Як оформити візу за покупками в Польщу? Документи для шопінгу, терміни і ціна

Виїзд за кордон майже завжди супроводжується отриманням візи, оскільки це невід’ємна умова отримання беззаперечного дозволу на виїзд за межі рідної держави. Відповідно для кожної мети система має відповідний тип візи, який потрібно оформлювати, тому й для шопінгу в Польщі придумали особливий вид. Так, зараз це потрібно не всім (оскільки власники біометричних паспортів можуть перетинати кордон у таких цілях без ускладнень). Але для тих, хто має паспорти старого зразка, отримання візи для здійснення покупок не перестало бути актуальним. Тим більше, вона дійсно має вигідні умови, і ще пару років тому користувалася неабиякою популярністю. Оскільки є тут одна опція, що дозволяє отримати її на строк до 2 років, і вільно подорожувати Європою, цікаво? Тоді далі розглянемо всі передумови для отримання шопінг візи, які документи потрібно зібрати, та переваги, які отримують її власники.

Отримання візи: проблема чи нічого особливого?

Є така думка, що подати документи до Посольства Польщі чи візового центру це справжня проблема, оскільки постійно виявляються нові умови, про які раніше не говорилося.

Самому, без посередника цю справу взагалі краще не починати, бо втрачені зусилля так кошти того не будуть варті.

Саме така позиція спричинила появу великої кількості компаній, які ладні зробити за вас все, аби отримати непогану вигоду, адже такі послуги коштують не мало.

Якщо ви теж так думали, то після прочитання статті ви зрозумієте наскільки це все легко, та не варте хвилювань взагалі. Насправді, польська шопінг віза вимагає мінімум документів, але дає повноцінну можливість подорожувати всіма країнами Шенгену, що вам тільки заманеться.

Процедура оформлення візи на закупи

Загалом, процедура мало чим відрізняється від подачі документів на буд-який інший тип шенгенської візи, або національної. Все, що вимагається від вас на початку – сплатити вартість послуг візового центра (18,5 євро у гривневому еквіваленті, згідно з курсом валют у день оплати), а також забронювати для себе дату та місце подання документів. Після цього у вас є час на те щоб зібрати всі інші документи, щоб у призначений день приїхати до візового центру та подати їх. Все, справу зроблено, і все, чого вам залишається – дочекатися моменту, коли можна буде забрати свій паспорт назад (звичайно, процедура триває 7 днів).

Перший раз візу можна оформити на 7 днів, а далі (при наступному поданні документів) можна просити видати візу строком на пів року, 2, або навіть 5. Здавалося б, це просто ідеальний документ, про що ще можна мріяти, та є в нього один вагомий мінус. Так, за умовами законодавства, жителі не всіх областей мають право на її отримання.

Точніше, лише мешканці наступних можуть на неї претендувати: Волинська, Львівська, Івано-Франківська, Хмельницька, Тернопільська, Закарпатська, Вінницька, Житомирська та Чернівецька.

Документи, що необхідні для оформлення візи за покупками

Як завжди, від правильності заповнення документів, та наявності всіх необхідних, залежить швидкість виконання цього процесу. Тому для того, щоб зробити все правильно з першого разу, попіклуйтеся про наявність наступних:

  • обидва паспорти (закордонний та український), а також копії всіх сторінок;
  • стандартна візова анкета, де в полі «мета поїздки» ви маєте прописати ніщо інше, як шопінг (як пояснення категорії «інше»);
  • медична страховка (має бути дійсна весь запланований період відсутності в Україні + 15 днів додатково);
  • довідка-підтвердження з банку, чиїми послугами ви користуєтеся, для того, щоб довести свою фінансову спроможність здійснити поїздку (там має бути зазначений рух коштів, та бажано, щоб на рахунку на момент подання документів була хоча б якась сума грошей);
  • підтвердження бронювання житла (без підтвердження оплати);
  • 2 фото, візового формату, що були зроблені нещодавно.
  • документ-підтвердження відсутності у вас мотивів таким чином емігрувати до Польщі (для студентів цим може слугувати довідка з місця навчання, для працівників – довідка з місця роботи, для пенсіонерів – пенсійне посвідчення, а для приватних підприємців – свідоцтво про реєстрацію фірми, ну і підтвердження власності нерухомістю – для безробітних);

Додатково всі мають здати біометричні дані (але ця процедура відбувається у візовому центрі, вже під час подачі документів. Тому не потрібно ламати голову про те, як, та де це можна зробити окремо.

Переваги, що надає шопінг віза своїм власникам

Хоч і не для всіх жителів України, але хоча б тим, хто має право на отримання даного типу візи вона надає суттєві переваги. Так, на кордоні до вас не будуть прискіпливо відноситися працівники, навіть якщо ви поїдете наступного дня після отримання візи (як це трапляється з тими, хто здійснює ділові поїздки).

Тому єдине, про що вас можуть поспитати на кордоні – скільки грошей ви маєте з собою.

І це питання цілком коректне та доречне, оскільки ваша мета – закупи, тому варто завчасно попіклуватися про те, щоб на вашому рахунку була достатня сума, щоб заборонити вам виїзд не було підстав.

Також особа, що отримала шопінг візу до Польщі не зобов’язана на кордоні надавати підтвердження того, що вона оплатила проживання в готелі на момент подорожі. Так, підтвердження броні житла потрібне, але платити за нього не обов’язково. Тому, якщо у вас є знайомі в РП, у яких ви можете зупинитися безкоштовно, то пройшовши прикордонний контроль, ви можете відмінити бронювання, та їхати собі далі спокійно.

І останній плюс – всі наступні рази ви можете претендувати на візу даного типу строком дії не менше ніж 180 днів, до того ж із правом багаторазового перетину кордонів.

Процес оформлення наступних шопінг віз

Якщо ви прийшли до візового центру для оформлення даної візи вдруге, то до основного пакету документів повинні додати «fakturа VAT». Цей документ можна отримати в будь-якому магазині Польщі замість чеку, попросивши про це продавця(по суті, це аналог нашої накладної). Для цього польський продавець скаже вам, щоб ви показали свій паспорт, де вказана прописка.

І все, більше нічого не потрібно, процедура нескладна, тому займає близько 10 хвилин. При цьому, ви отримуєте документ, що стає підставою на довгий час відкрити для себе двері в Європу.

До того ж, фіксованої суми, для покупки в Польщі не передбачено законом, тобто приводом може стати навіть придбання продуктів у супермаркеті.

Отже, як бачите, процедура дійсно проста та дієва, тому повністю доводить свої переваги. Також пам’ятайте, що власники Карти Поляка, мають додаткові пільги, тому дана категорія населення отримує цю візу ще простіше.

Як оформити візу за покупками в Польщу? Документи для шопінгу, терміни і ціна 5.00/5 - Оцінок: 1
Поділитися: Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
Разом з "Як оформити візу за покупками в Польщу? Документи для шопінгу, терміни і ціна" також читають:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *