Робота в Польщі по безвізу. Як правильно поїхати на роботу з біометричним паспортом?

Європейський Союз надав українцям ряд перспектив і можливостей після введення безвізового режиму. Кожен власник біометричного паспорта має можливість з червня місяця:

 • відвідати найкрасивіші і відомі місця Європи;
 • зробити навіть не заплановані покупки на території Європи;
 • залагодити питання, пов’язані з бізнесом без відкриття бізнес-шенгену;
 • отримати легальну роботу.

Головне питання, яке всіх цікавить робота в Польщі по безвізу, а також у Чехії, Німеччини. Наскільки реально знайти високооплачувану і надійну роботу в Європі? На що можуть розраховувати власники біометричних паспортів?

Перше, на що вам варто звернути увагу, так це те, що тільки Польща офіційно заявила, що українці мають право працювати з біометричним паспортом без відкриття робочої візи. Німеччина і Чехія таких обіцянок не давали, як і інші країни. Чехія вимагає наявність візи на роботу.

Друге – яким чином можна легально працевлаштуватися без порушення міграційного закону в Польщі? Зараз ми більш докладно вам опишемо порядок дій і головні плюси і мінуси роботи з безвізу на території Польщі.

А зараз довгоочікувані відповіді на питання щодо того, як можна працевлаштуватися в Польщі, щодо перетину кордону лише з біометричним паспортом (без наявності робочої візи). Так, зараз це так, спасибі безвізу України з країнами ЄС, всі українці за наявності біометричних паспортів мають офіційне право працювати в Польщі без відкриття робочої візи на півроку або на рік.

Після перетину польського кордону, люди які бажають влаштуватися на роботу, зобов’язані виконати ряд дій, щоб уникнути міграційних порушень. Якщо до прийняття безвіза, українці повинні були відкривати робочу візу при наявності запрошення від працедавця, правильно заповненої візової анкети, страховки і вистояти чергу в візовому центрі, після двомісячної фіксації.

Проте другий варіант передбачає: після заїзду в Польщу в якості туриста, ви цілеспрямовано шукаєте роботу і після затвердження вашої кандидатури отримуєте офіційний дозвіл на трудову діяльність, на термін до 90 днів.

Відразу, як українець отримує дозвіл, роботодавець зобов’язаний укласти трудовий договір.

Коли необхідно підписувати договір з роботодавцем? Що буде, якщо цього не зробити?

Після приїзду на територію Польщі, іноземцю необхідно підписати трудовий договір (umowy o pracę), або цивільно-правовий договір з роботодавцем. Протягом 7 днів з моменту початку роботи, іноземцю необхідно подати заявку в ZUS для медичного забезпечення та страхування, а також щомісячного відрахування податків.

Робота на території Польщі є нелегальною, у разі, якщо роботодавець не надає трудовий договір і доручає іноземцю виконання роботи. Даний злочин карається штрафом від 300 zl.

Який вид трудового договору необхідно укласти в рамках безвіза. Хто може видати українцю запрошення на роботу в Польщі?

Трудовий договір повинен бути адаптований під характер виконання роботи. Укладати цивільно-правовий договір в умовах, коли повинен бути підписаний трудовий договір, є порушенням трудового законодавства і карається штрафом. Видати запрошення на виконання роботи на території Польщі можуть як юридичні особи, організації, так і фізичні особи.

Українські працівники мають право змінити місце роботи, а також роботодавця в Польщі. Після зміни місця роботи, польський роботодавець або пан зобов’язаний заново вас зареєструвати в повятовом бюро, податкової інспекції. Процедуру не можна порушувати – це ваша безпека в першу чергу.

Скільки можна працювати по безвізу?

Якщо ви отримали дозвіл на роботу в Польщі по біометричному паспорту – безвізу, то рівно 90 днів, кожні 180 днів ви маєте право на роботу. Порушувати цю тимчасову рамку суворо заборонено. Вам загрожує депортація на термін від 6 місяців до 3 років, оплата великого штрафу.

Після відпрацьованих 90 днів, у вас є три варіанти:

 1. Повертатися в Україну і почекати 90 днів, для отримання можливості поїхати знову в Польщу без відкриття візи;
 2. Повертатися в Україну і відкривати робочу візу на 180 або 360 днів.
 3. Оформлювати ВНП при сприянні вашого роботодавця.

Як бачимо, переваг у безвіза для українців просто маса:

 • туризм;
 • робота;
 • імміграція;
 • бізнес.

Зробіть біометричний паспорт і ці переваги будуть доступні і вам.

Працевлаштування без візи до Польщі – плюси і мінуси

Робота з безвізу має ряд плюсів, але мінусів не менше.

Безвіз в туристичних цілях, а працевлаштування вимагає відкриття візи. Але попрацювати 90 днів можна і без візи. І тут з’являються наступні моменти.

Плюси роботи з біометричним паспортом:

 • не потрібно витрачати гроші на оформлення візи – економія 200-300$;
 • не потрібно чекати 2-3 місяці, поки до вас дійде черга в візовий центр на подачу документів – можна їхати відразу;
 • офіційне працевлаштування.

Мінуси роботи по безвізу:

 • короткий термін роботи, а саме до 90 днів;
 • не всі роботодавці беруть на роботу громадян без робочої візи, так як термін відпрацювання в 90 днів дуже маленький. Багато роботодавці вимагають мінімальний термін за візою в 4 місяці;
 • відсоток шахрайства з боку роботодавців виріс в три рази. Зарплату не платять, не доплачують. Чому? Тому що не всі громадяни України знають правильний порядок працевлаштування з біометричним паспортом і багато українців шукають халяву. Запам’ятайте, такого не буває!

Вимагайте від роботодавців і кадрових агентств з Польщі, тільки офіційне працевлаштування. Пани можуть вам обіцяти заробіток вище, щоб не платити податків і щоб вас не оформляти, але коли доходить час отримувати зарплату, роботодавець вас ігнорує і загрожує поліцією. Будьте пильні.

Робота в Польщі по безвізу. Як правильно поїхати на роботу з біометричним паспортом? 4.86/5 - Оцінок: 14
Поділитися: Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
Разом з "Робота в Польщі по безвізу. Як правильно поїхати на роботу з біометричним паспортом?" також читають:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *