Як і скільки коштує оформити автостраховку Ubezpieczenie OC у Польщі?

Якщо ви володієте авто, то це, нажаль, ще не означає, що перед  вами відкриті двері до будь-якої країни. Так, законодавство більшості європейських країн, дозволяє водієві-туристу перетинати свій кордон, пред’явивши лише національні права. Та якщо ви плануєте на певний період залишатися в країні та їздити на власному авто – то обов’язково потрібно оформити страхування. Польща не є винятком у даному випадку, адже як і в інших країнах, що є учасницями Віденської конвенції 1968 року (про дорожній рух) водити транспортний засіб без  страхування, тут заборонено.

Відмінності процедури страхування в Україні та Польщі

У нашій країні досить поширена практика оформлення страхового полісу на авто лише на період користування. Тобто якщо декілька місяців транспортний засіб просто стоїть в гаражі, то зовсім не обов’язково його продовжувати. Тобто водії нашої країни зазвичай оформлюють авто страховку по факту використання. Але не все, що вважається нормальним для нас – типово для інших.

Польське законодавство зобов’язує страхувати авто в перші дні реєстрації, тобто одразу ж після придбання номерних знаків. Це стосується як нових авто, так і тих, що вже були в експлуатації. До речі, слід бути уважними з перекупкою авто, оскільки страхова система країни передбачає автоматичне продовження страхового полісу з року в рік. Так, з нового року приходить лист про те, що страховий поліс продовжено, де також можуть бути прописані зміни, якщо вони відбулися. Але, слід пам’ятати один важливий нюанс – якщо авто було перекуплене, то страхова компанія одразу ж розриває контракт з попереднім власником. В даному випадку, знову ж таки потрібно одразу заключити новий контракт.

Що буває з тими, хто намагається обійти закон

У будь-якому випадку затримки оплати за страховий поліс, на порушника чекає покарання.  Зазвичай це штраф приблизно на 800 злотих за перших 3 дні порушення терміну оплати. Чим більше днів користувач тягне з внеском, тим вищими в результаті будуть штрафні санкції.

Також не слід ігнорувати попередження про штраф та навмисно відкладати оплату. По-перше, штраф нікуди не дівається за час ігнорування, а лише збільшується. По-друге, через місяць таких попереджень справа автоматично передається до суду, тоді вже доведеться заплатити не лише за протерміновану страховку, а ще й за судові розгляди. Отже, від оплати штрафу не вийде сховатися ніяк, тому краще вже заплатити якомога скоріше – дешевше обійдеться.

Як виглядає процедура страхування

Для початку потрібно визначитися, де саме ви б хотіли оформити страховий поліс, адже компаній, які надають такі послуги там теж існує безліч. Найоптимальніше рішення все ж таки – звернутися до страхового агента. Це вигідніше тому, що він, як спеціаліст зможе обрати фірму з найбільш зручними умовами, які підходять для конкретного випадку.

Основним обов’язковим видом страхування в Польщі є Ubezpieczenie OC, саме його відсутність може спричинити проблеми з законом. Але страхові компанії окрім нього можуть пропонувати придбати додаткові варіанти. Одним з таких є граничне страхування (ubezpieczenie graniczne), але це не є обов’язковим, тому потрібно знати ситуації коли воно може знадобитися. Так, наприклад, його доведеться оформити у випадку, коли авто зареєстроване у країні, яка не входить до ЄС зони, а водій перетинає польський кордон з третьої країни. Тоді оформлення ubezpieczenie graniczne, буде обов’язковою умовою для дозволу потрапити на територію Польщі. І це лише у тому разі, коли у водія відсутня Зелена картка (як відомо це міжнародний стандарт страхування, який надає беззаперечне право перетинати будь-який кордон країн ЄС).

Отже, для того щоб оформити страховку, потрібно обрати страхового агента та надати необхідні документи. Якщо з пошуком агента все більш менш зрозуміло, то питання лише в тому, які документи потрібні. Зазвичай вистачає технічного паспорту та номерів для авто – як доказ того, що воно вже зареєстровано. Та є ще один документ, через який іноді виникають проблеми – PESEL (польський аналог нашого ідентифікаційного коду).  Хоча він є обов’язковим не для всіх страхових компаній, та навпаки саме його наявність відкриває доступ до багатьох фірм. Тому, краще мати цей документ, адже це може допомогти в отриманні кращих умов страхового полісу.

Скільки коштує страховка на машину

Однозначну відповідь на це питання дати неможливо, адже розрахунок вартості відбувається в офісі певної страхової компанії, до того ж, на це впливає безліч факторів. Перш ніж заключити договір, відбувається розмова між клієнтом та страховим агентом, в ході якої останній отримує необхідну інформацію. Так, клієнта зазвичай розпитують про вік водія, сімейний стан, наявність чи відсутність дітей. Також дізнаються про безліч деталей стосовно машини. По-перше, мета експлуатації, наприклад, якщо авто потрібне для бізнесу, страховка вийде дешевше.  Тут важливі навіть такі деталі, як марка та колір авто. З приводу марки – все просто, якщо це спорткар, то за нього прийдеться заплатити більше, адже існує велика вірогідність отримати ушкодження, а це не вигідно страховим компаніям. Те ж саме стосується і кольору: чим яскравіше авто, тим дешевше його страхування, це тому, що непримітні кольори авто частіше стають причиною ДТП.

Обов’язковим фактором при розрахунку вартості є попередня історія страхування, і в деяких випадках вона може навіть допомогти отримати знижку.

Так, якщо клієнт був сумлінним платником, тобто вчасно платив внески, не отримував штрафів, то в нього значно більше шансів витратити за страховку менше. В середньому, ціна страхового полісу коштує 1100 – 1400 злотих, але, звичайно ж у кожної компанії є свої нюанси та виключення з правил, тому більш детальніше про ціну може проінформувати конкретний страховий агент.

Ще одне питання, яке досить часто виникає у майбутніх володарів страховки – як краще платити, частинами, чи одразу всю суму. Звичайно, вигідніше платити одразу всю вартість, адже поділ на частини – це вже свого року позика, на яку нараховують певний відсоток. Тобто, обравши оплату не всієї вартості одразу, можна значно переплатити, при чому,чим більше частин – тим більша сума переплати.

Додаткові застереження, або як уберегти себе

Ніколи не купуйте занадто дешевий пакет страхових послуг, так як безкоштовний сир буває лише в мишоловці.

Головна небезпека в тому, що страховка може бути нелегальною, тобто це точно призведе до проблем з законом. А це, у свою чергу, може вплинути на вашу репутацію, як порядного громадянина, і унеможливити чи ускладнити подальшу легалізацію в країні.

І останнє, але не за значенням – не потрібно ігнорувати обов’язок страхувати авто. Якщо, можливість витратити багато грошей на штрафи для вас не аргумент, то можливо слід задуматися про наслідки після ДТП. Адже в такому випадку, водій не отримує нічого, та платить за ремонт постраждалого авто з власного карману.

Як і скільки коштує оформити автостраховку Ubezpieczenie OC у Польщі? 3.80/5 - Оцінок: 5
Поділитися: Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
Разом з "Як і скільки коштує оформити автостраховку Ubezpieczenie OC у Польщі?" також читають:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *