Як отримати та перевірити безкоштовне запрошення на роботу в Польщу від роботодавця і куплене у посередників?

Для того, щоб поїхати в Польщу на роботу, перше, що потрібно зробити – отримати запрошення від роботодавця. Лише завдяки цьому документу вам можуть відкрити візу, тому воно має бути правильно оформленим та видано справжньою організацією, куди ви їдете працювати. Оскільки останнім часом попит на працевлаштування в Польщі зростає майже щодня, шахраї тихо собі радіють. Так, тепер не обов’язково взагалі шукати вакансію попередньо, можна просто замовити запрошення, зробити візу, а вже потім шукати вакансію, або ж навіть вирушати до Польщі і вже там щось шукати. Та чи все так просто? Напевно, ні, адже так усі українці вже б масово вирушили на заробітки. Розглянемо детально це питання, та подивимося, що ж саме приховує несправжнє запрошення на роботу.

Запрошення на роботу: як виглядає та навіщо потрібне

Запрошення (Oswiadczenie o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi) – документ, без якого отримання візи неможливе. Навіть якщо ви їдете на сезону роботу до Польщі по безвізу, не маючи його на руках, на кордоні вас не пропустять, адже в такому випадку у вас немає підстави для перебування на території країни.

Виїзд українця на роботу до Польщі завжди відбувається з ініціативи польського роботодавця, про що саме й свідчить запрошення.

Варіанти працевлаштування та типи візи відповідно до цього відрізняються за терміном зайнятості, тому, відповідно, й запрошення бувають різних видів:

 • для сезонних робіт (період зайнятості – 9 місяців на рік);
 • воєводське запрошення (видається строком на 1 рік безпосередньо воєводою);
 • для несезонних робіт (дає дозвіл на роботу в Польщі протягом 180 днів на рік).

Хоча для різного типу зайнятості й потрібні різні види запрошень, незалежно від цього, будь-яке з них має бути оформлене на окремому бланку та обов’язково має містити:

 • дату оформлення;
 • посада, на яку претендує особа, чиє ім’я зазначено в запрошенні;
 • назва організації, що запрошує та її контактні дані;
 • фіксована ставка за робочу годину/день (заробітна плата);
 • сфера зайнятості;
 • документ-підтвердження найму (трудовий договір);
 • контактні та паспортні дані сторони, яку запрошують;
 • печатка;
 • строк дії договору.

Якщо якогось з елементів у запрошенні немає, то воно оформлено невірно, відповідно в консульстві вам можуть на законних умовах відмовити в отриманні візи.

Як отримати запрошення

Законодавство – це гнучкий інструмент будь-якої країни, яке встановлює індивідуальні правила в кожній зі сфер громадської зайнятості. Не виключенням є й система працевлаштування, яка має відповідні норми. Так, для забезпечення робочим місцем будь-якого іноземця, він має отримати запрошення та робочий контракт безпосередньо від польського роботодавця (запрошення у такому випадку безкоштовне). Але не всі влаштовуються на роботу так, як це має бути в дійсності: знайти вакансію, потім зв’язатися з роботодавцем, попросити його надіслати персональне запрошення, зібрати інші документи, а вже потім подавати документи на отримання візи.

Якщо ви не самостійно займаєтеся пошуком вакансії, а, наприклад, за допомогою однієї з незліченних фірм, то оформленням запрошення на ваше ім’я будуть займатися саме вони. Зазвичай компанії, що відправляють українців на роботу до Польщі, ведуть цю справу до кінця (від пошуку вакансії, до відправки за кордон). Та у цього способу більшість знаходить один суттєвий недолік – за послуги посередника потрібно додатково платити, тому це підходить не всім.

Тому, більшість заробітчан надають перевагу самостійним пошукам вакансій, через що нерідко й стають жертвами афер.

Справа в тому, що на деяких сайтах (де безпека користувачів не є основною метою) є велика кількість оголошень від посередників, які готові зайнятися оформленням запрошення від роботодавця.

Але основна хитрість у тому, що клієнта просять попередньо відправити гроші за таку послугу. Відповідно, гарантувати те, що запрошення буде складене вірно, або чи отримаєте ви документ взагалі неможливо. Запрошення, замовлене у посередника коштуватиме близько 2 тис. гривень.

Де можна перевірити запрошення?

Якщо ви впевнені у вашому роботодавці, або у фірмі, що виступає посередником у процесі вашого працевлаштування, то, напевно перевірка запрошення вам ні до чого. Але якщо у вас виникли хоча б мінімальні сумніви на цей рахунок, то варто перевірити хоча б запрошення. Перше, на що потрібно звернути увагу – зовнішній вигляд, так, воно має містити всі пункти, що були описані раніше, загальний вигляд має бути таким, як на рисунку нижче.

Якщо на перший погляд все співпадає, то можна переходити до наступних етапів перевірки. Далі потрібно детально вивчити зміст документу: варто звірити свої персональні дані, знайти контактні дані роботодавця, проглянути умови, що пропонує вакансія (термін дії контракту, рівень зарплати та інше). Пам’ятайте, що у разі ваших намірів отримувати дозвіл на постійне місце проживання у майбутньому, фіксована ставка заробітної плати має бути не меншою 1750 злотих (брутто) на місяць, інакше потім можуть виникнути проблеми.

Найважливіший етап дослідження запрошення – перевірка польського роботодавця. Цей крок необхідний для того, щоб дізнатися чи існує взагалі така фірма в Польщі, від чийого імені ви отримали запрошення.

Пам’ятайте, що від ліквідованих фірм, або тих, що втратили право (або навіть і не мали його) запрошення недійсне. Відшукати інформацію про компанію можна в Інтернеті, це зовсім не складно зробити самостійно.

Що потрібно знати для детальної перевірки роботодавця

Для цього варто глянути на отримане запрошення та відшукати два критерії перевірки: NIP ( містить 10 цифр та слугує для перевірки реєстрації в податковій інспекції), а також REGION (це номер в державному реєстрі країни).

Знаючи два цих номери, далі потрібно зайти на наступні польські портали, де можна відшукати всю інформацію про вашого можливого роботодавця. Отже, відвідати потрібно наступні сайти:

 • ems.ms.gov.pl (містить інформацію про всі порушення, які були здійснені компанією);
 • stat.gov.pl (містить інформацію про реєстрацію фірми);
 • praca.gov.pl (загальна інформація про наявність роботодавця у базі даних).

На кожному з цих сайтів потрібно ввести або NIP, або REGION, але якщо після введення даних ви побачили напис «Pusta lista», то у ваших руках підробка. Тобто за таким запрошенням ви не зможете виїхати за кордон, оскільки візу вам не видадуть.

Основні ризики під час покупки запрошення «з рук»

По-перше, слід знати про те, що в Польщі не дозволено працювати не в тій фірмі, яка зазначена у вашому запрошенні, тому якщо ви маєте намір скористатися таким способом, то це безумовний ризик.

Оскільки, для того, щоб змінити роботодавця, потрібно отримати інші документи, якщо ви цього робити не збираєтеся, то ваше працевлаштування можна назвати нелегальним, а це карається польським законодавством.

Деякі, особливо відчайдушні шахраї, взагалі видають запрошення від фірм, який насправді не існує. Тому при подачі документів на візу, вся інформація ретельно перевіряється, і у разі виявлення правопорушень, у візі вам відмовлять. Саме тому так важливо користуватися послугами лише перевірених компаній-посередників.

Отже, якщо під час перевірки ви зрозуміли, що вас обдурили та продали фальшиве запрошення, то вам доведеться почати займатися оформленням документів від самого початку. Але якщо ви знайшли помилки у власних даних, то запрошення теж потрібно переробити (можна зв’язатися з роботодавцем, пояснити причину, та попросити надіслати вам виправлений варіант). Оскільки, якщо ви не надасте цьому значення, та подасте документи на візу з помилкою, вам точно відмовлять, адже дані не співпадають. Тому, будьте максимально уважні та пильнуйте кожен знак.

Як отримати та перевірити безкоштовне запрошення на роботу в Польщу від роботодавця і куплене у посередників? 3.33/5 - Оцінок: 3
Поділитися: Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
Разом з "Як отримати та перевірити безкоштовне запрошення на роботу в Польщу від роботодавця і куплене у посередників?" також читають:

Коментарі

 1. Вітаю! Тільки що попала на очі примітка, що згідно нових правил необхідно перетнути кордон з Польщею протягом семи днів від початкової дати, вказаної в запрошенні на роботу, а якщо не встиг це зробити, то потрібно виготовляти нове запрошення. Тепер виходить так, що оформити візу просто не вистачає часу? Дякую.

  1. Роман, скоріше всього ця інформація з неофіційного джерела. Але навіть якщо раптом це виявиться правдою, то час на виготовлення візи все одно буде, оскільки вона виготовляється швидко, а в запрошенні не може бути вказана дата наступного дня відтоді, коли ви його отримали.

   1. Юрій, окрім запрошення вам також потрібні закордонний паспорт, медична страховка, а також довідка про внесення запрошення до держреєстру.

  1. Юрій, її може отримати лише ваш майбутній роботодавець, який виготовляв запрошення на ваше ім’я. Тому вистачить навіть копії цього документу (тобто роздруківки електронної версії, яку може відправити вам роботодавець). Якщо такої можливості взагалі немає, то важко прогнозувати яким чином відбуватиметься ваш перетин кордону, адже в законі така умова (наявність довідки про внесення запрошення до державного реєстру) прописана. Але на кордоні її дійсно не завжди перевіряють.

 2. Доброго дня. Підскажить, якщо я маю запрошення на роботу в Польщу та хочу їхать по безвізу, скільки я маю мати грошей, аби перетенути кордон?

  1. Оксана, якщо ви їдете працювати, то про гроші вас взагалі можуть і не запитувати, але можете взяти з собою 100 злотих (це туристичний мінімум на 3 дні).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *