Скільки коштує медична страховка для шенгенської візи в Польщу і яка її вартість для отримання національної візи?

Для виїзду за кордон обов’язково потрібно зібрати пакет документів, почесне місце серед яких займає й медична страховка. Без неї в жодному випадку не вдасться перетнути польський кодон, при чому неважливо отримували ви для цього візу, чи збираєтесь їхати за біометричним паспортом в умовах безвізового режиму. До речі, наявність страхового полісу та правильність його оформлення обов’язково перевіряють у Консульстві перш ніж видати візу. Також додатково це можуть зробити прикордонники, оскільки вони мають на це беззаперечне право. Зрештою, медичне страхування є запорукою безпечного перебування людини в межах іншої країни. Ніхто не знає, що може трапитися з нами найближчим часом, тому мати страховку з собою на випадок непередбачуваних ситуацій просто необхідно.

Яка страховка підійде, або вимоги до оформлення

Те,що вона є обов’язковою вже зрозуміло, а от як саме повинна виглядати – вже інше питання, але теж важливе. Оскільки через помилки такого роду, можуть заборонити виїзд з України, тому необхідно розуміти на що звернути увагу. Типи віз бувають різні, тому й вимоги до страхування мають певні відмінні пункти, які слід урахувати. Так, для отримання будь-якої (одноразової чи багаторазової) шенгенської візи, потрібно щоб були дотримані наступні вимоги:

  • страховка має бути дійсна протягом всього періоду перебування за кордоном, якщо ви претендуєте на візу, що передбачає багаторазовий виїзд, то мінімальний термін дії цього документу має бути не менший ніж тривалість першого перебування за кордоном;
  • документ має бути оформлений без франшизи, тобто в договорі має бути прописана чітка сума, яку має сплатити клієнт за лікування (у разі виникнення такої необхідності) самостійно;
  • медична страховка має бути дійсна на території всіх країн, що входять до шенгенської зони;
  • страховка має покривати витрати на лікування не менше ніж 30 тис. євро;

Цей тип страхування, обов’язковий, якщо мета вашої поїздки одна з наступних: ділова зустріч за кордоном, лікування, робоча поїздка, гостьовий візит, туризм, відвідання освітніх курсів (тривалістю не більше ніж 90 днів), участь у спортивних змаганнях чи культурних або освітніх заходах, а також будь-яка інша причина, що не вимагає перебування за межами рідної країни довше ніж 90 днів.

Які особливі вимоги до оформлення медичної страховки для національної візи?

Якщо вам потрібна страховка для національної візи, то всі попередні умови зберігаються, але додаються декілька нових. Так, термін її дії має бути на 15 діб більше, ніж запланований період перебування в країні. Якщо ви маєте намір оформлювати ВНЖ в Польщі після виходу строку дії вашої робочої візи, то про це варто подумати ще вдома. Все через те, що у такому випадку медична страховка має бути дійсна додатково в період розгляду ваших документів на предмет надання вам дозволу на ВНЖ.

Медична страховка для даного типу візи має бути дійсна протягом всього запланованого періоду роботи (якщо ваша мета – працевлаштування). Тобто, якщо ви отримали запрошення на пів року, але плануєте поїхати на сезонну роботу двічі за цей період (по 90 днів, з коридором в 30 днів), то страховка має діяти весь час, поки дійсна віза, тобто не перериваючись (мінімум 180 діб).

Тобто, якщо ваша мета: будь-яке працевлаштування в Польщі (навіть сезонне), поїздка для возз’єднання сім’ї, навчання (що триває довше за 90 днів), та все інше, що передбачає перебування на території країни довше ніж 90 днів, то вам потрібна національна віза.

А це означає, що медичне страхування має відповідати вищеописаним додатковим вимогам.

Скільки коштує оформити медичне страхування?

В Україні не існує фіксованої ставки за цю послугу, тобто вартість може змінюватися в залежності від безлічі факторів. Найвагоміші з них:

  • сума страхової відповідальності – позначка, досягнувши якої, всі відшкодування зі сторони страхової компанії закінчуються, і за своє лікування продовжує сплачувати самостійно постраждалий. Мінімальна сума матеріального відшкодування становить 30 тис. євро, відповідно вартість оформлення цього типу медичної страховки коштує найменше;
  • термін дії медичного полісу – чим довше, тим, відповідно дорожче;
  • страхова компанія, чиїми послугами ви вирішили скористатися (більшість фірм, що надають спектр послуг, пов’язаний зі страхуванням життя є приватними, тому ціни всюди однаковими бути не можуть);
  • кількість людей, чиє життя потрібно застрахувати та їх вік – якщо з кількістю, все зрозуміло (вартість послуг зростає пропорційно до кількості клієнтів), то поняття віку потребує пояснень. Так, категорії населення, чиє страхування оплачується за подвійним тарифом – це діти та пенсіонери, оскільки ризик виникнення проблем зі здоров’ям, у них в декілька разів вище;
  • включення додаткових опцій до звичного полісу – наявність додаткових страхових ризиків означає збільшення плати за послугу. Тому, якщо ви скажете, що ви спортсмен чи маєте хронічні захворювання, то страхова компанія автоматично збільшить вартість послуги для вас. Але це не означає, що варто приховувати такі факти, адже у випадку виникнення ситуації, що не передбачена вашим страховим полісом (травма у спортсмена чи загострення хронічного захворювання), ви будете змушені лікуватися за власний рахунок.

Загалом ціна медичної страховки для будь-якого типу польської візи починає коливатися від 400 грн., тобто далі, залежно від факторів, що названі вище, вона починає збільшуватися. Звичайно, мається на увазі лише якісне страхування у перевіреній компанії, тобто тій, що у разі виникнення нещасного випадку виконує свої обов’язки, надає допомогу та виплачує відшкодування. Необхідність ретельного підбору фірми для підписання договору вже була детально описана в одній зі статей.

Так, в Україні зараз існує велика кількість «фірм», що готова надати ці послуги знано дешевше, навіть за 150 гривень. Але перш ніж почати з ними співпрацювати, хоча б відкрийте Інтернет, та зберіть інформацію про них.

Підсумки

Для того, щоб застрахувати своє життя потрібно ретельно обрати компанію, яка має достатньо досвіду для того, щоб зробити це максимально коректно. Далі потрібно взяти з собою закордонний паспорт та картку платника податків. І не забудьте додатково уточнити всі страхові ризики, які потрібно включити в договір.

Отже, страхування життя на період закордонної поїздки – це єдине, що допомагає бути впевненим у своїй безпеці, тому не варто відноситися халатно до цього.

Скільки коштує медична страховка для шенгенської візи в Польщу і яка її вартість для отримання національної візи? 2.25/5 - Оцінок: 4
Поділитися: Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
Разом з "Скільки коштує медична страховка для шенгенської візи в Польщу і яка її вартість для отримання національної візи?" також читають:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *