Скільки коштує і як отримати карту часовего побиту в Польщі?

Карта тимчасового побиту – це документ, який дозволяє надати іноземцю більш розширені права для перебування в іноземній країні, ніж при оформленні візи. Його використовують як інструмент для підтвердження легалізації перебування та діяльності людини в межах республіки Польща на протязі конкретно зазначеного строку. В ньому обов’язково зазначається адреса прописки іноземця у Польщі, його біометричне фото, номер PESEL та деяка інша важлива інформація яка може ідентифікувати власника.

Можливості які відкриваються для власників карти часовего побиту:

 • Легальне перебування в межах республіки Польща (РП).
 • Можливість відвідати інші країни Шенгену без відкриття візи.
 • Іноземці отримують можливість законного придбання автотранспорту та нерухомого майна безпосередньо на території РП.
 • Студенти які стаціонарно навчаються у ВУЗах можуть працювати навіть без отримання спеціального документу, дозволяючого подібну діяльність.
 • Необмежена кількість в’їздів та виїздів в Польщу.
 • Можливість отримати карту Сталого побиту вже через 5 років безперервного проживання в Польщі.

Слід зазначити, що отримати такий документ можуть лише ті громадяни, які можуть дійсно обґрунтувати цілі свого перебування у Польщі, наприклад перспектива працевлаштування чи ведення власної господарської діяльності. Тому для такого процесу існує цілий перелік обставин за яких можна отримати карту часовего побиту:

 1. Навчання у польскому ВНЗ. При належному забезпеченні коштами на своє проживання та навчання іноземець може подати довідку про зарахування до обранного навчального закладу як головний аргумент для отримання карти побиту.
 2. Намір працевлаштуватися, який підтверджений заявою роботодавця або отриманою гарантією на дозвіл працювати.
 3. Господарська діяльність чи ведення бізнесу на території Польщі. Про початок ведення такої діяльності іноземець повинен надати всі необхідні документи, підтверджуючи масштаби та предмет його діяльності.
 4. Одруження з громадянином який має вид на проживання чи польське громадянство.

Проблеми з отриманням карти побиту з усіх наведених випадків можуть бути у студентів які одночасно навчаються та офіційно працевлаштовані. Оскільки цей документ в майбутньому надасть можливість працювати в Польщі, а громадянин вже має роботу, це може бути причиною відмови поданої заяви у консульстві чи воєводстві.

Скільки коштує процедура оформлення?

Перед зверненням до воєводства треба сплатити суму в 340 злотих – це консульський чи податковий збір за надання послуг. Чек про оплату треба обовязково зберігати, оскільки його треба пред’являти разом з іншими документами. Слід зазначити що така сума сплачується попередньо, навіть незалежно від результату розгляду заявки, тому повернути їх після оплати вже не можна. Коли заявка отримає позитивну відповідь іноземцю треба буде сплатити ще 50 злотих за виготовлення пластикової картки. Тому конкретна сума на яку слід розраховувати при оформленні карти часовего побиту складає 390 злотих.

Процесс отримання карти часовего побиту

Для отримання документу, який дозволяє тимчасове легальне перебування, іноземцю потрібно звернутись до воєводського управління за своїм місцем проживання, або місцем де планує проживати лише в Польщі. Це можна зробити заздалегідь записавшись на прийом по телефону чи навіть пройшовши онлайн реєстрацію (лише в деяких установах). Після цього можна звертатись в зазначений день та час, маючи при собі перелік необхідних документів.

Глава відповідного воєводства приймає відповідну заяву та всі необхідні документи, а в уженді проставляється відповідний штамп про початок розгляду питання. Саме цей штамп при отриманні документу для тимчасового перебування дозволяє знаходитись на території Польщі (але не виїжджати) під час розгляду, тому важливо проконтролювати аби чиновники дійсно його поставили.

Після розгляду заявки буде винесено рішення (децезія) яку потрібно обов’язково зберегти, навіть у випадку відмови. Особливо це стосується студентів, які дійсно можуть навчатись по штампу під час розгляду заявки.

Чи можна відвідати батьківщину під час розгляду розгляду заявки?

Звісно закон не забороняє виїхати за кордони Польщі, але це в більшості випадків може послужити головною причиною того, що вам відмовлять, оскільки за умовами надання карти часовего побуту іноземець повинен знаходитись безпосередньо на території Польщі, тобто повинен вчитись чи працювати.

Тому якщо іноземцю потрібно терміново покинути Польщу в цей самий період розглядання заявки, то виходом з такої ситуації може бути спроба офіційно зареєструвати свою тимчасову відсутність. Це можна зробити отримавши документ про вихід у відпустку з місця роботи чи навчання та надавши його в уженд з відповідним проханням реєстрації відсутності. Але навіть при такому розкладі не можна гарантувати успішнсть операції оформлення.

Перелік документів для оформлення

 1. Анкета-заява в двох екземплярах. Отримати їх можна самостійно в найближчому воєводстві звернувшись з відповідним проханням у відділ по роботі з іноземцями. Зразок такої анкети також можна скачати на сайті саме того воєводства в якому планується отримання карти побиту, якщо такий існує.
 2. Чек або квитанція про сплату консульского сбору.
 3. Чотири фотографії візового зразка, зроблені не пізніше шести місяців до подачі документів.
 4. Закордонний паспорт, свідоцтво про народження (не менше двух повних копій усіх сторінок разом з оригіналом) та віза.
 5. Медична страховка. Вона повинна відшкодовувати лікування саме в Польщі, але при цьому може бути отримана в будь-якій країні.
 6. Відбитки пальців для біометрії.
 7. Документи які можуть аргументувати отримання карти побиту (договір з роботодавцем, ВНЗ тощо).

Найпоширенішим питанням на момент збору необхідної документації є необхідіність мати польську прописку. Оскільки в офіційному переліку її зазвичай не вказують, то уженди іноді можуть не підтверджувати інформацію про місце проживання іноземця що подає заяву. Але факт того, що на самій карті присутня адреса постійної прописки може бути головним підводним камнем при оформленні у різних містах Польщі. Тому з цим індивідуальним питанням краще попередньо проконсультуватися в тому самому воєводстві.

Строки проведення процедури оформлення карти

З кожним роком термін розгляду питань стосовно карти значно збільшується через зростаючий ажіотаж та кількості бажаючих іноземців. За законом нормальний строк для проведення подібних операцій складає 1-2 місяці, але при цьому відповідні установи мають право значно розтягувати цей час попередивши при цьому громадянина. Бувають випадки, коли розгляду справи доводилось чекати до півроку і навіть рік.

Саме тому треба обов’язково запитувати данні про інспектора який займається вашою справою. Іноді по мірі розглядання справи відповідні органи можуть запросити додаткові документи від особи, повідомивши про це на один з контактних даних вказаних при реєстрації, тому такі повідомлення можна легко проґавити. Іноземному громадянину доречніше самостійно іноді уточнювати процес розгляду справи через свого інспектора.

За контактами які людина вказала при реєстрації в уженді відповідні органи сповіщають про отриману децезію. Якщо відповідь буде позитивною, треба буде сплатити додаткові 50 злотих за виготовлення пластику про які вже було вказано декількома пунктами вище. Його додатково треба чекати ще близько 14 днів.

Який термін дії карти?

Термін дії карти czasowego pobytu не може перевищувати строків дії відповідного документу (трудовий контракт з роботодавцем, договір з внз та ін.) на основі якого вона видається. Мінімальний строк на який можна її отримати – від 3 місяців. Перша карта видається, як правило, на рік робітникам, чи 15 місяців студентам. При наступному звернені з питанням оформлення такої послуги можна отримати документ, дозволяючий легально перебувати у Польщі на протязі трьох років.

По закінченню терміна дії, весь необхідний перелік документів треба подавати до воєводства повторно, при цьому зробити цю процедуру можна не раніше ніж за 4 місяці до закінчення строку дії старої карти.

Скільки коштує і як отримати карту часовего побиту в Польщі? 4.33/5 - Оцінок: 3
Поділитися: Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
Разом з "Скільки коштує і як отримати карту часовего побиту в Польщі?" також читають:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *