Умови реєстрації шлюбу з громадянином Польщі на території РП і в Україні

Значна кількість жінок мріє вийти заміж за іноземця. Наші співвітчизниці розуміють, що життя з поляком мало чим відрізнятиметься від традиційних стандартів, які прийняті у нашій країні, при цьому рівень життя в Польщі вищий, а завдяки менталітету європейського формату, ставлення чоловіка до своєї дружини буде більш лояльним. Якщо ви остаточно вирішили вийти заміж саме за поляка, то не забувайте про те, що вам доведеться пройти певний ряд процедур, які пов’язані з підготовкою документів, вибором способу оформлення шлюбу (громадянський шлюб або ж по конкордату), отриманням відповідного свідоцтва. Втім, у порівнянні з іншими країнами ЄС, укладання шлюбних відносин в Польщі – процес досить простий. Наприклад, вам не доведеться оформлювати візу нареченої. Щоб провести реєстрацію досить робочої або ж туристичної візи .

Де оформити шлюб?

 1. USC – це державна структура, у якій оформляється шлюб, зразок нашого РАГСу. Подається пакет документів і складається заява, після певного проміжку часу проводиться процедура одруження;
 2. Є також можливість зареєструвати свої взаємини в деяких церквах, які наділені правом реєстрації шлюбів. Однак, враховуйте, що не всі церковні структури наділені таким правом. У даному питанні краще скористатися професійними консультаціями фахівців, щоб вибрати церкву (костел), де ви зможете провести необхідну процедуру узаконення стосунків.

Які будуть потрібні документи?

Відразу ж скажемо про те, що одним з найскладніших питань є переклад всіх документів, які оформлені не польською мовою. Причому, переклад повинен бути завіреним, і може він здійснюватися виключно певними фахівцями, які мають законні права на надання таких послуг. Щоб не потрапити в неприємну ситуацію з даного питання, рекомендуємо вам звернутися в консульство. Після чого, вам порекомендують фахівців, які нададуть послуги по перекладу ваших документів для подальшої реєстрації шлюбу.

Перелік документів

 1. Обов’язково надаються паспорта наречених. Потрібно сказати про те, що в паспорті повинно бути фото, також іноземець надає документи, які визначають законне перебування на території Польщі;
 2. Сторони також надають свідоцтва про народження, причому не в оригіналі, а у варіанті копій;
 3. Якщо одна сторона або ж сторони вже були одружені і розлучилися, то надається документ у вигляді судового рішення про розірвання шлюбу, а також свідоцтво. Якщо свідоцтво коротке, то в ньому неодмінно повинна стояти відмітка про те, що шлюб розірвано чітко визначеної дати;
 4. Якщо мова йде про вдівця / удовицю, то обов’язково додається свідоцтво про смерть чоловіка / дружини;
 5. Складається заява, в якої обов’язково вказується на те, що обставин, здатних перешкодити реєстрації шлюбу, не існує;
 6. Реєстрація проводиться тільки в разі оплати гербового збору, сторони надають відповідний документ, на підставі якого можна перевірити наявність оплати цього збору;
 7. Для іноземців в обов’язковому порядку формується необхідність надання довідки, яка підтверджує відсутність обставин, що заважають вступу в шлюб.

Зауважимо, що одним з основних документів є довідка, яка визначає, що іноземець у своїй країні не має вже зареєстрованого шлюбу або ж не є недієздатним.

Додаткові нюанси по документам

Довідка про відсутність обтяжень, здатних перешкодити реєстрації шлюбу у Польщі береться на батьківщині. Довідка формується з присяжним перекладом. Якщо ж виникають якісь нюанси, які не дозволяють отримати довідку в стандартному форматі, можна отримати рішення судової інстанції.

Рішення про відсутність можливості надати стандартну довідку береться у районному суді. Відразу ж відзначимо, що процес отримання рішення є простим. Вам потрібно подати заяву стандартного формату, рішення видається в не процесуальному порядку, тобто, без розгляду у судовому процесі. Після подачі заяви протягом зазначеного терміну часу, ви просто отримаєте бажане рішення, на підставі якого і можна буде у подальшому укласти шлюб у Польщі.

Для проведення процедури реєстрації у державній установі, документи подаються за тридцять днів до самого процесу. Але, при наявності певних обставин термін може бути скорочений, тобто, реєстрація може бути проведена швидше.

Для проведення реєстраційних дій у церковній організації слід зібрати такий же пакет документів, при цьому обов’язковим вважається надання документа, який підтверджує приналежність до співтовариства. Це може бути довідка про хрещення, заручини тощо.

Реєстрація та отримання свідоцтва

На урочистому заході мають бути присутні не менше двох свідків. Обов’язковим є знання польської мови. Якщо ж свідки іноземці, доведеться скористатися платними послугами присяжного перекладача.

Що ж стосується свідоцтва про реєстрацію шлюбу, то його можна буде отримати відразу ж після укладання шлюбних відносин. Якщо реєстрація проводилася у церкві, священнослужитель передає всі документи протягом п’яти днів в державні структури, після чого, оформляється свідоцтво, яке може отримати будь-хто з подружжя.

Витрати на одруження у Польщі будуть дуже незначними. Гербовий збір становить не більше 84 злотих. Що стосується перекладу, то по суті, кожен документ обійдеться вам у 30-50 злотих, залежно від тарифікації фахівця, який буде його здійснювати. Можуть виникати й інші витрати, але вони вважаються суто індивідуальними.

Плюси і мінуси реєстрації шлюбу в Польщі

Плюси:

 • Вартість одруження в Польщі є досить незначною;
 • Перелік документів вважається мінімальним;
 • Немає необхідності оформляти візу нареченої;
 • Є можливість здійснити реєстрацію шлюбних відносин не тільки в державній структурі, але також і в церкві.

Мінуси:

 • Після подачі документів нерідко доводиться чекати протягом значної кількості часу, поки вони будуть перевірені державними структурами на справжність;
 • Необхідність оформляти довідку про відсутність шлюбу на території України, а також про те, що майбутня дружина може вступати в шлюб, тому що не визнана недієздатною;
 • Необхідність підтвердження статусу іноземця у Польщі. Тобто, потрібно довести законні підстави присутності в цій країні;
 • Відсутність швидкого отримання громадянства для дружини / чоловіка.

Шлюб з поляком в Україні

Для проведення реєстраційних дій буде потрібно зібрати такий список документів:

 • Обов’язково надається паспорт громадянського формату, а також закордонний паспорт. При цьому перша сторінка та сторінка, що підтверджує легальне перебування в країні повинні бути перекладені українською мовою та нотаріально завіреними;
 • Надаються свідоцтва про народження подружжя;
 • Обов’язковим вважається складання спеціалізованої заяви про бажання вступити в шлюб. Заява складається за чітко розробленим зразком;
 • Для іноземця встановлено правило надання довідки з місця роботи або ж навчання, яка свідчить про взяття відпустки на період реєстрації шлюбу. Даний документ повинен бути переведений українською мовою і нотаріально завіреним.

Відразу ж скажемо про те, що останній документ зі списку не є обов’язковим. Проте, його надання може стати основою швидкої реєстрації шлюбу до закінчення зазначеної відпустки. Саме з цієї причини іноземці нерідко її оформлюють, щоб мати можливість прискорити процес одруження.

При отриманні переказу обов’язково уважно перевіряйте всі дані. Якщо щось буде переведено невірно (такі ситуації досить часті), то вам доведеться заново звертатися за перекладом, і знову доведеться платити за нотаріальне завірення.

Структура реєстрації шлюбу

Всі документи подаються у РАГС. Відразу ж скажемо про те, що в деяких містах України сьогодні у практику входить структура моментального торжества, як у Лас-Вегасі. Про наявність такої структури у тому або ж іншому місті слід уточнювати заздалегідь. Що стосується одруження, то заява подається за місяць, через встановлений термін пара відправляється до відповідного відділення і проводиться урочистий захід. Можна від такого заходу відмовитися. По суті, ви відвідаєте відділення реєстрації цивільних взаємовідносин і отримаєте паспорта з відповідними відмітками. З даного часу шлюб вважається зареєстрованим.

Що стосується вартості процедури, то вам доведеться заплатити державне мито за реєстрацію. А також за переклад документів та нотаріальне завірення. Сума вартості перекладу і засвідчення становитиме від 500 до 1000 гривень, в залежності від міста, де здійснюється реєстрація шлюбу.

Плюси і мінуси реєстрації шлюбу в Україні

Плюси:

 • Реєстрація займає лічені хвилини, можна відмовитися від урочистого заходу і просто отримати паспорта з відміткою про реєстрацію шлюбу;
 • Потрібен незначний пакет документів;
 • Можна прискорити процес реєстрації шлюбу при наданні довідки про відпустку;
 • Є міста, в яких реєстрація шлюбу може бути оформлена відразу ж після подачі заяви.

Мінуси:

 • Обов’язковою умовою реєстрації шлюбу вважається переклад основних документів українською мовою і завірення перекладу у нотаріуса;
 • Наявність помилок перекладу призводить до відмови у реєстрації шлюбу;
 • Вартість мита, перекладів та оформлення є досить високою;
 • Зареєстрований шлюб неможливо автоматично визнати дійсним на території Польщі, доведеться додатково оформляти різні документи.

Легалізація перебування в країні

Після реєстрації шлюбу отримати відразу ж громадянство Польщі не е можливим. Для таких іноземців розроблені різні варіанти посвідок на проживання. Так, отримати перший вид на проживання можна вже через три місяці після проведення процедури законної реєстрації шлюбу. А отримати громадянство можна виключно по закінченню трьох років спільного життя.

Таким чином, стає зрозуміло, що зареєструвати шлюб з іноземцем, зокрема обзавестися польським чоловіком – не складе труднощів. Шлюб можна зареєструвати як у Польщі, так і в Україні. Найголовніше – вивчити нюанси по документам, які ви повинні надати. Багато хто вважає, що реєстрація шлюбу у Польщі буде більш раціональною, особливо якщо пара надалі буде проживати у цій країні. Адже якщо реєстрація буде проведена в Україні, то потрібно в Польщі виробляти додатковий процес документального визнання автентичності шлюбу.

Умови реєстрації шлюбу з громадянином Польщі на території РП і в Україні 5.00/5 - Оцінок: 1
Поділитися: Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
Разом з "Умови реєстрації шлюбу з громадянином Польщі на території РП і в Україні" також читають:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *