідь

  1. Тарас, по суті, ви порушуєте закон (адже вся неофіційна робота в Польщі вважається нелегальною, та може каратися згідно за законом) тому як буде саме у вашому випадку – сказати складно. Якщо вам повезе, то вас не покарають.

 4. Нас є 9 чоловік і всі того року зробили біометричні паспорти їдем на роботу до пана вже кілька років чи не буде проблем на митниці що стільки людей і всі по біометриці???
  Дякую

  1. Галина, польське законодавство не лімітує жодним чином кількість людей, що їдуть на роботу до Польщі за біометричним паспортом. Головне, щоб ви оформили всі документи легальним шляхом, та дотримувалися часових коридорів.

 5. Доброго дня.
  Чекаю в Україні на карту побиту,маю печать.
  Чи можна заїхати у Польщу і влаштуватись по другому (новому)біометричному паспорту на ІНШУ роботу,доки не отримаю карту?
  Дякую.

  1. Олесь, офіційно, ви не маєте права працювати в той час, поки чекаєте на рішення, тому легальним шляхом вам цього зробити не вдасться.

 6. При въезде, что нужно иметь при себе, что говорить? Сколько денег? И можно ли говорить что на работу еду?

  1. Роман, так, звичайно говорити, що ви їдете на роботу можна, мається на увазі, що ви оформлювали всі документи офіційно. Все, що у вас можуть попросити надати – це запрошення від роботодавця. Про гроші, законодавство не говорить нічого, але візьміть про всяк випадок 100 злотих (це мінімум для туриста), але про це вас можуть і не запитати.

   1. Скажіть будь ласка, які потрібно оформляти документи, щоб їхати на роботу по біомпаспорту але без візи?

    1. Оксана, для роботи в Польщі за біометричним паспортом ви повинні мати з собою: національний та закордонний паспорти, медичну страховку, запрошення від роботодавця, довідку про внесення запрошення до державного реєстру.

 7. Знаходжуся в Польщі на основі часового побиту, термін карти закінчується в березні. Подано документи на наступну карту. В вересні цього року, замовлені квитки у Турцію на відпочинок.
  Якщо не отримаю вчасно побиту, чи можливо раз в три місяці по біометричному перетнути кордон і таким чином легально з турецької країни повернутись у польщу, так як постійно проживаємо у польщі?

  1. Наталка, так, ви можете це зробити, та проблем у вас не має виникнути. Але краще дізнатися деталі в місцевій адміністрації, можливо знадобляться додаткові документи.

 8. Доброго вечора.
  Якщо я хочу їхати в Польщу працювати по біометрії.
  І відпрацюючи 90 днів я зможу поїхати в іншу країну?

  1. Доброго вечора, Віталій. Ви маєте право законно перебувати на території ЄС протягом 90 днів на пів року, тому мінімум за день до закінчення цього терміну, ви зобов’язані покинути шенгенську зону. Але ви можете поїхати до іншої країни в межах цих 90 днів.

   1. Працював в польщі з 23.10.17 по 25.11.17 і більше не був. Тепер планую їхати знову. Як правильно порахувати дні?

    1. Якщо я зараз поїдуть на роботу, то коли я маю виїхати щоб знову дістати 90 днів?

     1. Микола, офіційне працевлаштування на території Польщі, дозволене 90 днів на кожні пів року. Тобто, якщо ви поїдете найближчим часом, то можете пропрацювати там 90 днів, повернутися додому, та наступних 90 днів пробути вдома (це називається збереження коридору), після цього ви знову можете їхати легально працювати в Польщу на 90 днів.

    2. Микола, від дати повернення ви маєте відрахувати рівно 90 днів (краще додатково накинути пару днів, для впевненості) – це коридор, якого ви дотримуєтеся. Після цього, ви знову можете їхати на роботу до Польщі (у вашому випадку, ви маєте право знову їхати від початку квітня).

     1. Доброго дня. Проконсультуйтеся, будь ласка. Віза закінчується 4го травня 2018. Чи можу я в’їхати в Польщу 5.05 по безвізу без запрошення, тільки з паспортом, і чи потрібна страховка?

     2. Тетяна, в Польщу одразу після закінчення дії візи, по безвізу не можна, прикордонники не пропустять. Має пройти мінімум 3 місяці. І так, страховка – це обов’язкова умова для успішного перетину кордону.

 9. Доброго вечора. У мене питання наступне: мій чоловік поїхав на роботу (Польща) по біометричному паспорті, перебуває вже 60 днів. Тепер його офіційно влаштували на фірмі і видали трудовий договір (umowy o pracę). Чи може він по цьому договорі їздити по біометриці (не 90 днів, а довший період часу) чи потрібно відкривати візу.

  1. Андріана, лише на підставі цього документу, особа не має право їхати до Польщі на роботу без візи, оскільки разом з цим документом (якщо воно є), людина повинна мати запрошення, а також підтвердження того, що це запрошення занесене до державного реєстру Польщі. Тому вашому чоловіку краще оформити візу, в такому випадку.

 10. Якщо я хочу поїхати з Польщі раніше чим 90 днів на 2 дні, а потім відкрити робочу візу. На який термін і через скільки я можу поїхати знов з робочою візою? Або без неї якщо я не оформлю.

  1. Якщо хочете їхати без візи, то можете зробити це легально після збереження 90-денного коридору (тобто відрахувавши 90 днів з дати повернення – ви отримуєте час, який маєте провести в Україні). Після закінчення цього періоду, ви знову можете їхати на роботу до Польщі без візи! Якщо хочете їхати на роботу методом оформлення візи, то подавати документи можете одразу після повернення, оскільки ці два способи працевлаштування мають різні умови.

 11. Доброго вечора, я хочу поїхати на роботу в Польшу по беометричному паспорту, но у мене нема запрошення, як можна найти людину щоб дала це запрошення?

  1. Даний спосіб не є легальним, тому ми не можемо надати детальну консультацію з цього приводу. Якщо ви хочете зробити все за правилами, які вимагає закон, то запрошення вам має надіслати безпосередньо ваш прямий роботодавець з Польщі.

  2. Доброго дня! Підкажіть будь ласка , чи можна виїхати до Польщі працювати по біометриі якщо вклеєна віза?

   1. Так, але якщо вас запитають про це на кордоні, то ви повинні пояснити це працівникам.

 12. Доброго дня. По біометричному паспорті використані дні перебування 85д, чи можна зробити піврічну візу і по ній їхати в Польщу?

  1. Ольга, так, ви маєте право подавати документи на отримання національної візи, оскільки за цим способом діють інші умови, щодо періоду роботи на території Польщі.

 13. Якщо їхати на роботу до Польщі по безвізу, то скажіть будь ласка, які документи потрібно мати?

  1. Назар, вам потрібні: національний та закордонний паспорти, медична страховка, запрошення від роботодавця, довідка про внесення запрошення до державного реєстру.

 14. Чи правда що мозжна іхати по біометричному паспорті більше ніж на 90 днів по законодавстві польщі?

  1. Паша, ні, це не правда. Можна працювати в Польщі без візи лише 90 днів на пів року.

 15. В мене у біометричному паспорті немає відбитка пальців, є лише електронний підпис, чи пропустять мене на кордоні?

  1. Якщо вам його видали, то відсутність відбитка не може бути причиною заборони в’їзду на територію ЄС. Тобто проблем у вас не має бути.

 16. Добрий день. Чи вертають на кордоні, чи пропускають тихЮ хто мае забргованість по аліментах? Дякую.

  1. Якщо, особа має заборгованість по виплаті аліментів, її мають повне право не пропустити на територію Польщі, оскільки про це обов’язково буде інформація в базі даних.

 17. Добрий вечір. Мене цікавить, чи можна по без візу маючи запрошення на роботу поїхати на півтора місяця на роботу, потім півтора бути в Україні, і півтора знову в Польщі. Чи я маю бути суто три там, три дома? Чи цей коридор в 90- днів можна розділити на дрібні поміжки не виходячи з основних?

  1. Ні, такого робити не можна, оскільки в законодавстві чітко прописані умови: за безвізом можна перебувати на території Польщі 90 днів на кожні 180, тому й коридор має становити не менше ніж 90 днів.

 18. Доброго дня . Скажіть будь-ласка чи можна їхати в Польщу на роботу по біометриці тільки із одним запрошенням на роботу, і чи потрібно мати із собою українську страхівку. Дякую.

  1. Вам потрібно зібрати наступний пакет документів: запрошення від роботодавця, національний та закордонний паспорти, медичну страховку, довідку про внесення запрошення до державного реєстру.

 19. Доброго дня. Я хочу влітку поїхати на роботу в Польшу. Працюю в школі, якраз влітку два місяці відпустки і на ній планую поїхати. Що для цього потрібно?

  1. Потрібно знайти вакансію та зібрати пакет документів, необхідний для перетину кордону та працевлаштування (детальніше про це розписано в статті).

 20. Пробула у Польші 86 днів по біометричному паспорту, пройшло 2 неділі на територіі України і виникла потреба знову іхати закордон, яку візу можна відкрити, щоб не чекати 90 днів коридору? Маю паспорт також старого зразка, чи можна для цього використати його?

  1. Так, можна використовувати будь-який з паспортів. Є два варіанти віз, які ви можете отримати: шопінг-віза або шенгенська.

 21. Доброго дня! В мене по паспорту віза до 10 червня, але кількість днів вже використала. Коли я знову зможу відкривати візу? По біопаспорту зараз можу їхати до Польщі?

  1. Нову візу ви можете починати оформлювати після закінчення дії попередньої (або ж стару візу потрібно анулювати, тоді оформлення нової можна починати одразу). За умовами безвізу ви маєте право перебувати 90 днів на пів року на території ЄС, тому, напевно так.

 22. Скажіть будь-ласка, чи можу я пропрацювавши 90 днів по безвізу, повернувшись додому відразу (без коридору) відкрити робочу візу (піврічну)? Чи може в 2018р відбулись якісь зміни?

  1. Так, ви можете подавати документи на оформлення робочої візи одразу після повернення з Польщі.

 23. Син поїхав по біометричному паспорту на роботу в Польщу, чи може він подавати документи на виготовлення карти побиту в Польщі, візи немає.

  1. Документи на Карту Побиту може подавати лише особа, що пропрацювала в країні не менше ніж 3 місяці. А за умовами безвізового режиму через 90 днів особа вже має повернутися на Батьківщину.

 24. Чи можливо, наприклад, заїхати в ЄС через Румунію, відбути до 90 днів, вернутись в Україну через Румунію, а потім заїхати знову через країни Шенген, наприклад Польщу, не чекаючи 90 днів, якщо нема ніяких відміток про те, де ви знаходились цей період часу?

  1. Ні, так зробити неможливо, оскільки вам все одно ставлять відмітку про в’їзд та виїзд з Румунії, тому у вашому закордонному паспорті буде точна інформація про час перетину кордону.

 25. Добрий день Вікторія. Скажіть будь-ласка, тож для виїзду до Польші на роботу по біометричному паспорту на 90 днів закордонний паспорт також необхідно з собою мати? Не потрібна тільки віза?

  1. Так, звичайно, без закордонного паспорту вас не випустять за кордон.

 26. Доброго дня! Працював в Польщі офіційно по робочій візі 179 днів, чи маю право переіхати кордон по біометріі?

  1. Так, ви маєте на це право, оскільки умови безвізового режиму це дозволяють.

 27. Здраствуйте. У мене була открита робоча віза без калідора категорія D 25-09-2017, закінчилася 15-03-2018. Коли мені можна открити наступну візу робочу?

  1. Ви можете подавати документи на отримання наступної візи одразу ж після закінчення першої.

 28. Консультант Вікторія. Дякую за Ваші відповіді і за Ваше розуміння. Підкажіть, будь ласка, чи може громадянин України вїхати на територію Польщі по безвізовому режиму, маючи на руках: національний та закордонний паспорти, медичну страховку, запрошення від роботодавця, довідку про внесення запрошення до державного реєстру, відпрацювати там 30 днів, повернутися в Україну і через 60-70 днів (своєрідний “коридор”) повернутися і добути невикористаний час безвізу, тобто 60 днів?

  1. Якщо ви зможете знайти робоче місце на такий короткий час, то можна так зробити, але краще витримати коридор в 90 днів та поїхати знову на 90.

 29. Доброго дня! Я перебувала в Польщі по робочій візі в 2017 р. – 120 днів, у 2018 р. – 53 дні. Зараз буде коридор. Подала документи на біометричний паспорт. Проте, залишила попередній паспорт. Чи можна поїхати на закупи до Польщі по біометричному паспорту? Який перелік документів потрібен для митників. Чи не буде перешкодою попередній паспорт?. Дякую

  1. По біометричному паспорту можна їхати на закупи, і проблем через наявність другого паспорту у вас не буде (ви можете взяти його з собою також). З документів вам потрібен власне закордонний паспорт, а також підтвердження бронювання готелю чи хостелу. Туристичний мінімум для того, щоб вам дозволи заїхати до Польщі становить 100 злотих.

 30. Підкажіть будь ласка. В мене біометричний паспорт. Електронною поштою вислали дозвіл на працю. Які ще документи мають бути в мене для перетину кордону щоб поїхати на роботу? І яка сума грошей?

  1. Вам потрібно взяти з собою: запрошення від роботодавця, національний та закордонний паспорти, медичну страховку, довідку про внесення запрошення до державного реєстру. З приводу грошей, законодавство не говорить нічого, але краще про всяк випадок взяти з собою мінімум для туриста (100 злотих).

 31. Доброго дня, Вікторіє! Хочу поїхати до Польщі на роботу тільки на 2 місяці. Чи можливо на такий короткий термін трудовлаштуватися? І які документи треба при собі мати? заздалегідь ДЯКУЮ!

  1. Олена, так, ви маєте повне право працювати 90 днів (а також менше), але іноді буває досить важко відшукати роботодавця, який згоден взяти робітника на такий короткий термін, тому якщо вам вдасться це зробити – буде дуже добре.

 32. Доброго дня.
  Маю таке питання. У мене зараз звичайний закордонний паспорт із піврічною робочою візою на якій залишився 41 робочий день до закінчення, і я хочу подати документи на біометричний паспорт, і щоб біометрія була готова через тиждень-два після закінчення візи, і одразу їхати по біометрії? Скажіть будь-ласка чи зможу я в такому випадку їхати за кордон по біометрії без візи? Чи буде потрібно виробляти візу або буду змушений очікувати термін у 90?

  1. Назр, після отримання біометричного паспорту ви одразу можете їхати працювати до Польщі на 90 днів.

 33. Вікторія доброго дня. Підскажіть будь-ласка, в яких органах держ реестру потрібно зарееструвати електронне запрошення на роботу в польшу на території Ука. І чи можна відбути весь час (180днів) невиїзджаючи по коридору

  1. Олександр, запрошення реєструється в Повітовому бюро праці (в Польщі) на ваше ім’я, тому отримати її та надіслати вам може роботодавець. Ні, в умовах безвізу легально на території Польщі можна пробути лише 90 днів, на пів року.

 34. Доброго дня. Вікторія, порадьте що робити. В мене чоловік в Польщі, чекає на тимчасовий побит. Ми з дітьми (3 та 6 років) приїхали до нього по безвізу. Плануємо залишитись. Домовились,що дітей візьмуть в садочок. Що нам потрібно зробити,щоб залишитись і не повертатись до України по візи? Чи це можливо?

  1. Марина, варіант залишитися в Польщі без повергнення до України у вашому випадку унеможливлює той факт, що ваш чоловік поки ще не отримав дозвіл на тимчасове проживання. Адже після того, як ваш чоловік отримає цей дозвіл, ви можете скористатися право на возз’єднання сім’ї, але поки що вам доведеться повертатися в Україну та оформлювати візу для повторного виїзду.

 35. Доброго дня, я працевлаштувався по безвізу. Підписав умови зліценія. Надав я для цього процесу біометричний паспорт і через два тижня документи були готові, під – час підписання у мене потребували український паспорт ( всі дані які є у ньому ) і карту платника податків ( індитифікаційний код ), ні перше ні другуюе я із собою небрав і немає ніякої можливасті їх надати на що мені відповіли що знімуть штраф із зарплати 100 zl. посередники українці. Чи насправді потрібно надавати такі дані і чи мають право вони мене штрафувати?

  P.S. На іншому зводі таких даних непотребують а потребують тільки біометричний паспорт але при умовах праці.

  1. Богдан, зазвичай польські роботодавці просять надати лише закордонний паспорт, тому досить дивно, що з вас почали вимагати саме український.

 36. Доброго дня, Вікторії! Найперше хочу Вам подякувати за змістовні і чіткі роз’яснення. Але щось не можу зрозуміти що значить національний та закордонний і ще біометричний паспорт? Я приїхала до Польщі по біометричного паспорту на працю, але запрошення до праці не маю. Чи можна вже тут безпосередньо на місці оформитися на умові зліценя і офіційно працювати. Чи не буде в мене проблем на кордоні? Інший паспорт закордонний лишила вдома. Ще стосовно перетину кордону по біометричному паспорті, при мені вернули жінку в якої було в гаманці 380злот, сказали, що має бути мінімум 500злотих. Можливо це не офіційно, а просто вимога прикордонника, бо можливості поспілкуватися не було.Дякую Вам і чекаю відповіді.

  1. Оксана, національний – це український паспорт, а закордонний буває звичайним та біометричним, можливо через це вийшла плутанина. Оформитися можна й на місці, головне вчасно виїхати з Польщі (не порушивши правило перебування 90 днів), на кордоні проблем бути не повинно, оскільки в паспорті причина в’їзду не зазначається. Насправді, чіткої інформації про те, скільки грошей потрібно взяти з собою, якщо ваша мета – це робота, немає. Для туристів це 300 злотих на поїздку, що триватиме до 4 днів, або 75 злотих на день, якщо термін запланованого перебування більше ніж 4 дні. Але на практиці виходить, що тут грає роль випадок: комусь щастить, комусь ні, тому якщо ви були свідком такого прецеденту, то, напевно, краще перестрахуватися і взяти з собою більше грошей.

 37. Якщо в’їхала в Польщу на закупи по біометрії а там оформилася офіційно на роботу чи будуть якісь проблеми при виїзді з Польщі .

  1. Софія, проблем бути не повинно, якщо ви будете на території Польщі не більше ніж дозволено (90 днів), адже в паспорті причина вашого в’їзду не зазначається.

 38. Я збираюсь їхати на роботу в Польщу,але моє запрошення в Польщі в роботодавця,що потрібно говорити на границі в такому випадку?

  1. Євгеній, якщо ви збираєтеся працевлаштовуватися без візи, то єдиний спосіб «обійти» прикордонників – не говорити їм, що ви їдете на роботу. В іншому випадку, візу без запрошення вам не видадуть.

 39. якщо я хочу зробити біометрику мені старий паспорт національний залишають? і мені в Польщу потрібно брати на роботу біометрику закордонний паспорт і національний (якщо його залишають)?

  1. Олег, українське законодавство на даний момент дозволяє мати 2 закордонних паспорти одночасно, тому при отриманні біометричного, звичайний також залишається у його власника. При виїзді на роботу ви можете брати з собою обидва паспорти.

 40. Доброї ночі, підкажіть будь ласка, для виїзду за кордон, до Польщі на роботу, по біометричному паспорті потрібно запрошення, медична страховка Українська, та довідка про внесення запрошення до державного реєстру, а де її взяти?

  1. Юлія, так, все вірно, цю довідку можуть надати в Повітовому бюро праці, тобто до вашого приїзду в Польщу її може отримати лише роботодавець. Тому для прикордонників вистачить навіть копії цього документу (тобто роздруківки електронної версії, яку може відправити вам роботодавець).

 41. Доброго дня. Підскажіть будь ласка, в мене на руках біом. паспорт + страховка + запрошення. При перетині кордону в Польщу цього достатньо щоб я прикордоннику сказала що їду на роботу (без візи), чи потрібні ще якісь документи і чи можуть не пропустити?

  1. Наталія, все офіційно, вас повинні пропустити, але додатково візьміть з собою довідку про внесення запрошення до державного реєстру (або роздруківку електронної версії цього документу).

 42. Доброго дня. Чекаю на карту тимчасового побиту, віза закінчилась давно, на даний момент працюю маючи дозвіл на працю. Термін дозволу закінчується в кінці квітня. Хочу змінити працодавця, для того повинна відмовитись від попередньої карти і подати на нову. Чи можу поїхати на Україну і повернутись по біометрії одразу на роботу( маючи необхідні документи)?Чи можу при цьому подати документи на нову карту побиту?І чи зможу працювати по закінченню терміну 90 днів (чекаючи карту), якщо отримаю дозвіл на працю?

  1. Василина, ви можете повернутися на роботу за біометричним паспортом, але подавати документи на карту побиту можна або маючи довідку від старости про те, що на дану вакансію немає претендентів-поляків, або ж після того, як пропрацюєте там 3 місяці. Більш детальну інформацію стосовно вашого конкретного випадку вам нададуть в Посольстві.

 43. Доброго дня!
  По біометричниму паспорті поїхав 28 жовтня в Польщу , виїхав 21 грудня! 90 днів не пройшло! З якого дня рахувати 90 днів , щоб поїхати в Польщу знову? З 21 грудня?

  1. Максим, оскільки 90 днів можна перебувати на кожні пів року, то з першого півріччя 2018 року ви використали лише 21 день, тобто 69 у вас ще залишилося (на перше півріччя 2018 року!), тому, фактично, ви можете використати їх в будь-який момент. Детальніше про підрахунок днів можете ознайомитися тут: http://polshagid.com.ua/yak-pravylno-pidrahuvaty-dni-provedeni-v-shengenskij-zoni.html.

  1. Олена, довідка може бути видана в Повітовому бюро праці, тобто до вашого приїзду її може отримати лише роботодавець. Тому підтвердженням мети вашої поїздки може бути навіть копія цього документу (тобто роздруківка електронної версії).

 44. Доброго дня! Чоловік пробув у Польщі 190 днів по візі по звичайному закордонному паспорту! Пробув в Україні 1,5 місяці, зробив біометричний паспорт і планує повернутися в Польщу! Які документи потрібні? Дякую

  1. Юлія, документи, що необхідні для цього залежать від мети та запланованого терміну перебування в Польщі, тому без знання подробиць вашого випадку важко дати конкретну відповідь.

  1. Василь, так, звичайно, запрошення від роботодавця – це обов’язкова умова легального працевлаштування в Польщі. Окрім цього, вам також потрібна довідка про внесення запрошення до державного реєстру.

 45. Доброго дня, підскажіть, будь ласка. В мене залишилось 17 днів по біометриці, чи можу я поїхати в Польщу і підписати умову о праці на 3 місяці і, наприклад, через півтора місяці приїхати на Україну на 2-3 дня і повернутись на роботу? Чи потрібно дочекатися закінчення коридору і тоді їхати на роботу?

  1. Тетяна, напевно, краще дотриматися коридору, оскільки на офіційному рівні прийнята саме така схема, хоча можливо є й ті, хто її порушує, проте відповідальність за це лягає на їх плечі.

 46. В мене закінчилась віза 18квітня.ябув в польщі з липня використав 180днів.маю запрошення злютого до вересня,чи можу зараз відкрити візу

  1. Міша, закон не забороняє подавати документи на отримання візи, але немає стовідсоткових гарантій, що вам не відмовлять у її видачі.

 47. Чи будуть проблеми на митниці якщо є тільки біометричний паспорт, національний паспорт, запрошення, страховка, але немає довідки про внесення в реєстр.

  1. Артем, вистачить навіть копії цього документу (тобто роздруківки електронної версії, яку може відправити вам роботодавець). Якщо такої можливості взагалі немає, то важко прогнозувати яким чином відбуватиметься ваш перетин кордону, адже в законі така умова (наявність довідки про внесення запрошення до державного реєстру) прописана.

 48. Доброго дня. Скажіть будь ласка, чоловік був на роботі в Польщі по без візу, перебував там з 12 по 26 березня. Коли йому знову можна їхати, і як правильно порахувати дні? Чи можна ще цих 73 дні, що залишилося, розділити ще на дві поїздки на роботу, тобто по 35 днів?

  1. Ніна, за офіційними даними, такого робити не можна. Зазвичай, роботодавці, що оформлюють робітників легальним шляхом беруть їх на повний мінімальний строк працевлаштування за умовами безвізу (90 днів).

 49. Пані Вікторія, скажіть будь ласка якщо пропрацювавши місяць по безвізу, потрібно поїхати на сесію на три тижні. Чи можна після трьох тижнів повернутися на роботу і допрацювати ще два місяці?

  1. Юлія, оскільки за правилами безвізу ви можете працювати 90 днів на кожні пів року, то ті 3 тижні, що ви будете вдома, ви втрачаєте, тобто фактично у вас залишиться лише 1 місяць на роботу, тому напевно, краще поїхати знову на роботу до Польщі на повних 3 місяці але пізніше. Вирішувати, звичайно ж, вам.

 50. Доброго вечора!я з дівчиною хочу іхати в польщу,внеї біометричний паспорт а вмене ще старого зразка(є відкрита віза робоча на 93 дні ще і запрошення).які документи потрібні на кордоні по безвізу і яка сума грошей у злотих має бути????????

  1. Микола, вам знадобляться: закордонний та національний паспорти, медична страховка, запрошення від роботодавця, довідка про внесення запрошення до державного реєстру. З приводу грошей, чіткої інформації немає, офіційні джерела говорять, що туристичний мінімум для туриста становить 300 злотих (до 4-х днів перебування) або 75 злотих/день, якщо турист їде більше ніж на 4 дні. Але практика показує, що все вирішує випадок, хтось спокійно проїжджає і з 100 злотими у кармані, а комусь забороняють в’їзд якщо в нього менше ніж 300.

 51. Доброго дня ! Підскажіть будь ласка у мене віза дійсна з 03,03,18 по 27,08,18 чи можу я по закінченню цієї візи отримати іншу, їхала в Польщу по запрошенню? Дякую за відповідь .

  1. Аня, так, після повернення додому ви можете подавати необхідний список документів на отримання відповідного типу візи.

 52. Добрий день . Я маю закордонний паспорт старого зразка , подав документи на строчний біометричний . Мій роботодавець готовий мені передати запрошення на роботу до нього .
  Щоб мені вїхати до Польщі на роботу , мені з собою потрібно мати біометричний паспорт +запрошення на роботу + медичну страховку і все ?
  Чи я маю в біометричному паспорті робити робочу візу ?

  1. Петро, якщо ви на момент виїзду матимете біометричний паспорт та запрошення від роботодавця, то ви можете їхати з новим паспортом на роботу до Польщі на 90 днів. Разом з тим вам знадобляться: національний паспорт, медична страховка, запрошення від роботодавця, довідку про внесення запрошення до державного реєстру.

 53. Доброго вечора,скажіть будь ласка чи можу я перетнути кордон Польщі коли в мене зараз є відкрита віза на пів року,але скасоване запрошення на роботу через невчасний перетин кордону.Чи можна мені їхати до Польщі тепер на закупи і чи будуть питання на кордоні?Маю біометричний паспорт.

  1. Ліля, на закупи ви можете їхати і без візи, оскільки у вас є біометричний паспорт. А взагалі, для того, щоб їхати на закупи потрібна окрема шопінг віза. Питання до вас у прикордонників можуть і бути, вам просто потрібно бути готовими на них відповісти, але це навряд чи може завадити вам вдало перетнути кордон.

 54. Підкажіть будь-ласка. Я маю польську робочу піврічну візу на 180 днів, у біометричному паспорті. Чи можу я перебувати на території Польші понад 180 днів, ще на 90 днів по безвізу, без претину кордону?

  1. Олексій, ні, такого робити не можна, так ви порушуєте закон. До виходу терміну дії візи ви маєте повернутися додому.

 55. Доброго дня, я в Польщі 3 місяць, 10 їду додому з роботи, маю трудовий договір, а запрошення по якому працював намокло і нічого не можна прочитати, можуть бути якісь проблеми на кордоні?

  1. Роман, зазвичай, при виїзді з Польщі інших документів окрім паспорта не просять надати, тому проблем виникнути не має.

 56. Доброго дня, скажіть будь ласка, що потрібно для того щоб перетнути Україно-Польський кордон по біометричному паспорті?

  1. Валерій, для роботи в Польщі за біометричним паспортом ви повинні взяти з собою: національний та закордонний паспорти, медичну страховку, запрошення від роботодавця, довідку про внесення запрошення до державного реєстру.

 57. Доброго дня! Підскажіть чи можу я виїхати по біометрії, там оформити візу і перетинати кордон будь – коли. Карта побуту дає змогу виїхати в любий момент? Чи потрібна Воєвуда. Чим вони різняться???

  1. Дмитро, оформити візу в Польщі неможливо, ця процедура для українських громадян виконується лише в Україні. Карта Побиту – офіційний документ, що дозволяє легально працювати в Польщі протягом року (як і воєводська віза), але при цьому вона надає більше привілеїв своєму власнику, адже він звільняється від надання додаткових документів.

 58. Це правда, що з 1 травня без візи, тільки з біометричним паспортом не можна їхати на роботу в Польщу?

  1. Snowjane, ні, це не правда, але пам’ятайте, що для виїзду на роботу в Польщу вам потрібен не лише біометричний паспорт, а й запрошення від роботодавця, медична страховка, національний та закордонний паспорти.

 59. Чекала в Польщі на карту побиту. Змушена була виіхати в зв’язку зі смертю матері. Паспорт закордонний був звичайний. Тепер виробила біометричний. Чи можу я по-ньому повернутися до Польщі?

  1. іра Савкевич, так, ви можете повернутися по біометричному паспорту.

 60. Доброго дня! Чи є обов’язковою медична страховка при виїзді за кордон по біометриці?

  1. Сергій, так, це обов’язкова умова при перетині кордону, оскільки, по-перше, її наявність перевіряють прикордонники, по-друге, це ваша безпека.

 61. Якщо я заіхав до Польщі по робочій візі у грудні 2017 року а виїхав в травні 2018 , чи можу я відразу поїхати знову до Польщі по без візу на 90 днів, дякую.

  1. Ігор, за загальними правилами є лише одна категорія віз, які не потребують коридору – віза за запрошенням від воєводи. Тобто після виходу її терміну дії можна не дотримуватися правил коридору, а одразу виготовляти нову візу чи їхати за умовами безвізового режиму до Польщі.

 62. Мені 17 років! Маю біометричний паспорт! В Польщі родина виробляє мені госьове запрошення на 2 місяці! Хочу поїхати і паралельно десь працювати! Чи потрібно відкривати візу? І чи є якісь нюанси перетину кордону?

  1. Ярослав, за біометричним паспортом ви можете працювати в Польщі і без візи, тому на 2 місяці додаткова віза непотрібна.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *