Що таке зелена карта на автомобіль, де її купити і скільки коштує оформити?

Багато, хто чув про Зелену карту, але не розуміє точно що це таке, та навіщо вона потрібна. Взагалі, цей документ – це міжнародна страховка, яка прийнята в багатьох країнах, що дає беззаперечне право на перетин іноземного кордону. Так, вона діє в 48 країнах (включаючи європейські, деякі азіатські та африканські), тому для перетину кордону з ЄС на власному авто, маючи Зелену карту не потрібно робити додаткову автострахівку. Тобто, отримавши Зелену картку в Україні, чи в будь-якій іншій країні-учасниці можна без перепон в’їжджати до всіх держав, що дотримуються виконання умов, яких вимагає цей документ. Далі розглянемо кому необхідно мати карту, де її можна придбати, та які переваги своїм власникам вона надає.

Коли і кому потрібна Зелена карта

Взагалі, Зелена карта – це міжнародний сертифікат страхування громадянської відповідальності, чия дія розповсюджується на всі країни, які включає система. ЇЇ наявність – це обов’язкова умова для водіїв, що досить часто виїжджають за кордон. Цей документ має таку ж значимість, як і закордонний паспорт, адже прикордонники ретельно перевірять не лише наявність візи та паспорту, а й Зеленої карти.

Так, її відсутність досить часто слугує серйозним приводом для відмови у в’їзді на територію країн ЄС.

Придбавши даний документ, водій страхує власну відповідальність перед третіми особами на випадок нанесення шкоди, або ж завдання збитків у результаті спричиненого ДТП. Так, збитки буде відшкодовувати страхова агенція, яка оформлювала документ. І, навпаки, якщо Зеленої карти у вас немає, то всі витрати на ремонт, на лікування (в особливо тяжких випадках), а також моральну шкоду лягають на ваші плечі.

Де її можна придбати

Зелена карта – міжнародний сертифікат, тому, звичайно, вони не продаються в будь-якому переході (хоча може вони там і є, та купувати їх точно не варто). Право на продаж мають лише ті страхові фірми, що стали членами МТСБУ (Моторне транспортне бюро страхування в Україні). Так найвідоміші страхові агенції, у яких можна без вагань купувати Зелені карти, наступні:

  • Оранта;
  • Дженералі Гарант;
  • ПРОСТО-страхування;
  • ТАК;
  • УНІКА;
  • Перша;
  • Глобус.

Це не повний список компаній, до яких можна звернутися з питання придбання сертифікату, а лише ті, що користуються найбільшим попитом.

Тому, якщо у вашому місті немає якоїсь з вищеперерахованих, то можна знайти іншу, це не так важливо, головне, щоб вона була членом МТСБУ.

За офіційною версією, ці карти мають право продавати лише офіційні організації, та аби ж все було так просто. Вже давно існує велика кількість шахраїв, що заробляють на довірливих людях. Один з варіантів можливого обману – купити карту на кордоні.

Так, коли ви наближаєтеся до кордону, наприклад, з Польщею, та можливо стоїте в черзі, до вас можуть підійти люди та запропонувати придбати міжнародний сертифікат (точніше дуже схожу копію).

Та ви маєте розуміти, що працівники прикордонних служб вже мають непоганий досвід у цих шахрайствах, тому з легкістю виявлять фальшивку.

Ще один з варіантів обману із Зеленими картами – внесення недостовірних даних. Це можуть зробити навіть страхові компанії, які мають погану репутацію. Суть такого обману – внесення різних даних до оригіналу документу та до його копії. Наприклад, ви маєте намір купити страховку на 1 рік, працівник так і робить – записує 1 оплачений рік страхування до оригіналу (який потім віддається вам на руки), а в копію він записує лише 30 днів. Тобто, ви платите за рік, а отримуєте карту, яка дійсна місяць. Тому, необхідно ретельно перевіряти документи до здійснення оплати.

Як уберегтися від придбання підробки

Якщо ви все ж таки, з якихось причин, вирішили взяти Зелену карту з рук, то хоча б не полінуйтеся перевірити її на справжність. По перше, це досить легко відрізнити на дотик, адже папір, на якому надруковано сертифікат має додаткові ступені захисту. Але й тут не все просто, адже деякі шахраї можуть робити карту з якісного, схожого на оригінал паперу, який без ультрафіолетової лампи просто неможливо відрізнити.

Тому наступний обов’язковий етап перевірки – пошук на офіційному сайті МТСБУ, де потрібно ввести номер документу.

Саме за ним кожен може перевірити основну інформацію: що документ не був втрачений, а тепер знову продається, також те що він виготовлений на справжніх бланках, адже там мають бути написані контактні дані страхової компанії, що його видала.

Додатково перевірте, щоб сертифікат мав 4 аркуші, та інформація була однакова всюди, адже 3 аркуші віддаються вам, а четвертий має передаватися як звіт до страхової агенції. Також, обов’язково запитайте у людини, у якої маєте намір придбати Зелену карту, документ, що підтверджує право на реалізацію (у більшості шахраїв його немає). Як варіант, додатково можна «просвітити» документ ультрафіолетовим світлом, це можна зробити у найближчому пункті обміну грошей. Отже, такі звичайні запобіжні заходи, можуть застерегти вас від покупки фальшивки замість оригінального документу.

Вартість Зеленої карти на різний термін

На сьогоднішній день ціни на Зелену карту дещо виросли, оскільки курс долара нестабільний та значно збільшився за останні пару років. До того ж, страхові компанії мають право змінювати вартість сертифікату відповідно до власних потреб. Також вартість варіюється залежно від напряму пересування, а також від терміну дії документу. Отже, середня вартість згідно з різними аспектами наведена далі в таблиці:

2 тижні 1 місяць 1 рік
для європейських країн 800 грн. 1250 грн. 7200 грн.
для країн СНГ 550 грн. 850 грн. 2900 грн.

 

Але майте на увазі, що у таблиці вказана середня вартість, тобто по факту, в кожній зі страхових компаній вартість може незначно збільшуватися або зменшуватися.

Зелена карта: переваги такого страхування

Напевно, основна перевага Зеленої карти в тому, що її власники не мають додатково купувати страховку при виїзді за кордон. Наприклад, якщо вона діє рік, то протягом цього періоду вам не варто піклуватися про додаткові документи. Головна її функція – страхування іноземного водія від нещасних випадків під час перебування за кордоном. Тобто, якщо винним у ДТП визнано саме водія української сторони, то всі збитки сплачує компанія, що видала Зелену карту. Але при виникненні будь-якої незрозумілої ситуації, важливо розуміти як потрібно поводитися, щоб захистити свої права. Потрібно викликати дорожню поліцію, які складуть протокол ДТП.

Бажано весь процес знімати на відео, щоб інформація (яку ви потім будете подавати до страхової агенції в Україні) була максимально повною.

Якщо ви не згодні з протоколом, який склали на місці події, ви маєте право наполягати на тому, щоб інспектор вніс ваші показання додатково українською.

Це може допомогти далі, при розборі ситуації вдома та призначенні суми відшкодування.

Отже, Зелена карта – необхідне страхування для водіїв, що перетинають кордон на власному авто. Маючи її, можна отримати компенсацію за дорожні пригоди, в яких ви стали учасником, та й взагалі, без неї прикордонники мають повне право не пропустити вас, тому думайте про це завчасно.

Оцінити цей запис
Поділитися: Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
Разом з "Що таке зелена карта на автомобіль, де її купити і скільки коштує оформити?" також читають:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *