Скільки заробляють поляки і українці у Польщі?

За останні десятиліття Польща помітно прискорилася в темпах розвитку економіки, а це стало причиною підвищення рівня життя. Особливо це стало помітно, коли країна потрапила в Шенгенську зону, разом з європейськими інвестиціями. Вливання грошових коштів з інших країн послужило сплеску розвитку різноманітних галузей. Завдяки цьому почали з’являтися робочі місця і підвищуватися зарплата. Проте зникли робочі кадри, т. к. місцеві поляки тут же рвонули в більш розвинені країни Європи за кращим життям.

Не дивлячись на те, що в Польщі постійно відбувається підвищення мінімальної зарплати, яка тягне за собою підвищення цін на продукти харчування, послуги та інші товари, рівень життя в країні постійно поліпшується. З початку 2017 року мінімальна зарплата в Польщі становить 2000 злотих (брутто).

У Польщі чітко видна тенденція залежності заробітної плати від воєводства. В держсекторі, в середньому, люди отримують на 400 злотих більше від середньої зарплати. Молоді спеціалісти, які ще не мають досвіду роботи, одержують приблизно на 40% менше від своїх колег, які вже достатній період часу працюють у певній сфері.

Середня зарплата в різних галузях:

 • держслужба – 4500 PLN;
 • охорона здоров’я – 3500 PLN;
 • госстинично-ресторанна – 2800 PLN.

Найбільше люди в Польщі витрачаються на продукти харчування. Приблизно 30% від зарплати йде на їжу. Але, якщо взяти середньоєвропейські ціни, то продукти тут одні з найдешевших. Варто відзначити, що в супермаркетах ціни значно нижчі, ніж на ринках.

Середня ціна на основні продукти харчування:

 • цукор (кг), хліб – 2.5 PLN;
 • 10 яєць – 5 PLN;
 • куряче філе – 15 PLN;
 • огірки — 4 PLN;
 • помідори — 4 PLN;
 • шоколад 100 г — 3 PLN.

Протягом багатьох років плата за комунальні послуги вважалася досить недорогою, і кожний шар населення міг сплачувати вартість цих послуг. Після вступу в Шенгенську зону практично нічого не змінилося. У середньому, жителі Польщі платять за комунальні послуги не більше 25% від доходів.

Молоді люди, які ще не мають достатньої кількості особистих заощаджень на власне житло, воліють знімати квартиру або кімнату, так як вартість оренди тут досить невисока. Жителі з СНД люблять інвестувати свої вкладення в придбання нерухомості в Польщі, так як це правильне капіталовкладення з довгостроковою інвестицією. Найбільш перспективною вважається нерухомість у Варшаві.

Остання відчутна стаття витрат – проїзд в муніципальному транспорті.

Порівнюючи Польщу та інші країни Євросоюзу, з упевненістю можна сказати, що вартість життя в цій країні досить прийнятна. Саме тому сюди приїжджає велика кількість іноземців.

Особливості оподаткування

Польська податкова система ділиться на два рівня. Перший – справляння місцевих зборів, другий рівень – справляння державних. Тут існує трохи більше десяти видів платежів.

Важливо! Розмір ПДВ на кожну групу товарів різний. Більшість продуктів харчування не обкладаються цим видом податку.

Податок на нерухомість тут залежить від площі об’єкту і від того, де він розташований. Податки на нерухомість у Варшаві цілком порівнянні з іншими столицями Євросоюзу, а от в інших містах країни сума податків може бути в два рази нижче від середньоєвропейських.

Необхідно знати, що якщо житлова нерухомість перейшла людині у спадок, то вона також оподатковується. Розмір оподаткування залежить від воєводства і середньої ринкової вартості житла, може бути від 3 до 20% від ціни на нерухомість.

Після розвалу СРСР у Польщі був введений податок на прибуток, який має фіксовану ставку 18%. Звільняються від його сплати тільки ті люди, які мають дохід менше 3091 злотих.

Особи, які не є громадянами цієї країни, також повинні платити цей вид податку, але тільки у тому випадку, якщо вони перебувають на території країни більше 183 днів у році. Нерезиденти повинні платити податок щомісяця за допомогою банківського переказу. У разі несплати, люди можуть отримати достатньо великий штраф, який складає до 25% мита за цілий рік.

Охорона здоров’я

Як і в більшості країн, тут є державна і приватна медицина. Громадяни Польщі більше користуються послугами державної охорони здоров’я, однак, воно не відрізняється високою якістю.

Всі жителі Польщі повинні платити щорічний податок у відповідний фонд. Він становить 9.6% від заробітної плати. У всіх громадян країни є пластикова картка, де зберігається вся інформація, аналогічна медкарті пацієнта. Всю інформацію людина може отримати в режимі онлайн.

У цій країні дуже часто вдаються до послуги сімейного лікаря, який на підставі обстежень, може виписати направлення до лікаря більш вузької спеціалізації. У державних клініках немає платних медичних послуг.

Лікування в приватних клініках країни з фінансової сторони, повністю лягає на плечі пацієнта. Обстеження та консультації лікарів проводяться на платній основі.

Згідно зі статистикою, 99% населення Польщі мають обов’язковий медичний страховий поліс. В середньому він коштує близько 150$. Його можна придбати безпосередньо через свого роботодавця або самостійно. Проте з кожним роком все більше людей вибирають приватне страхування, але на даний момент таких людей не більше 3 млн.

Нерухомість

Нерухомість у Польщі є досить доступною для рядової людини. Коли відбувається угода купівлі/продажу квартири, велика частина витрат лягає на плечі продавця. У столиці країни, оренда сімейного житла становить приблизно 800 євро. Це цілком нормальна вартість, яка відповідає середньостатистичному доходу працюючого члена сім’ї. Але останнім часом спостерігається підвищення цін на нерухомість, а також на оренду.

Пенсійна система

Вся пенсійна система Польщі будується на трьох основних пунктах:

 • Виплати від держави;
 • Накопичувальна складова;
 • Добровільні накопичення.

Накопичувальні відрахування дорівнюють 19% від заробітної плати, але вони діляться навпіл з роботодавцем, на 9.5%. Добровільні внески людина може платити, коли захоче і скільки вважає за потрібне, вони не є обов’язковими.

У підсумку розмір пенсії визначається по закінченню трудової діяльності. Її величина прямо залежить від перерахувань, які проводилися раніше. У 2017 мінімальна пенсія в Польщі становить 830 злотих. Люди з обмеженими можливостями отримують по 1800 злотих. З кожним роком в країні стає все більше пенсіонерів, на даний момент їх налічується близько 5 млн.

Враховуючи той фактор, що ціни на харчування і медикаменти відносно невисокі, то пенсіонери відчувають себе досить комфортно, але їх життя безтурботним назвати дуже складно. Все тому, що в Польщі не існує для них спеціальних пільг на оплату комунальних послуг. Проїзд у муніципальному транспорті і медобслуговування мають таку ж вартість, як і для працездатних громадян.

Розваги

Завдяки досить високому рівню життя, велика частина громадян цієї країни можуть дозволити собі не дуже економити на відпочинку. У Польщі постійно проводяться різні фестивалі, виставки та інші святкування. Серед місцевого населення особливою популярністю користуються театри.

Громадяни цієї країни дуже люблять активний відпочинок. На вулицях будь-якого міста можна зустріти велику кількість велосипедистів та ролерів. Багато міськіх парків обладнані різними тренажерними майданчиками, вони практично завжди заповнені і там можна зустріти багато людей, вони не бувають порожніми. Після розвалу СРСР країна подолала великий шлях від комунізму до капіталізму і, як показала практика, Польща стала по-справжньому розвинутою країною. Тому багато громадян СНД намагаються емігрувати в цю швидкорозвиваючу країну.

Багатьох людей приваблює в цій країні не тільки високий рівень життя, але і безперешкодне пересування по країнах Шенгенської зони. Кожен бажаючий може відвідати ці країни, при цьому їм немає необхідності оформляти візи та інші дозволи на в’їзд.

Яка середня зарплата іноземців у Польщі?

Один з найпопулярніших питань трудових мігрантів — яка мінімальна і середня зарплата в Польщі і чи є взагалі сенс залишати насиджене місце і відправлятися на роботу в чужу країну. В останні роки експерти ринку праці відзначають катастрофічну нестачу робочих рук практично у всіх галузях і це незважаючи на те, що тільки за останній рік (за даними міграційних служб) тільки з України на роботу до Польщі приїхало близько мільйона чоловік.

Причиною тому стало відтік місцевого працездатного населення до Західної Європи і стрімкий підйом економіки країни. Уряд Польщі вирішує це питання активним залученням робочої сили із країн Східної Європи + політикою підвищення середньої заробітної плати в країні (в планах досягнення середньоєвропейського рівня з/плати вже до 2030 року).

Рівень зарплат не до кінця розповість про реальні доходи населення, якщо не знати, скільки коштує місяць проживання в Польщі і взагалі який рівень цін на товари і послуги.

C 1 січня 2017 року — мінімальна зарплата в Польщі становить 2000 PLN Brutto (тобто до виплати податків), що на 150 PLN більше, ніж у попередньому році ( 1850 PLN — 2016).

Що стосується середньої заробітної плати, за даними статистичного управління Польщі, на кінець 2016 року вона склала близько 4330 PLN (близько 980 Євро).

Мінімальна погодинна ставка оплати на 2017 рік — 13 PLN (Brutto). Однак, з цього моменту, ставка оплати в будній і вихідний день не відрізняється. Роботодавець який порушує норми оплати, може бути оштрафований на суму до 30 000 PLN.

Доплата до мінімальної зарплати за нічні зміни. За роботу в нічну зміну (з 22:00 до 7:00) роботодавець зобов’язаний доплачувати 20% надбавки до погодинної ставки.

Звичайно ж, зарплати іноземців у Польщі залежать від сфери діяльності. Так, за підсумками 2017 року, найменші зарплати в таких секторах економіки:

 • виконання робіт / надання послуг на дому — від 1850 PLN (410 Євро) Netto
 • робота в сільськогосподарському секторі — від 1900 до 2000 PLN (420-450 Євро)
 • працівники сфери роздрібної торгівлі (мережі супермаркетів) — від 2000 PLN (450 Євро)
 • працівники будівельної сфери — від 2750 PLN ( 610 Євро)

За даними експертів, передбачуваний ріст заробітної плати на 2018 рік — в межах 10%.

Для порівняння, мінімальна зарплата в Україні на початок 2017 року — близько 110 Євро, середня зарплата по країні — близько 220 Євро.

Праця і зарплата українців у Польщі

За даними міграційних служб Польщі та України, сьогодні тільки офіційно працюють у Польщі не менше 2 млн. громадян України. Насправді, цифра значно вище, так як значний відсоток працює без офіційного оформлення. Також цифра може збільшитись на 20-30% в весняно-осінній період у пік сільськогосподарських робіт. У середньому, український «заробітчанин» працює в країні від 4 до 6 місяців у році.

Кожен рік зростає кількість українців зайнятих в секторах економіки, що потребують високої кваліфікації (IT сфера, медицина і т. д.) На сьогоднішній момент, ситуація виглядає приблизно так:

 • в сільському господарстві зайнято близько 19% українців,
 • у готельному бізнесі — 20% українців,
 • будівництво і ремонтні роботи — 35%

Де в Польщі найвищі зарплати?

Звичайно ж, зарплати відчутно різняться в залежності від регіону. За традицією, найвищі зарплати в столиці — від 5200 PLN /місяць (Варшава, Мазовецьке Воєводство), портових регіонах (Гданськ, Гдиня — Поморське Воєводство) і регіонах, де розвинута гірничо-видобувна промисловість (Шльонське Воєводство).

Самі «бідні» регіони і найнижчі зарплати — у Східних областях Польщі — від 3400 PLN.

Зарплати в торгових мережах Польщі

Незважаючи на складні умови праці, часто першим місцем роботи для українців стає сфера торгівлі, а саме супермаркети великих торгових мереж. Власники мереж залучають працівників хорошими соціальними пакетами і бонусами. Наприклад, вже в цьому році касири без досвіду роботи зможуть заробляти від 3000 PLN Brutto (близько 700 Євро). Незважаючи на це, гостра потреба в робочих руках тут присутня завжди. Нещодавно «Gazeta Wyborcza» повідомила, що мережі Kaufland і Tesco відчувають такі труднощі з працівниками, що іноді змушені залучати в’язнів для виконання деяких робіт.

Філії шведської мережі товарів для дому IKEA в Польщі з січня 2017 підняли планку мінімальної погодинної оплати до 20 PLN за годину (в 2016 році — 15 PLN), що дасть можливість заробляти до 4000 PLN на місяць.

Привабливі умови пропонує і німецька мережа супермаркетів Lidl — стартова мінімальна зарплата — 3300 PLN Brutto, з подальшим зростанням на 20-25% після 2 років роботи. Зарплата менеджера — від 4500 PLN, з ростом до 6800 через два роки роботи.

Ну і найбільша мережа маркетів Biedronka, в 2016 вже двічі підіймала зарплату, однак на сьогодні знаходиться все ще в хвості за рівнем зарплат — касир заробляє від 2300 PLN Brutto + бонуси від 350 PLN на місяць. Співвласник мережі заявив про чергове підвищення зарплати в цьому році, щоб не відставати від мережі LIDL і утримати працівників.

Зарплата в Польщі в сфері будівництва

У сфері ремонтно будівельних робіт, максимальним розміром зарплат можуть похвалитися працівники Мазовецького (5200 PLN), і Підляського Воєводства — 4 480 PLN. Мінімальна зарплата у працівників Люблінського 3 212 PLN і Підкарпатського 3260 PLN Воєводств. Середній показник по країні — від 4 100 злотих.

Заробітна плата в Польщі в сфері транспорту і у працівників складів

Зайнятість у сфері складської логістики і транспорту у Польщі — не сама високооплачувана робота. В середньому по країні на лютий 2017 рік рівень зарплати становив — 3890 PLN.

Очікувано, найвищі зарплати в столиці і портових регіонів країни:

 • Поморське Воєводство (Гданськ, Гдиня) — від 4600 PLN
  Мазовецьке Воєводство — від 4250 PLN

У Східних регіонах країни, оплата праці в даній галузі коливається в межах 3100 — 3250 PLN

Скільки можна заробити в готельно-ресторанному бізнесі?

Зарплати в готельно-ресторанному бізнесі, зрозуміло вище там, де краще розвинен туристичний напрямок. А найбільш розвинені туристичні регіони — це морське узбережжя (Труймясто) — зарплати стартують від 3100 PLN, Малопольське воєводство (Краків) та прикордонні зони з Німеччиною (Нижньосілезьке Воєводство) — від 3750 PLN, ну і за традицією Мазовецьке Воєводство (Варшава) — зарплати від 3600 PLN.

В Лодзькому і Любуском Воєводстві (схід країни) найнижчі зарплати для працівників у готельному та ресторанному бізнесі — від 2600 PLN на місяць.

Зарплати в сфері IT, комунікації та інформації в Польщі

На сьогодні, зайнятість в ІТ секторі — це гарантія однією з найвищих зарплат в країні, а також перспектива релокації на Захід або в Великобританію у філії найбільших інтернет-компаній. Ідеальним місцем для працевлаштування «айтішників» у Польщі є Краків (т. зв. польська кремнієва долина) з рівнем середньої зарплати — від 7500 PLN, Поморське Воєводство (Труймясто) — від 9100 PLN і столиця країни з зарплатами від 8600 PLN. IT сфера сьогодні постійно відчуває гострий дефіцит в кадрах, тому знайти роботу для фахівця зовсім не складає ніяких труднощів.

Самі безперспективні регіони для фахівців в IT сфері у Польщі — Опольське і Врамино Мазурське Воєводства, та й взагалі схід країни з рівнем зарплат — від 4200 PLN.

Підсумок нашого невеликого дослідження про середню зарплату в Польщі станом на початок 2017 року такий — найбільш високооплачуваними галузями є — сфера IT, всі промислові сектори і будівництво. Найнижчі зарплати в Польщі це — сільське господарство, робота в готельному секторі і на складах. Вибираючи регіон з найвищими зарплатами, варто віддати перевагу пропозиціям з Варшави і всього Мазовецького Воєводства, промисловим портовим містам — Гданськ, Гдиня, а також дивитися у бік розвинених туристичних центрів, як то Краків чи Вроцлав.

Скільки заробляють поляки і українці у Польщі? 5.00/5 - Оцінок: 3
Поділитися: Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
Разом з "Скільки заробляють поляки і українці у Польщі?" також читають:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *