Топ-10 найкрасивіших міст Польщі

Польща – країна з тисячолітньою історією, неповторними історичними пам’ятками та архітектурними творіннями, які можна розглядати вічність. А чого варте звичайне блукання вуличками, це настільки заряджає енергією, що враження з відпочинку переповнюють. Подорожуючи країною, хочеться відвідати якомога більше нових міст, адже в кожному з них є дещо, що притягує туристів з року в рік. Щоправда, щоб сповна насолодитися поїздкою, її краще спланувати заздалегідь. Можна підготувати маршрут, попередньо ознайомившись з основними визначними місцями країни.

Варшава – серце Польщі

Звичайно, почати рейтинг найкращих міст в Польщі має його столиця. Її називають містом протиріч та упереджень, адже одні після візиту сюди не знаходять слів, щоб описати свої емоції, а інші не розділяють їх почуттів взагалі. Місто вважається «новачком» в польській історії, через те, що під час війни його було вщент зруйновано. Так, часто навіть місцеві говорять, що місто втратило свою старовинну європейську душевність. Та наразі концепцію «старого міста» успішно відновлено, тому сірим та безжиттєвим його назвати не можна аж ніяк.

 • Особливість міста: географічний, політичний та культурний центр країни. Місто перенасичене «пряничними»  будинками, на фоні яких так люблять фотографуватися туристи.
 • Що подивитися: Обов’язково слід побачити на власні очі: палац  культури та його околиці, пам’ятник «Русалка Сирена», що розташований на ринковій площі, Королівський палац, та й просто прогулятися вуличками, щоб відчути дух столиці.

Гданськ – справжня перлина, та бурштинова столиця країни

Найбільше портове місто Польщі, яке розкинулося над Гданською протокою на півдні Балтійського моря. Протягом століть Гданськ з’єднував Європу та був найважливішим центром товарообігу. З-поміж інших міст країни виділяється високим рівнем життя, гостинними людьми та неймовірними морськими пейзажами. Буває таке, що закохуєшся не в саме місто, а в його вулиці, так може статися з Маріацькою вулицею у Гданську. Основні історичні об’єкти тут: Маріацькі ворота та костел Діви Марії, але більш за все цінується атмосфера вулиці, яку можна лише відчути. Колись тут селилися лише заможні люди, які були членами міської ради, а зараз тут може зупинитися кожен турист.

 • Особливість міста:  колись тут були знайдені родовища бурштину, тому почалася та довго тривала бурштинова лихорадка, також місто славиться портом та мальовничими прогулянками по набережній.
 • Що подивитися: варто прогулятися вулицею Маріацькою, де зосереджено більшість архітектурних пам’яток, відвідати Королівський тракт – де переплітаються природні витвори мистецтва з архітектурними, також слід відвідати перлину міста – морський музей.

Вроцлав – студентська столиця

Це місто одне з найстаріших та живописних куточків Польщі, яке по праву назавають студентською столицею, оскільки їх тут більше ніж будь-де. Найбільше вражає район старого міста з архітектурою в стилі бароко та готики. Вроцлав славиться великою кількістю каналів, мостів, тому його називають «північною Венецією». Разом з тим, місто порадує не лише тих, хто любить спокійно прогулятися або помилуватися містом пливучи каналом. Завдяки великій концентрації молоді, у центрі дуже багато барів, дискотек та інших розважальних місць.

 • Особливість міста: одна з найулюбленіших розваг туристів гра «знайди Гнома». Саме вони вважаються символом міста, та знаходяться у різних його куточках. Кожна фігурка унікальна  та має своє ім’я та історію, тому коли будете у Вроцлаві, спробуйте порахувати гномів.
 • Що подивитися:  обов’язково варто відвідати район старого міста, де розташовано безліч важливих архітектурних споруд: Ратуша, костел святої Ельжбети, та інші, відвідайте Тумський острів, якщо любите милуватися природою, також варто відвідати Національний музей, де можна роздивитися Рацлавицьку панораму, а коли настануть сутінки, прогуляйтеся до найбільшого співаючого фонтану в Європі.

Люблін – місто з підручників з історії

Колись, тут була підписана відома Люблінська унія, про яку чув кожен. Саме це польське місто фігурувало в наших підручниках з історії, хоча зараз його вважають найбільш сучасним з-поміж інших. Як і в інших містах Польщі, тут багато архітектурних пам’яток, але з особливого, слід відмітити часті ярмарки. Так, в Любліні фестивалі та ярмарки – зовсім не рідкість. Тут можна подивитися як полюбляють відпочивати місцеві, поїсти смаколиків  та прикупити сувенірів додому.

 • Особливість міста: символом є «козлик», як його лагідно називають місцеві жителі. Біля пам’ятника символу розташований фонтан з прісною питною водою, тому туристів тут завжди дуже багато.
 • Що подивитися:  варті уваги: Замковий пагорб, звідки відкривається неймовірна панорама, міські та Краківські ворота, Домініканський монастир та Кафедральний собор. Тим, хто хоче поринути в історію – можна сходити до концтабору «Майданек», але це дуже трагічне місце.

Познань – затишний куточок Польщі

Хоча кількість населення тут не зовсім мала (в районі 500 тис.), та не дивлячись на це, місто досить спокійне. Не дарма його називають душею країни, адже прогулявшись вуличками в неділю вранці, можна подумки перенестися в 17 століття та відчути ту атмосферу. Місто чимось схоже на український Львів, не тільки архітектурною спадщиною, а я теплими відчуттями що виникають під час прогулянок.

 • Особливість міста: найулюбленіше місце туристів тут – площа з кольоровими будиночками, які вишикувалися в ряд. Раніше тут були оселі торговців та ремісників, які продавали сіль та свічки, тому на фасадах навіть залишилися знаки цих сімей.
 • Що подивитися: окрім активного відпочинку, блукань вуличками та милування архітектурою, будучи в Познані варто сходити до оздоровчого комплексу «Терми Мальтанські». Тут багато басейнів зі звичайною та мінеральною водою, саун, підводних масажів та іншого, що остаточно розслабить туриста.

Краків – культурна столиця

Місто вважають осередком королівської архітектури, центром ITдосліджень та Силіконовою долиною Європи.

Чомусь, перша асоціація з цим містом – це культова «Краківська ковбаса», але тут нею й не пахне, адже місто славиться дещо іншим.

Так, сюди мріють потрапити майже всі студенти, бо тут найбільш популярна відома програма «Еразмус».

 • Особливість міста: вона найбільш неприємна з-поміж інших міст, адже Краків «славиться» неідеальним екологічним станом, бо часто тут небо вкрите білим смогом.
 • Що подивитися: серед традиційних розваг, важко не згадати про поїздки до замку Вавель, Кафедрального собору та бастіону Барбакан. А от любителям навчатись відпочиваючи, слід завітати до Професорського саду, де фізика вам більше не здаватиметься нудною наукою.

Щецин – німецька Польща

Невелике місто близько кордону з Німеччиною, саме тому й отримало таку назву. Як і Гданськ, Щецин це портове мальовниче місто, яке пронизане морською тематикою. Чого тільки вартий дах амфітеатру, який схожий на роздмухані вітрила, найбільш привабливо він виглядає в темряві, коли ввімкнене підсвічування.

 • Особливість міста: місто відоме німецьким впливом, яке виявляється в усіх сферах, особливо в архітектурі. Та разом з тим, тут розвивається сучасна архітектура , найяскравіший приклад – філармонія, яка точно варта нагороди рівня Оскара.
 • Що подивитися: не оминайте увагою такі споруди, як: костел святого Іоана, Французький храм, морський університет та Щецинська тріумфальна арка, але й не забудьте просто пройтися затишною набережною.

Торунь – архітектурна перлина Польщі

Містечко зовсім маленьке, але не в цьому головне його значення. Містечко розташоване на березі річки Вісла, та популярне через архітектурні споруди з червоної цегли. Місто виглядає казково, адже через те, що воно дуже спокійне та затишне, здається, що от-от з-поза рогу вулиці виїде карета з середньовічними князями. Тут просто приємно гуляти. Місто майже не бомбили в воєнні роки, тому воно повністю збереглося.

 • Особливість міста: Торунь – батьківщина Коперника, адже саме тут він народився, про що свідчить історична пам’ятка «будинок Миколая  Коперника».
 • Що подивитися: неможливо оминути місцеву ратушу, бо вона просто вражає своїм видом, також варто пройтися Старим ринком та центральною площею міста.

Бидгощ – місто братів

Це польське місто колись було засноване двома братами Бид та Гост, саме тому отримало таку назву. В даний час це місто, що швидко розвивається та вже стало економічним, академічним, культурним, медичним та спортивним центром країни. Тут зосереджена велика кількість католицьких храмів, музеїв, що манить до себе туристів з різних куточків світу.

 • Особливість міста: найбільше уваги притягує діючий канал у Бидгощі, який по праву називають унікальним пам’ятником інженерної думки.
 • Що подивитися: дещо цікаве, що слід відвідати – це дерев’яна каркасна конструкція колишнього сховища для зерна. Також слід побувати в районі старого міста, де розташований ансамбль архітектурних споруд прямо над водою, тому його називають місцевою Венецією.

Катовіце – край модернізму

Це досить молоде польське місто в порівнянні з іншими. Архітектура значно відрізняється, адже тут майже немає будівель в старовинному стилі. Катовіце – це центр вугільної промисловості, в якому переважає архітектура модернізму. Більшість знають це місто лише завдяки дешевим авіа перельотам, але йому насправді є що показати, та чим здивувати туриста.

 • Особливість міста: саме тут щороку проходить чемпіонат ESL One Katowice з кіберспортивних дисциплін, тому потік туристів в ці дні значно збільшується.
 • Що подивитися: обов’язково слід побачити унікальну церкву 1510 року, сходити до місцевого парку, можна сходити на концерт улюбленої групи, адже їх тут дають дуже часто зірки рангу Linkin Park та Red Hot Chili Peppers.

Отже, як ви зрозуміли, кожне місто Польщі має щось особливе, тому неможливо виокремити якесь з них. Всі вони варті уваги, тому якщо плануєте подорожувати країною, попередньо продумайте маршрут. Це допоможе відвідати якомога більше нових міст за короткий час, хіба ж це не мрія кожного мандрівника?

 

Топ-10 найкрасивіших міст Польщі 5.00/5 - Оцінок: 1
Поділитися: Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
Разом з "Топ-10 найкрасивіших міст Польщі" також читають:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *