Скільки коштує віза в Польщу? Ціна шенгенської візи в 2018 році для українців

Майже всі країни Європи уклали Шенгенський договір, тому для можливості їх відвідати українцю потрібно оформляти спеціальну візу. Існує декілька видів віз, які можуть бути призначенні для відвідування різних країн Європи, але в будь-якому випадку збираючи всі необхідні документи для оформлення самостійно, можна зекономити на послугах сторонніх компаній пристойну суму, та в подальшому бути більш досвідченим в цьому плані. Особа яка отримує шенгенську чи транзитну візу може перебувати на території Польщі та інших країн шенгенської зони на протязі визначеного часу.

Для українців процесс отримання Польської шенгенської візи в більшості випадків супроводжується успіхом а процент відмов дуже низький, тому шанс отримати шенген у своєму паспорті дуже великий.

Наскільки дорого оформити шенгеньску чи транзитну візу в 2018 році?

Офіційна ціна оформлення шенгенської чи транзитної візи складає для українців 35 євро. Саме такий консульський збір на данний момент встановлений для України. На цю суму слід розраховувати, якщо намагатися оформити візу самостійно, без посередників.

Якщо мандрівник бажає зекономити собі час та нерви, то може звичайно звернутись наприклад до турфірм чи агенства де ціна такої послуги зростає в 50-200% в залежності від статусу такої фірми на ринку та швидкості виконання своїх обов’язків перед клієнтом. Але при цьому особа отримує деякі переваги:

 • Заявки від турфірм розглядаються та перевіряються менш ретельніше.
 • Професійна консультація клієнтів та підхід до оформлення на законодавчому рівні.
 • Повний перелік послуг: від бронювання готелю до подачі документів до візового центру.
 • В залежності від досвідченості співробітників фірми вирішуються ситуації різного рівня складності.

Завжди треба тверезо оцінювати ситуацію, та розраховувати свої сили, адже навіть маленька неточність при заповненні елементарного документа – анкети самостійно, можуть коштувати громадянину коштів та згаяного часу.

Як зібрати всі необхідні документи та оформити шенгенську чи транзитну візу самостійно?

Для початку турист повинен заплатити консульський візовий збір в розмірі 35 євро якщо документ потрібен не терміново. В такому випадку процесс виготовленя візи може тривати близько двох тижнів. Якщо ж шенген потрібен терміново, то розмір консульського збору за візу збільшується в два рази, тобто становить вже 70 євро і віза буде на руках вже через три дні. Слід зазначити що після сплати фіксованої суми збору незалежно від результату розгляду заявки на реєстрацію візи гроші повернути не можна.

Перед тим як звернутися до візового центру треба заздалегідь подбати про оформлення полісу медичної страховки, оскільки це є обовязковою умовою для отримання шенгенської чи транзитної візи. Без оформленої страховки віза не видається туристу. Купувати поліс можна звернувшись до консульства чи скориставшись послугами турфірми. Така процедура може обійтись туристу в ціну від десятків до декількох сотень євро, в залежності від цілей поїздки. Стандартний прайс на страхові послуги складає близько 1-2 євро за один день перебування в Польщі. Додатково треба враховувати витрати на ксерокопії фото чи довідок.

Перелік необхідних документів для звернення у візовий центр:

 1. Анкета на шенгенську чи транзитну візу. Заповняти її треба лише друкованими літерами та виявивши незрозумілі пункти треба дізнаватись про них детальніше у візовому центрі.
 2. Дійсний український паспорт (оригінал та копія сторінок з основною інформацією).
 3. Підписаний закордонний паспорт.
 4. Чек або квитанція про сплату необхідної суми консульського збору.
 5. Документи офіційного зразка, що можуть бути підставою для відвідання держави ЄС.
 6. Два фото, зроблених не пізніше ніж за 6 місяців до подачі заявки на реєстрацію у візовий центр.
 7. Довідки які підтверджують платоспроможність особи (довідка з місця роботи чи виписки для підприємців на сумму більше п’яти тисяч гривень).
 8. Страховий медичний поліс (дублікат та оригінал). Слід зазначити, що страховка

Для дітей (неповнолітніх):

 • Заява від батьків та дозвіл на виїзд з країни, завірений нотаріально.
 • Копії закордонних чи українських паспортів батьків.
 • Копія та оригінал свідоцтва про народження.

Також польські працівники можуть вимагати часткову оплату бронювання готелю чи навіть стовідсоткову, тому бажано з проханням підтвердити цей факт оплати треба запросити підтверджуючий лист з мокрою печаткою від обраного готелю.

Коли всі документи зібрані необхідно точно з’ясувати наявність консульства в своєму регіоні, за необхідності треба відвідати інше місто та враховувати витрати на дорогу. Заздалегідь, ще до початку збору документів треба узгодити дату та час зустрічі зателефонувавши до консульства яке цікавить. Не зайвим буде перевірити офіційний список документів, які вимагає саме це консульство на офіційному сайті чи по телефону, адже у кожному випадку він може відрізнятись. Займатись оформленням звичайної шенгенської візи бажано не пізніше 90 днів до поїздки, а термінової – за місяць.

За новими правилами з 2015 року громадяни України старше 12-ти років повинні в обов’язковому порядку здавати біометричні данні, які будуть дійсні для використання ще 5 років. При першому оформленні візи необхідна особиста присутність заявника.

Отримання шенгенської візи

Коли консульство Польщі дає позитивну відповідь на запит іноземця та пропонує забрати готовий документ в назначену дату. Зазвичай консульства назначають графік прийому громадян для видачі документів з 12:00 до 15:00, тому потрібно враховувати робочі моменти таких установ.

Якщо громадянин України вже відправляється отримати свій повністю оплачений та підтверджений шенгенський документ в назначений час, то він дійсно його отримає без затримок. В європейських консульствах недопустима бюрократія чи інші подібні прояви, тому в компетентності подібних органів можна не сумніватись.

Чи можна отримати польську шенгенську візу безкоштовно в 2018?

Існує перелік деяких осіб, які можуть отримати такий документ безкоштовно, а саме:

 • Особи які не досягли шестилітнього віку.
 • Ті, хто збирається почати навчання в одному навчальних закладів країни.
 • Особи до 25 років, які є учасником некомерційного заходу в країні ЄС чи люди будь-якого віку які мають статус дослідника-іноземця.

А також перелік громадян яким не потрібна шенгенська віза:

 • Ті, що мають дійсний дипломатичний паспорт. (мають право перетинати кордон республіки Польща на срок не більше 90 днів).
 • Громадяни України, які отримали карту сталего чи часовего побуту.
 • Пасажири які здійснюють перельоти транзитом через територію республіки Польща та мають при собі відповідні документи які дають право відвідувати країну призначення та авіабілет з проставленою датою вильоту та пересадки не більш ніж на 1 день.
 • Обслуговуючий персонал та екіпаж повітряних суден, які працюють при аварійних польотах.

Якщо ви не відноситесь до однієї з цих груп осіб, то отримувати шенгенський документ на платній основі все ж таки доведеться.

Як найдешевше оформити шенгенську чи транзитну візу?

Необхідну суму для звернення в турфірму має далеко не кожен громадянин, тому самим оптимальним та дешевим способом отримати цей документ буде спроба оформити його самостійно у візовому центрі. Така процедура в деяких випадках може виконуватися не тільки з метою економії, але і з питання безпеки особистої інформації та запобігання шахрайства зі сторони турфірм, особливо це стосується послуги швидкого оформлення. Працюючи над цим питанням самостійно, особа може повністю контролювати процес збору необхідної документації та її подачі до місця призначення.

Шенгенська віза є важливим докуметнальним дозволом на відвідування країн, які заключили відповідну угоду. Тому варто добре ознайомлюватись зі всіма умовами її надання та варіантами отримання. Головне правило, яке слід виконувати – це поводити себе належним чином у посольстві та чесно та впевнено називати мету своєї поїздки, оскільки кожна, навіть невелика доля сумніву під час співбесіди з консулом може стати причиною відмови.

Скільки коштує віза в Польщу? Ціна шенгенської візи в 2018 році для українців 5.00/5 - Оцінок: 1
Поділитися: Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
Разом з "Скільки коштує віза в Польщу? Ціна шенгенської візи в 2018 році для українців" також читають:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *