Святкові дні у Польщі 2018

Свята, що прийняті на державному рівні мають особливе значення для всього народу, оскільки це не просто привід святкувати, а скоріше додатковий вихідний день. Кожен має право розпоряджатися ним як йому заманеться, а якщо вільних від роботи днів йде декілька підряд, то це привід навіть кудись поїхати. Українські заробітчани та студенти на вихідні та святкові дні можуть поїхати додому, тому важливо знати скільки, та коли саме ці дні будуть у 2018 році, щоб заздалегідь все добре спланувати. Багато хто полюбляє влаштовувати собі шопінг-дні у святкові дні, але якщо ви залишаєтеся в Польщі на період вихідних, то маєте завчасно знати, що там це буде неможливим. На свята всі торгові точки зачинені, тому відпочивати доведеться лише вдома, або просто гуляючи містом. Ця стаття покликана розповісти про всі тонкощі, що пов’язані зі святковими днями в Польщі.

Коли можна буде відпочити від буденних турбот у 2018-ому?

Знати офіційні святкові дні в Польщі важливо особливо для тих, хто їздить туди на навчання, роботу, чи просто за покупками. Адже це не просто додаткова можливість відпочити, а допомога у плануванні відпустки чи поїздки додому. Якщо метою вашої подорожі до Польщі є саме шопінг, то уважно вивчіть календар вихідних днів, оскільки в такі дні магазини не працюють.

Так, це може здатися трохи дивним для нашого менталітету, але в Європі така практика досить поширена. У святкові дні працюють лише автозаправні станції та дрібні точки продуктових магазинів.

Також ви навряд чи зможете розважатися у торгових центрах, ходити по бутіках, дивитися фільми в кінотеатрах. Майже всі кафе та ресторани теж не працюють у святкові дні, логіка тут проста – вихідний створений для того, щоб відпочивали всі. Тому будьте уважні та додатково перевірте заплановану дату поїздки про всяк випадок, щоб потім не сидіти в готелі один чи навіть декілька днів.

«Закрита» неділя – що це таке?

Більшість українців намагається виїхати з Польщі саме у святкові та вихідні дні, тому довжина заторів в країні, а особливо на кордоні дійсно вражає. Тому якщо не хочете весь вільний час повести у дорозі, краще знайти шлях як виїхати з країни раніше.

Лише поляки нікуди не поспішають під час свят, вони присвячують цей час своїм рідним, тому у більшості випадків перебувають саме вдома у родинному колі.

Українські сім’ї мають звичку, про яку можна сказати, що вона передається з покоління в покоління – ходити (їздити) за покупками у вихідні дні, особливо в неділю. У Польщі ж, восени минулого року уряд схвалив рішення про заборону торгівлі в неділю. Це стане новиною для Польщі, але не для більшої частини ЄС, оскільки там це вже роками відпрацьована схема. Наприклад, у сусідній Німеччині жителі звикли до того, що в неділю зачинені всі супермаркети та більшість закладів харчування, там лише деякі неділі «відкриті», але про це попереджають заздалегідь. Але для Польщі такі міри ще залишаються новиною, тому перехід буде поступовим, а це означає, що в 2018 році, не в усі неділі буде заборонено займатися торгівлею. Отже, якщо ви їдете в Польщу на шопінг, зауважте, що у наступних числах кожного місяця магазини будуть зачинені:

 • січень (6);
 • березень (11, 18);
 • квітень (1, 15, 22);
 • травень (13, 20);
 • червень (10, 17);
 • липень (8, 15, 22);
 • серпень (12, 19);
 • вересень (9, 16, 23);
 • жовтень (14, 21);
 • листопад (11, 18);
 • грудень (9, 16, 23).

Все ж таки, краще утримуватися від поїздок до країни у ці дні. Тому пам’ятайте про вищезгадані дати перш ніж купити квитки до Польщі, адже у разі чого доведеться скаржитися лише на себе.

Пролонговані вихідні в Польщі у 2018-ому, та на коли вони припадають?

Це поняття нам також знайоме, адже в Україні воно також поширене, а означає це, що замість звичайних вихідних, вони будуть подовжені.

Тобто, коли свято припадає на п’ятницю або понеділок, то додавши цей день до суботи та неділі виходять довгі вихідні. Зазвичай так може тривати і 3, а то й 4 дні, а якщо свято припадає на четвер або вівторок, то можна додатково взяти вихідний за власний рахунок.

Таким чином, відпочинок виходить дійсно довгим, тому українці залюбки беруть ще пару вихідних за власний рахунок та прямують додому на міні-канікули.

У Польщі, в більшості випадків пролонговані вихідні припадають на церковні свята, рідше це трапляється через ті, що прийняті на державному рівні. Отже, наступні свята в Польщі цього року будуть довгими вихідними:

 • Великдень (31 березня – 2 квітня);
 • День Праці (28 квітня – 1 травня);
 • День Конституції Польщі (3-6 травня);
 • День Пресвятих тіла та крові (31 травня – 3 червня);
 • День усіх Святих (1-4 листопада);
 • Різдво (22-26 грудня).

Отже, у 2018-ому, в країні 6 разів будуть довгі вихідні, тому українцям, що наразі знаходяться в Польщі саме час починати планувати поїздки додому. А тим, хто планує поїхати туди за покупками, навпаки слід врахувати той факт, що в ці дні майже все буде зачинено, тому краще лишитися вдома.

Додаткові вихідні дні

Окрім тих днів, що вже були зазначені, є ще декілька святкових днів, тому й вихідних відповідно буде більше. Наприклад, 20 травня поляки, як дуже набожний народ, будуть святкувати Пришестя Святого Духа, тому цей день прийнято на офіційному рівні як вихідний, відповідно всі торгові точки будуть теж зачинені. Буває й таке, що на один день припадає декілька свят, так 15 серпня у країні відзначатимуть державне свято День польського війська, а також релігійне – Успіння Пресвятої Діви Марії. Але, незважаючи на той факт, що 2 свята припадають на один день, вихідний буде все одно лише один. Ще одне велике державне свято в Польщі відзначають 11 листопада – День Незалежності.

У 2018-ому не всі неділі будуть вихідними, оскільки закон лише почав діяти, тому лише перша і остання неділя місяця залишаються відкритими, тобто торгівля в ці дні повністю законна. Також усі магазини працюватимуть у передсвяткові дні, тому не варто непокоїтися, що не встигнете купити необхідні продукти та речі.

Отже, у 2018-ому в Польщі буде багато святкових днів та довгих вихідних, але варто пам’ятати, що більшість закладів будуть зачинені. Додатково будьте готові, що будуть затори на дорогах та відповідно на кордоні. Тому зважайте на це та правильно плануйте свій відпочинок щоб дійсно насолоджуватися відпусткою, а не стояти в черзі.

Святкові дні у Польщі 2018 5.00/5 - Оцінок: 1
Поділитися: Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
Разом з "Святкові дні у Польщі 2018" також читають:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *