В яких випадках анулюють і як закрити польську робочу та шенгенську візу?

Ануляції візи та заборона в’їзду трапляються частіше, ніж може здатися пересічному мандрівнику. Особливо перейматися слід тим громадянам, які намагаються отримати шенгенську візу нелегальним шляхом, свідомо порушують закон чи мають на меті приховати мету в’їзду до країни Шенгену. Та може статися й так, що ви не збиралися йти проти правил, але все одно отримали заборону. Ви можете втратити роботу, бажану мандрівку або шанс відвідати іншу країну. Ваші плани будуть зруйновані, а настрій зіпсовано. Крім того, заборона може мати не тільки тимчасовий, а й довічний характер. Тому краще бути обізнаним з правилами та законами, щоб не потрапити у незручну ситуацію.

Закрити польську робочу чи шенгенську візи можна за власним бажанням, якщо ви маєте на це вагомі причини. Дотримуючись вказівок, описаних нижче, ви впораєтеся з цією процедурою швидко та без неприємностей.

У статті ви дізнаєтеся, за яких обставин вашу візу може бути примусово анульовано, а також, як закрити польську робочу та шенгенську візу за власним бажанням.

Ануляція шенгенської візи. Причини

Ануляція шенгенської візи означає, що на певний час вам буде відмовлено у в’їзді до країн Шенгену. Якщо пощастить, вас про це повідомлять заздалегідь, щоб роз’яснити обставини. Та може статися й так, що про заборону на в’їзд ви дізнаєтеся вже на кордоні. Щоб запобігти цьому, необхідно чітко виконувати встановлені дозволом правила.

Ануляція шенгенської візи без вашого бажання може відбутися у двох випадках:

 1. якщо були виявлені помилки у візі;
 2. якщо відбулися порушення.

Помилки

Найчастіше причиною ануляції стає неправильне подання особистих даних. Зазвичай одержувач візи помічає помилку ще до виїзду. Ретельно перевіряйте пункти: П.І.Б., стать, вік, місце проживання та ін. Виправлення інформації не передбачено, що стає приводом для ануляції. Вам мають видати новий дозвіл або тимчасову візу.

Порушення

Часто ануляція є наслідком порушень з боку власників візи. В такому випадку вам заборонять не тільки перетин кордону, а й можуть відмовити в отриманні шенгенської візи в майбутньому. Перш за все ознайомтеся зі зводом законів тієї країни, куди планується поїздка. Заборони на в’їзд зазвичай схожі.

 • Виявлення того, що віза була отримана нелегальним шляхом

Якщо ви отримали візу незаконно – в’їзд буде заборонено.

 • Невідповідність мети подорожі вашому дозволу

Ви не маєте права подорожувати всіма країнами Європи, якщо, наприклад, маєте лише національну візу. З цим порушенням часто мають справу студенти, яким видають дозвіл на навчання в певній державі. Вони ігнорують правила та намагаються відвідати всі країни Шенгену, за що їх віза й підлягає ануляції. Наприклад, навчаючись в Польщі, ви не можете злітати до Парижу без відповідного дозволу. Це призводить до депортації іноземця та занесення його до бази даних правопорушень.

 • Неправильне використання візи

Шенгенська віза дає право на відвідування всіх країн Шенгену. Та вона теж має певні обмеження.

 • Порушення терміну перебування в країні

Перевищення дозволеного терміну знаходження теж призводить до ануляції. Окрім цього, ви повинні провести більшу частину часу в тій країні, яка є основною для перебування. Якщо виявиться, що мета подорожі знаходилася не в тій державі, на яку оформлено візу, відбудеться ануляція.

 • В’їзд за одноразовою візою

Ви маєте право в’їхати за одноразовою візою лише в ту країну, яка вам її надала. Наприклад, якщо ви маєте одноразову польську візу, то маєте перетнути саме кордон Польщі. Це правило не діє лише на мультивізу.

 • Визначення основної країни для перебування

Існує правило основної країни. Якщо ви плануєте відвідати декілька держав, але більшу частину часу проведете в Польщі, то маєте визначити її як основну країну. Оформлення візи має відбуватися, відповідно, в посольстві Польщі.

Додаткові обставини для ануляції:

 • Ви маєте робочу візу, але не працюєте;
 • Вам надана студентська віза, але ви не навчаєтеся або були відраховані;
 • Ви плануєте працювати в країні, хоча маєте туристичну візу;
 • Проблеми, що виникли при перетині кордону;
 • Ваш в’їзд може нести небезпеку державі та її громадянам.

Ануляція на кордоні через відсутність документів

При перетині кордону, окрім шенгенської візи, ви повинні мати з собою перелік документів:

 1. Документ, що підтверджує вашу платоспроможність. Бюджет має складати мінімум 50 євро на один день перебування однієї людини. Якщо сума недостатня, у в’їзді буде відмовлено.
 2. Поліс медичного страхування. Обов’язковий для в’їзду в будь-яку країну Шенгену.

Також прикордонники можуть відмовити у в’їзді через надання власником візи неправдивої інформації, або якщо віза механічно пошкоджена.

Якщо ануляція вже відбулася

На візі поставлять відповідну позначку. Заборонити в’їзд має право будь-яка з країн Шенгену в будь-який момент вашої подорожі. Термін заборони може тривати від 90 днів до 1 року. В деяких випадках заборона накладається навічно. Тобто ви не зможете оформити візу чи хоча б подати документи на її отримання.

Ви маєте право подати скаргу, якщо вважаєте, що рішення необґрунтоване. Скарга висувається проти тієї держави, яка анулювала візу, керуючись своїм законодавством. Деталі подання можна дізнатися в посольстві.

Не намагайтеся обійти закон та отримати шенгенську візу в посольстві іншої країни. Усі країни Шенгену та візові центри мають спільну Візову інформаційну систему. З її допомогою ваш обман розкриють без зайвих зусиль, всього лише перевіривши базу даних.

У рідкісних випадках ви таки зможете отримати бажану візу, проте навряд вдало скористаєтеся нею. Якщо візу знову анулюють, бо якась інша країна заборонить вам в’їзд, виникне ряд проблем. Вас депортують і, дізнавшись про умисне незаконне отримання візи, можуть навічно позбавити права на отримання шенгенської візи.

В будь-якому разі ануляція візи негативно відображається на майбутніх візитах до країн Шенгену.

Як закрити польську робочу та шенгенську візу

Бувають випадки, коли власник візи за власною згодою бажає її анулювати. Це може знадобитися для отримання іншої візи, або якщо термін дії теперішньої візи скоро закінчиться або недостатній для запланованої поїздки.

Ануляція робочої візи

Щоб закрити польську робочу візу вам необхідно звернутися до візового центру або посольства Польщі. Скласти заяву з проханням анулювати візу, вказавши причини для цього. Якщо привід для закриття візи виявиться вагомим, її анулюють.

Одночасно з ануляцією деякі центри можуть запропонувати вам можливість оформити нову візу. Це буде тривати довше, ніж звичайна операція.

Де скласти заяву

Краще не вдаватися до імпровізацій та написати заяву на ануляцію в самому центрі чи посольстві. Так ви зможете уникнути багатьох помилок, бо хоч заява й не має чіткої структури, вона містить обов’язкові моменти. В посольстві вам можуть видати вже готові бланки для заповнення, що полегшить завдання.

Як довго триває ануляція

Зазвичай цей процес триває приблизно тиждень. Якщо консул ухвалює вашу заяву, візу анулюють, поставивши відповідний штамп. Після цього ви можете подавати документи на отримання нової візи.

Чи може хтось анулювати вашу візу

Рішення про примусове чи добровільне закриття візи виносить посольство відповідної країни. Якщо ви вирушаєте до Польщі з робочою візою для працевлаштування, ваш керівник не має повноважень за будь-яких причин закрити вашу візу.

Закриття шенгенської візи

Іноді туристу необхідний дозвіл на в’їзд до іншої країни Шенгену. Та його неможливо отримати, доки дійсна інша віза. Окрім цього, ануляція дозволу може знадобитися, якщо ви плануєте тривалу поїздку, а термін дії візи незабаром вичерпається.

Процедура схожа з закриттям робочої візи.

Вам також слід звернутися до відповідного посольства чи консульства. Закриваючи шенгенську візу за власним бажанням ви маєте надати центру певні документи:

 • Заява з вказанням причини для ануляції;
 • Заповнена анкета, яку вам надасть посольство;
 • Копія громадянського та закордонного паспортів.

Після опрацювання заяви та її ухвалення візу буде анульовано.

Як бачите, процес самостійної ануляції візи не займає багато часу. Якщо причини для закриття дійсно виправдані, проблем не виникне. Дотримуючись всіх вказівок посольства, ануляцію можна здійснити всього за кілька днів.

В яких випадках анулюють і як закрити польську робочу та шенгенську візу? 4.00/5 - Оцінок: 2
Поділитися: Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
Разом з "В яких випадках анулюють і як закрити польську робочу та шенгенську візу?" також читають:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *