Як народити дитину в Польщі для емігрантів з України безкоштовно і які ціни на платні послуги?

Народження дитини українкою на території Польщі виглядає дуже привабливо, не тільки з точки зору бездоганного сервісу і розвинутої медицини, але і можливості зробити це абсолютно безкоштовно. Так, насправді, будучи емігранткою, ця послуга в лікарні може бути безоплатною, при дотримані деяких пунктів законодавства, а також наступних простих правил, а саме:

 • майбутня матір повинна бути офіційно працевлаштована;
 • повинна мати медичне страхування «ubezpieczenia».

Тільки ці два правила уже гарантують безкоштовне народження, в котре входить проведення аналізів, консультації лікаря на протязі всієї вагітності, процедури, самі пологи, а також підгузки. Це лише мала кількість переваг безкоштовної медицини для вагітних в Польщі.

Альтернатива вищезазначеним правилам

Народити безкоштовно можливо будучи навіть непрацевлаштованою. Достатнє мати чоловіка, котрий працює офіційно, а в його страховці прописана можлива вагітність дружини.

Обов’язковий пакет документів для проведення безкоштовних пологів

Складається такий з невеликої кількості позиції, на збір котрих піде не більше однієї неділі, а саме:

 • Karta pobytu (самий важливий документ, що свідчить, в першу чергу, про легальність знаходження на території країни, а також містить свідчення про офіційний спосіб працевлаштування).
 • Польський ідентифікаційний номер, котрий має 11 цифр на лицевій стороні (допускається лише його ксерокопія).
 • Медична картка пацієнтки (може бути заведена в лікарні при першому звернені, або по факту вагітності).
 • Ряд аналізів, котрі свідчать про поточний стан вагітної, а також самої дитини (проводяться аналізи також безкоштовно, за рахунок тієї ж страховки).
 • NIP (номер з десяти цифр, по котрому проводиться ідентифікація трудодавця вагітної як платника податків).

Допомога держави після народження дитини

Так як це Польща, то і умови допомоги матерям з новонародженими дітьми мають місце. Незважаючи на те, що матір являється емігранткою, сума виплат на дитину може становити до 2 000 злотих.

Ця умова являється актуальною, якщо доход матері не перевищує 674 злотих на місяць. В такому разі, на малюка видається одноразова допомога в розмірі 2 000 злотих. Якщо матір перебуває в шлюбі, то можливо отримати лише 1 000 злотих, але при умові, що сукупний дохід всіх членів сім’ї не є більшим ніж 1 922 злотих на місяць.

Зверніть увагу! Самою головною вимогою для надання допомоги являється реєстрація вагітності до 10-ї неділі.

Таким чином, крім безкоштовних пологів можливо отримати ще й фінансову допомогу на купівлю перших необхідних речей для малюка. Для реалізації всього вищесказаного необхідно прикласти лише небагато зусиль.

Скільки будуть коштувати пологи при відсутності страховки NFZ?

В даному разі, це відноситься до платних послуг, розмір котрих напряму залежить від міста і переліку наданих послуг. Таким чином, щоб бути максимально об’єктивними, слід указати діапазон цін від 2 000 до 6 000 злотих.

Якщо переводити в національну валюту України, то пологи обійдуться десь в 17 000-55 000 гривень, що, безперечно, являється колосальною сумою. Але так здається лише на перший погляд, адже цю кількість грошей на території Польщі можливо заробити за місяць, або два. В самому гіршому випадку – три місяці на самій низькооплачуваній роботі.

По факту оплати, непотрібно переживати за будь-які приналежності, або самостійно купувати ліки – всім цим буде займатися лікарня. Навіть харчування матері і дитячі підгузки входять в цю ціну.

Приблизні ціни пологів в різних містах Польщі

Актуальність зазначених цін може відрізнятися на 10-15%. Для більш розвернутого прикладу буде зазначено 6-ть міст, а саме:

 • Перемишль – природні роди 2 000 zl, кесарево – 3 000 zl, палата – 2 000 zl.
 • Мєлєц – 2 000 zl і 2 500 zl, відповідно.
 • Ярослав – 2 900 zl, 3 950 zl.
 • Жешув – 4 500 zl.
 • Варшава – 6 000 zl.
 • Кросно – 1 820 звичайні роди в 3 000 zl за кесарево (кожна додаткова доба потребує доплати 128 zl.).

Саме такі приблизні ціни являються актуальними для українок, котрі збираються народжувати в Польщі.

Що стосується міста Жешув, як одного із самих популярних в вирішенні даного питання, то фіксована ціна вноситься незалежно від того, яким чином пройдуть пологи. Ситуація повністю усвідомлює можливість кесаревого розтину, а також всіх необхідних ліків. Більш того, в ціну також входить дводенне перебування і харчування матері з дитиною. Практично, в 100% ситуацій, виділяється одномісна палата с телевізором і всім необхідним.

Якщо вибирати саме Варшаву, то в ту, відносно високу ціну, – 6 000 zl, вже входить цілий комплекс медичних послуг, а саме:

 • консультація у гінеколога-акушера;
 • неонатолог;
 • KTG на 36 тижні;
 • самі пологи;
 • аналогічний термін перебування в одномісній палаті.

Завершує цей максимально прийнятний для любої матусі перелік послуг консультація гінеколога. Саме по результату її проведення визначається стан малюка, а також видається свідоцтво про народження.

В кінцевому підсумку, можна сміливо стверджувати про те, що народити дитину на території Польщі реально для будь-якої українки. У першому випадку, все виглядає максимально складно, але, при цьому обходиться практично безкоштовно. Насправді, труднощі потребують оперативного вирішення всіх питань, так як основним камінням спотикання, як не дивно, являються черги і необхідність знання національної мови, на рівні не нижче середнього. Це обов’язково потрібно в процесі здачі аналізів і розшивровки результатів. Також всі фахівці в місцевих поліклініках розмовляють виключно національною мовою.

Що ж стосується пологів на платній основі, то, все за що варто перейматися, – своєчасна оплата за надані послуги. Як правило, вона доступна в будь-яких варіантах, в том числі і для сплати в касі самої клініки. Суму вносять безпосередньо перед розміщенням в палати і початком проведення аналізів. В окремих випадках допускається поділ загальної суми на кілька рівних частин.

Саме ця інформація і являється коротким практичним керівником для всіх тих, хто хоче народжувати дитину в Польщі. Всі розглянуті аспекти безкоштовних пологів є реальними і актуальними до сьогоднішнього часу.

Як народити дитину в Польщі для емігрантів з України безкоштовно і які ціни на платні послуги? 5.00/5 - Оцінок: 3
Поділитися: Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
Разом з "Як народити дитину в Польщі для емігрантів з України безкоштовно і які ціни на платні послуги?" також читають:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *