Як купити машину в Польщі? Як пригнати авто з Польщі в Україну самому?

Сучасне життя без автомобіля неповноцінна. Зручність пересування, комфорт, мобільність ці та багато інших переваг надає машина. Вибираючи авто, всі, і українці тут не виняток, намагаються підібрати найбільш вигідний варіант. Купівля та пригон авто з Польщі один з найбільш підходящих варіантів.

Чи можна пригнати машину з Польщі і як це зробити?

Чому ввезення б/у автомобіля з Польщі кращий варіант?

Якість вітчизняних машин, м’яко кажучи, не викликає бажання їх придбати. До того ж їх випуск мінімальний. Іноземні виробники, мають виробництво на території України, пропонують нижчі ціни імпортованих, але і вони доступні далеко не всім.

В цих умовах колишня у вживанні машина, зареєстрована і раніше експлуатована в Польщі, стає прекрасним варіантом:

 • її ціна цілком доступна;
 • з-за відмінної якості польських доріг, експлуатація, як правило, не призводить до сильного зносу авто;
 • перегін займає небагато часу, що також позитивно позначається на вартості.

Для більшої наочності наведемо один приклад: нова Skoda Fabia, вироблена на українських підприємствах, коштує близько 11 000 євро.

Той же автомобіль з пробігом по ЄС віком у кілька років, але в хорошому стані, в Польщі можна знайти за 1 100 євро. Непогана різниця?

При виборі машини обов’язково зверніть увагу на країну, в якої вона раніше експлуатувалася. Якщо авто потрапило в Польщу з держав з поганими дорогами або проблемним паливом, краще підібрати інший варіант.

Цілі перегону автомобіля

Пригнати автомобіль з Польщі вигідно у всіх сенсах. Це і особиста експлуатація, і перепродаж. Прибутковим бізнесом може стати розбір пригнаних авто та реалізація автозапчастин на території України. Простіше кажучи на запчастини.

Вибираємо і купуємо авто в Польщі

Вибрати машину можна при особистому відвідуванні польських ринків або відповідних автосалонів. Однак набагато зручніше і простіше спочатку знайти підходящий варіант на онлайн-ресурсах автомобільної тематики.

Це можуть бути безпосередньо польські сайти або українські портали, які розміщують польські пропозиції.

Онлайн-ресурси

Відповідних порталів існує величезна кількість. Однак більше пропозицій можна знайти на польських ресурсах:

Для пошуку пропозицій достатньо буде поверхневого знання польської мови або онлайн-перекладача.

Зверніть увагу, поляки воліють розрахунок в злотих, але можуть взяти і євро. Долари так само приймають, але менш охоче. Будь-яку обмінну операцію здійснюйте тільки після точної домовленістю з власником.

Автобазари в Польщі

Взагалі, зараз є безліч віртуальних авторинків в Польщі, але «живих» автобазарів ще ніхто не відміняв. Все-таки, на таких автобазарах можна побачити товар «наживо», оцінити всі його недоліки і достоїнства. Тут можна купити машини найрізноманітніших марок в різному стані, а також велику кількість запчастин. Напевно, знайдеться все, що ви шукали. Хоча, якщо в даний момент виявиться так, що немає того, що Ви шукали, то Вам обов’язково дадуть пораду, де це можна знайти, можуть навіть подзвонити в інше місце і уточнити чи є той чи інший товар в наявності.

Автобазари є в кожному місті Польщі або ж трохи за його межею. Але найбільш відомими і значними є авторинкі у Щеціні та Сломчине.

Авторинок в Щецині – де знаходиться?

Авторинок в Щецині відомий ще з давніх часів, тут широкий вибір різноманітних автомобілів, тут можна купити хорошу машину за низькою ціною. Працює ринок у п’ятницю і суботу, зазвичай з 7 годин ранку. Але є деякі нюанси, про які слід пам’ятати при покупці машини. Придбання автомобіля, зазвичай, проходить «на капоті», причому в прямому сенсі цього слова. Немає ніяких довідок або рахунків. Так відбувається тому, що деякі авто пригнані з Німеччини не до кінця законним чином. Тому, при оформленні документів, будьте дуже уважні. Ніколи не купуйте машину з жовтими німецькими номерами. На таких машинах можуть їздити тільки німці, а на вас будуть накладати штраф, на кожному посту ДАІ. Також, якщо це рожеві транзитні номери, зверніть увагу на термін їх придатності. Якщо хоч день минув, врахуйте, що це штраф. Звичайно, буває, так що авто запала вам у душу, і тепер Ви думаєте тільки про неї. Звичайно, її можна купити, тоді обов’язково просіть, щоб Вам знизили ціну, Ви будете мати на це повне право.

Також, дотримуйтеся обережності, оскільки часто в Щецині можна наткнутися на рекетира і бандита. Зазвичай, вони вибирають тих, хто приїхав в поодинці або удвох. Потім, оточують своїх жертв і вимагають гроші, при це якщо буде відмова, бандити будуть ще й погрожувати, що Ви не вийдете з ринку. Тому безпечніше перебувати в натовпі і всіляко уникати залишатися наодинці.

Авторинок в Сломчине – де знаходиться?

Другий популярний ринок це автобазар, який знаходитися в Сломчине. На сайті є можливість подивитися інформацію про роботу і необхідні контакти. Як зазначено, режим роботи в суботу з 18.00 до 14.00 неділі. Якщо Ви збираєтеся їхати своїм ходом, то знаючі рекомендують виїжджати рано-вранці з автобусної станції Варшава Заходня прямим автобусом. Час краще уточнити, бо це близько 5 або 6 годин ранку, а дістатися пізніше з пересадкою може виявитися вкрай проблематично. До речі кажучи, на сайті ринку в Сломчине внизу є карта з авторинками, які знаходяться неподалеку, тому вибирайте потрібний і вперед!

Так ось, в принципі, в будь-якому місті є свій авторинок. Але, є такі авторинки, як, наприклад, у Щеціні та Сломчине, які мають хорошу репутацію і давно популярні далеко за межами Польщі. Є, звичайно, деякі проблеми, які можуть виникнути при покупці на авторинку, але якщо все продумати, то можна побачити товар своїми очима, оцінити його в повній мірі, і ціна буде набагато дешевше.

Обережно, шахраї!

На жаль, несвідомих громадян цієї категорії повно і в Польщі. Варто вивчити кілька простих правил, щоб не потрапити до них на гачок:

 1. Одноразовий платіж: ніколи не перекладайте жодних застав, передоплат та інших виплат, не пов’язаних з безпосереднім обміном «гроші – товар».
 2. Скупий платить двічі: не розглядайте пропозиції з неправдоподібно низькими цінами, найчастіше це обман.
 3. Не поспішайте: розгляньте кілька варіантів і виберіть найкращий; ніяких пропозицій на кшталт «купи дешевше, але прям зараз» не приймайте.
 4. Економити не означає скупитися: витратьте 10 – 15 євро на повну перевірку авто на станції техобслуговування.
 5. Довіряй, але перевіряй: інформації сервісної книжки краще не довіряти, якщо немає можливості перевірити її у дилера; також запропонуйте власнику проїхати в найближчу поліцейську ділянку, щоб перевірити авто на угін ця послуга платна, але сумлінний продавець легко погодиться на неї.

Як пригнати авто з Польщі

За допомогою посередників під замовлення

Самим простим, але більш витратним способом перегону авто з Польщі є звернення до посередницькій фірмі. У цьому випадку покупцеві не доведеться самостійно їздити в Польщу, а машину він отримає вже на батьківщині з повним набором документів. Вартість таких послуг залежить від типу машини, її ціни та набору послуг (наприклад, займається посередник розмитненням).

Вартість має значні коливання, і може становити від декількох сотень євро до кількох тисяч. З’ясовувати точну ціну необхідно в кожному конкретному випадку.

Як самому пригнати авто?

Якщо вибрано найбільш економний варіант самостійного перегону, то, користуючись вищенаведеною інформацією, підбирається автомобіль для себе і здійснюється його огляд.

Якщо пропозиція влаштовує, укладається договір. Всі дані заповнює колишній власник. Для перетину кордону на руках у покупця повинні бути:

 • договір купівлі-продажу ТЗ (Завантажити бланк Umowa kupna-sprzedaży samochodu);
 • технічний паспорт (książka pojazdu);
 • страховка.

Страховий поліс (т. зв. Зелена карта) може вже бути присутнім, але частіше його доводиться оформляти новому власнику самостійно.

Якщо автомобіль зареєстрований у Польщі, необхідно додатково придбати транзитні номери. Це платна послуга і витрати лягають на покупця. Якщо машина вже знаходиться на транзитних номерах іншої держави, то їхати можна на них, але при перетині кордону доведеться заплатити штраф.

Розмір штрафу несильно перевищує вартість отримання транзитів, і в багатьох випадках оплатити його більш зручно, ніж отримувати нові номери.

Розмитнення авто

Розмитнити пригнаний автомобіль можна самостійно або через спеціалізованого брокера.

Орієнтовна вартість самостійного перегону

З’ясуємо, скільки коштує пригнати авто з Польщі в Україну. Точний розрахунок пов’язаний з великою кількістю нюансів, в т. ч. потужністю і віком машини, її типом і багатьма іншими обставинами. Розглянемо приклад нашої Skoda Fabia (2003 рік, 1,4 л, бензин).

Стаття витрат Ціна, євро
Дорожні витрати (громадський транспорт туди, бензин назад; проживання, харчування) 150
Вартість авто 1 100
ТО 10
Додаткові витрати (транзитні номери, перевірка в поліції і т. п.) 50
Зелена карта (на 1 місяць за розцінками МТСБУ від 31.05.17) 40
Розмитнення Мито (10% від вартості) 110
Акциз (1,761 євро за 1 куб. див.) 2 465
ПДВ (20% від суми двох попередніх зборів) 515
РАЗОМ розмитнення: 3 090*
РАЗОМ: 4 490
РАЗОМ без розмитнення: 1 350

*Зверніть увагу, що ця вартість розмитнення пов’язана з віком авто. Якби машина була проведена після 01.01.2010, то сума всіх зборів склала б близько 200 євро.

Як їздити без розмитнення рік?

Зупинимося докладніше на методі використання машини на рік на польських номерах з правом їздити в Україні.

В цьому випадку можна обійтися без митних витрат. Суть методу проста:

 • у автомобіля зберігається польська реєстрація;
 • керує ним при перетині українського кордону нерезидент України;
 • раз на рік необхідно виїжджати і знову в’їжджати на територію країни, при управлінні ТЗ нерезидентом.

Спосіб дозволяє зекономити багато коштів, і, якщо є знайомий нерезидент, якому можна довіряти все чудово. У всіх інших випадках, подібну послугу можна отримати у відповідних фірм. Їх співробітники ввезуть авто і раз в рік виконають процедуру в’їзду-виїзду.

Як купити машину в Польщі? Як пригнати авто з Польщі в Україну самому? 5.00/5 - Оцінок: 2
Поділитися: Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
Разом з "Як купити машину в Польщі? Як пригнати авто з Польщі в Україну самому?" також читають:

Коментарі

 1. Чоловік має можливість купити авто в польщі, є поляк знайомий який згідний перетнути кордон, що для цього ще потрібно, які документи оформити? Дякую за відповіді.

  1. Документи для реєстрації транспортного засобу в Польщі

   • заява, заповнена власником автомобіля;
   • ідентифікаційні документи особи (паспорт, дозвіл на проживання — karta pobytu). Також, щоб купити машину в Польщі потрібна прописка (zameldowanie), але вона вказується в карту побиту;
   • документи, що засвідчують право власності особи на транспортний засіб (в даному випадку, договір купівлі-продажу або рахунок-фактура про придбання автомобіля);
   • якщо оформлялася довіреність, необхідно надати підтвердження оплати держмита за видачу довіреності;
   • технічний паспорт (Dowód rejestracyjny) з інформацією про дату проходження техогляду;
   • транспортна карта (karta pojazdu), якщо видавалася. В цьому документі зазначається інформація про транспортний засіб та власників автомобіля;
   • страховка (квитанція про оплату).
 2. Хочу купити авто в Польщі, маю тількі візу, що потрібно для цього і скількі коштів на документи?

  1. Богдан, все що потрібно зробити, які документи потрібно підготувати – детально описує стаття. На оформлення документів, тобто додатково до вартості авто потрібно буде ще сплатити 100 злотих за технічний огляд транспортного засобу, 250 злотих за реєстрацію авто, 1000 – 1200 злотих за страховку, а також 2% від вартості становить податок.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *