Як без відмови отримати шенгенську візу до Польщі у 2018 році?

До сусідньої Польщі українці їздять досить часто. Цілі – у всіх різні. Хтось просто бажає відвідати країну з туристичною метою, насолодитись історичними пам’ятками, познайомитись із визначними місцями, погуляти старовинними вуличками Любліна, Лодзі чи Кракова. Варто зазначити, що для цього візи вже не потрібні, тож для туристів всі дороги Польщі є відкритими. До того ж значна частина українських студентів обрали в якості вишів університети й інститути Польщі. Пояснити таку тенденцію досить просто. Справа у тому, що польський диплом дозволяє працювати за фахом у більшості європейський країн і високо цінується. Усім українцям, що з тієї чи іншої причини їдуть до Польщі варто знати, що правила подачі шенгенської візи суттєво змінились.

Як оформити документи для роботи у Польщі?

Досить популярною причиною в’їзду до Польщі є бажання заробити. Чималий відсоток мешканців Західної України працює в сусідній Польщі. Справа в тому, що тут заробітна плата є значно вищою, ніж в рідних містах. Головне, перед тим як спакувати валізи, розібратись із новими правилами подачі віз. Ці правила почали діяти із початку нового року і їх незнання не позбавляє від відповідальності. Якщо уважно почитати правила, то стає зрозуміло, що нові правила в основному стосуються громадян, які працюють на сезонних роботах. Тобто здебільшого правила поширюються на сільське господарство й садівництво. Саме ці сфери забезпечують громадянам сезонний прибуток.

Змінити вимоги до оформлення документів для працевлаштування іноземців Польщу змусив Європейский Союз. Для того, аби значно спростити процедуру оформлення документів, таким громадянам видаватиметься спеціальний дозвіл на роботу. Щоправда, такий дозвіл матиме певний термін придатності і він складатиме дев’ять місяців. З якою метою ввели таке правило? Чиновники переконані, що таким чином вдасться регулювати зловживання на заявках на працевлаштування. Раніше такі дії зустрічались досить часто і вплинути на злочинців було досить складно.  До чого призведуть такі зміни в законодавстві? До цього року українці, що їхали на заробітки часто погоджувались на мінімальні ставки й титанічну працю. Зараз ситуація змінилась. Тепер людина може приїхати на роботу до одного фермера , а з часом перейти до іншого роботодавця. Зміни в правилах дозволять без жодних проблем знайти нового спеціаліста на заміну тому, що відмовився працювати за певними умовами. Та й для спеціалістів все стане значно простіше. Тобто після прийняти нових змін до закону виграють абсолютно усі.

Згідно статистичних даних більшість українців, що прагнуть розбагатіти у Польщі, займаються збиранням смородини, полуниці, чорниці, груш та яблук. До того, як показує практика, оформлення відповідних дозволів є необхідністю, обійтись без цієї процедури аж ніяк не можна. Видачею документів вже активно займаються служби зайнятості, що діють у кожному повіті, а також старости. У більшості випадків документи розглядаються досить швидко, та все ж від трьох до семи днів доведеться почекати. Роботодавцям доведеться заплатити тридцять злотих за кожного українця, якого вони оформлять на роботі. Якщо ж компанія не повідомить, що влаштувала на роботу іноземця, відповідатиме перед судом.

Особливості оформлення візи для шопінгу

Як відомо Польща приваблює не лише студентів для отримання освіти й робітників, а й любителів шопінгу. Мешканцям інших країн й справді подобається здійснювати тут покупки. Справа у тому, що більшість товарів у Польщі є досить дешевими за вартістю, при цьому вони радують високою якістю. До того ж польські магазини постійно пропонують численні акції й пропозиції. Пройти повз такі щедрі пропозиції буває досить складно. Модниці купують у Польщі одяг відомих брендів, він тут коштує в рази дешевше, ніж в українських магазинах. Для шопінгу найбільш цікавими є такі міста, як Краків, Люблін та Перемишль.

Радує, що отримати візу для здійснення покупок у Польщі, починаючи з цього року, досить просто. У більшості випадків ніяких зусиль для цього не знадобиться. Щоправда, деякі зобовязання у любителів шопінгу все ж є. По-перше, потрібно обовязково забронювати собі місце у готелі чи хостелі. Без заздалегідь зробленої броні візу отримати неможливо.  Окрім броні на готель, знадобиться також квиток на проїзд. Ще однією обовязковою метою є довідка про ваше місце працевлаштування, а також отримання офіційних прибутків. Пояснюються такі правила досить просто, адже значна частина українців бажає здійснити покупки не для власного користування, а для перепродажу в Україні.

Частіше за все за отриманням такої візи звертаються жителі областей Західної частини країни. Також частини гостями Польщі з метою здійснення покупок є жителі Житомирської, Хмельницької й Вінницької областей. Важливо, аби після першого перетину кордону у вас не було жодних зауважень. Якщо такі зауваження будуть, в подальшому отримати візу буде досить проблематично. Якщо ж все пройде ідеально і жодних зауважень до вас не буде, то наступного разу можна буде розраховувати на більш довгий термін візи.

Ще однією причиною, через яку українці полюбляють робити покупки в Польщі, є можливість повернення практично четвертої частини вартості товару через систему Tax free. Цікаво, що найбільш популярними товарами, які цікавлять іноземців, є будівельні матеріали, дитячі товари, ліки, косметика, продукти харчування, одяг. Щодо продуктів харчування, то найбільш популярними товарами є чай, солодощі, екзотичні фрукти. Та і сири в Польщі значно дешевші, ніж у сусідніх країнах.

Польща дозволяє придбати товари лише на визначену суму, яка складає півтисячі євро. Окремих продуктів можна перевозити в кількості не більше двох кілограм. Щодо упаковок ліків, то їх можна ввозити не більше п’яти упаковок. Якщо ж ви бажаєте займатись продажем товарів, знадобиться оформлення зовсім інших документів, а також оформлення мита на автомобілі.

Основне цьогорічне нововведення

Важливою зміною, яка стала чинною з початку нового року, є створення реєстру праці. Передбачається, що такий реєстр значно спростить процедуру отримання дозволу на роботу в країні. В реєстр праці вноситимуться усі заявки з вакансіями, а також кандидатури претендентів на те чи інше місце. Таким чином, роботодавцям дуже значно простіше знайти порядних робітників, та і зловживань стане значно менше. Адже раніше існувала величезна проблема одноденних вакансій.

Починаючи з минулого року українці, які мають біометричний паспорт, мають змогу подорожувати європейськими містами без оформленнями візи. Щоправда, якщо такого документа у вас немає, доведеться оформляти візу. Віза до Польщі стала ще простішою в оформленні, що не може не радувати потенційних відвідувачів країни. Для того, щоб її оформити, знадобиться мінімум документів.

Варто зазначити, що для сезонних робіт видаватимуть дві різні види дозволів. Перший з них оформлюється для мешканців іноземних країн, які наразі вже перебувають в країні на інших підставах. Проте важливо, аби ці підстави були законними.  Для громадян, що перебувають за межами країни, передбачається отримання іншого документа. Якщо ж у вас є біометричний паспорт і ви бажаєте працювати в Польщі, то все ще простіше. Достатньо лише мати дозвіл, який охоплює потрібну вам сферу зайнятості.

Чи можна в’їхати в країну за запрошенням?

Як відомо для в’їзду в країну знадобиться підтвердження наявності коштів на рахунку. Замість цього можна надати запрошення. Як же і від кого його можна отримати? Надає таке запрошення житель Польщі, що чекає на гостя. Він повинен звернутись до воєводства, маючи при собі заповнену анкету та довідку, яка зможе підтвердити наявність умов для утримання гостя. Тобто запрошення може надати лише та людина, яка офіційно володіє будинком чи квартирою та має при собі квитанції зі сплати збору.

В анкеті, яку заповняє поляк, вказується детальна інформація про гостя, на якого він чекає. Це і мета приїзду, і вік, зайнятість, адреса проживання, реєстраційний номер. Варто зазначити, що термін запрошення складає всього чотирнадцять днів. За цей термін іноземець обовязково повинен перетнути кордон Польщі. Якщо ж йому відмовлять в отриманні шенгенської візи, то за часом запрошення потрібно буде готувати заново.

Як без відмови отримати шенгенську візу до Польщі у 2018 році? 5.00/5 - Оцінок: 1
Поділитися: Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
Разом з "Як без відмови отримати шенгенську візу до Польщі у 2018 році?" також читають:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *