Як отримати Карту поляка для неповнолітньої дитини?

Еміграція в Польщу українських громадян набирає обертів,тому й не дино, що більшість цікавиться тим, як можна офіційно оформити там своїх дітей. Якщо ваша дитина ще неповнолітня та має намір продовжити навчання в польських університетах, то, напевно, краще оформити для неї карту поляка,яка відкриє для неї більше горизонтів у майбутньому. Так, цей документ вважається дійсно вагомою підставою брати участь у конкурсі вступу до будь-якого університету країни (державний чи то приватний), а також претендувати на бюджетне місце. Додатково абітурієнт з картою поляка знаходиться в рівних умовах з корінними майбутніми студентами, тому може розраховувати навіть на стипендію. Далі розглянемо всі способи отримати цей документ та умови, яких при цьому слід дотримуватися.

Хто з неповнолітніх має право на карту поляка

Одна з головних умов для оформлення даного документу для неповнолітньої дитини – його наявність принаймні в одного з батьків. Тобто не обов’язково обоє батьків повинні мати карти поляка, але якщо в одного з них його не має – додатково він має надати свою письмову згоду на це. Виключення становлять лише батьки, що втратили свої батьківські права та не беруть ніякої участі в житті дитини. Але й тут не все так просто, оскільки, якщо хтось з батьків не допомагає своїй дитині ніяк, але офіційно вважається батьком/матір’ю, то потрібна його згода на отримання документів. Або ж потрібно займатися процесом позбавлення його/її прав на виховання.

Додатково відрізняються випадки отримання карти поляка неповнолітньою дитиною до, та після 16 років.

Документи однакові в обох випадках, єдине, в чому різниця, якщо дитині 16-18 років, вона має особисто дати згоду на отримання даного документу.

Так, якщо особа ще не досягла 16-ти річного віку, її згода не потрібна, право прийняття рішення мають лише батьки. При цьому на співбесіді з Консулом батьки (якщо вони не позбавлені батьківських прав) обов’язково мають бути присутні.

Як відбувається процедура присвоєння Карти Поляка неповнолітньому

Фактично весь процес оформлення лягає на плечі батьків, тому саме вони несуть повну відповідальність за правильність оформлення документів (зрештою батьки в цьому більше зацікавлені). Якщо ви займаєтеся оформленням карти поляка для неповнолітньої дитини, то її присутність не потрібна на жодному з етапів, якщо дитині вже виповнилося 16, то вона має бути присутня лише під час співбесіди. Справа в тому, що за польським законодавством, особа, що досягла 16-ти річного віку ще не вважається повнолітньою, проте вона має повне право приймати рішення самостійно.

Сама процедура відбувається наступним чином:

 • ви приходите до Консульства з повним пакетом документів (про це пізніше);
 • далі йде невелика розмова з Консулом (якщо дитина вже має повних 16 років, то вона має бути обов’язково присутня, при цьому, та особисто підтвердити своє бажання отримати документ, також особа, що претендує на отримання даного документу має володіти хоча б елементарним рівнем польської, оскільки Консул спілкується лише національної мовою РП);
 • після цього слід почекати, поки ваші документи будуть перевірені та буде прийняте рішення;
 • останній етап – потрібно забрати готовий документ (у разі схвального рішення) у тому ж Консульстві.

Які документи потрібні для оформлення карти поляка неповнолітньому

Перше, що потрібно підготувати – це заява на отримання даного документу (Wniosek), який складається з 3-х аркушів. Це можна зробити як під час співбесіди, так і заздалегідь. Документ має достатньо важливе значення, тому потрібно розуміти певні моменти, щоб не допускати помилок. Весь документ заповнюється польською мовою (виключення становлять лише прізвище та ім’я, які дозволено прописувати латинськими літерами).

Консул зазвичай проводить короткий вступ, в якому консультує з приводу того, як правильно заповнити Wniosek.

Та краще, все ж таки, вивчити питання попередньо. Наприклад, не кожен знає, що під час заповнення паспортних даних (ПІБ) має бути збережено чітку послідовність: прізвище, а потім ім’я. Також питання національності вважається одним з найголовніших – тому відповідь тут може бути лише однозначна, тобто польська.

Додатково візьміть з собою декілька запасних фото та чистих бланків, щоб у разі некоректного заповнення Wniosek, ви змогли швидко його переоформити.

Список інших документів, що необхідні для розгляду:

 • Wniosek – заява на отримання документу;
 • національний та закордонний паспорти дитини, та копії всіх сторінок обох документів (для розгляду заяви подаються лише копії, проте оригінали мають у вас бути на руках під час співбесіди);
 • закордонні паспорти батьків (або лише одного з них), а також копії сторінок;
 • згода одного з батьків (у разі його відсутності);
 • карта поляка одного з батьків (якщо їх мають обоє батьків, то краще мати 2 екземпляри – так надійніше);
 • свідоцтво про народження дитини та його копії (незалежно від того, чи має він/вона паспорт);
 • 2 фотокартки дитини візового формату (проте краще взяти ще декілька про всяк випадок).

Як довго карта поляка дитини вважається дійсною?

Карта поляка, яку отримує неповнолітня дитина вважається дійсною до досягнення нею 19-ти річного віку. Але оформити її можна лише до 18 років (за умовами, що стосуються неповнолітніх). Після виходу терміну дії карти, вона автоматично анулюється, і доведеться знову оформлювати її, але на умовах дорослого.

Проте є один спосіб продовжити термін дії документу, для цього потрібно заздалегідь подати заяву на її продовження. Але це обов’язково потрібно зробити до того, як дитині виповниться 19 років, а точніше за 3 місяці до дня народження. Насправді, якщо ви вже маєте такі наміри, то краще попіклуватися про це раніше, адже у разі виходу дозволеного терміну, карту вашій дитині вже не продовжать, а доведеться займатися оформленням документу від самого початку.

На що ще варто звернути увагу, щоб процедура пройшла успішно з першого разу?

Звичайно, основні моменти стосуються коректності заповнення дкументів, тому варто перевірити їх декілька разів, при чому уважно. Якщо ваша дитина вже досягла 16-ти років, то потурбуйтеся про те, щоб вона вже хоча б на базову рівні володіла польською мовою, оскільки співбесіда з консулом не буде проводитися українською.

Також пам’ятайте, що карта поляка вашій дитині буде корисна лише в тому випадку, якщо ви маєте намір жити в Польщі, а от якщо ви хотіли б її частіше брати з собою з України до Польщі, без намірів переїзду до сусідньої країни у майбутньому, то можна обійтися й звичайною візою, оскільки дітям, чиї батьки вже мають карту поляка, можуть видати візу за спрощеними умовами та набагато швидше. Загалом процедура оформлення карти поляка для дитини не складна, але має велику кількість значних переваг.

Як отримати Карту поляка для неповнолітньої дитини? 2.00/5 - Оцінок: 1
Поділитися: Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
Разом з "Як отримати Карту поляка для неповнолітньої дитини?" також читають:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *