Як правильно підрахувати дні проведені в Шенгенській зоні?

З візою чи без, країни шенгенської зони мають свої обмеження у часі для всіх відвідувачів. Тому не важливо як часто ви виїжджаєте за межі України, рахувати дні перебування ви завжди маєте максимально точно. Оскільки у разі неправильних розрахунків можуть виникнути проблеми не лише з поточним в’їздом на територію ЄС, а й з наступними. Особливо уважними слід залишатися громадянам, які їдуть з біометричним паспортом за умовами безвізового режиму. Оскільки для країн-учасниць Шенгену діє правило, що дозволяє українцям перебувати на території ЄС 90 днів на кожні пів року. Тому перший нюанс стосується тих, хто часто подорожує різними країнами ЄС – всі дні перебування в різних країнах ЄС потрібно додавати, і відштовхуватися вже від цього при розрахунках кількості дозволених днів під час наступного візиту до країни. Питань стосовно цього зібралося дійсно багато, тому далі розберемо їх детальніше.

Правила перебування на території ЄС за умовами шенгенської візи

Віза даного типу, так само, як і умови безвізового режиму дозволяють перебувати в усіх країнах, що підписали шенгенську угоду 90 днів на кожні 180 днів на своїй території. Тобто, якщо ви маєте намір двічі за рік пробути там цей період, то логічно, що це можна зробити в першому та другому півріччі, але зауважте, що між вашими поїздками має бути витримано «коридор», який становить не менше ніж 90 днів. Тому, наприклад, якщо ви повернулися в Україну 28 травня, то раніше ніж 29 серпня, ви точно не маєте права поїхати до ЄС.

Якщо ваша ситуація схожа на наступну, то для вас буде актуальна наступна інформація. Уявимо таку ситуацію: особа повертається зі Сполучених Штатів, і за умовами квитка, вона має 20-ти годинну пересадку в Мюнхені. Через місяць вона вже з України їде до Австрії на максимально дозволений строк (90 днів).

У даному випадку потрібно не забути про ті 20 годин пересадки, які були нещодавно, тобто за ці пів року особа може пробути на території ЄС вже 89 днів, додому доведеться повернутися на день раніше.

Підрахунок днів перебування в ЄС для наступної поїздки

З головним правилом перебування: дотримання режиму 90 днів на кожне півріччя все ніби зрозуміло, але існує ж і велика кількість нестандартних ситуацій, коли так просто не виходить визначити кількість дозволених для перебування днів. Як вже зазначалося раніше, якщо за певний період ви перебували в декількох країнах, то для визначення кількості дозволених днів наступного візиту, всі попередні потрібно додати. Це все теорія, тому далі розглянемо, як це все працює на практиці. Наприклад: у 2018 році особа з 3 по 18 січня перебувала в Цюриху (Швейцарія), далі з 15 по 26 березня вона пробула в Австрії. Зараз ця ж особа планує поїхати до Італії, припустимо до родичів, майже на 2 літніх місяці з 5 червня по 18 липня. Як порахувати дні у даному випадку? До вашої уваги алгоритм розрахунків у цій ситуації:

  • для початку ставимо для себе точну дату від’їзду з Італії – 19.07.2018;
  • далі віднімаємо від 19.07.2018 180 днів – виходить дата 20.01.2018;
  • отже, першу поїздку (до Швейцарії) можна не брати до уваги;
  • друга поїздка (до Австрії) тривала 12 днів;
  • далі рахуємо скільки днів триватиме запланована літня поїздка до Італії – 43 дні;
  • наступний крок – додаємо дні з березневої поїздки до Австрії (12 днів) та дні запланованої літньої (43 дні) – отримуємо 55 днів;
  • висновок: у даному випадку закон не нівелюється, оскільки особа не порушить дозволений термін перебування на території шенгенської зони.

Якщо не бажаєте самостійно робити розрахунки, то це можна зробити за допомогою електронної системи. Є декілька варіантів онлайн калькулятора, до того ж, вже створено декілька додатків для смартфонів, які можуть зробити цю роботу за вас. Все, що вам потрібно – це ввести всі дані, які вимагає від вас система (тобто заповнити всі поля).

Отже, тепер ви розумієте принцип розрахунку дозволених днів для перебування в країнах ЄС. Цей алгоритм може бути актуальним для тих, хто їде за багаторазовою шенгенською візою, або взагалі без візи. Для тих, хто має одноразову шенгенську візу – умови перетину кордону ще простіші.

Адже, коли ви повернулися з першої поїздки, дія візи закінчується, тому перед наступною, ви маєте знову збирати документи на отримання нової.

Особливості розрахунків та недотримання правил

Майте на увазі, що до розрахунку днів не беруться дні перебування в наступних країнах: Хорватія, Кіпр, Румунія та Болгарія. Тому якщо ви відвідували ці країни перед поїздкою, яку плануєте наразі, то дні проведені там брати до уваги не потрібно. Також рахувати дні для наступного виїзду не потрібно власникам візи категорій D (оскільки вони є довгостроковими та дають право на багаторазовий виїзд), а також тим, хто має ВНЖ у одній з країн шенгенської зони.

У разі недотримання правил, на всіх порушників чекає покарання. Працівники кордону обов’язково перерахують дні вашого перебування за період 180 днів. Якщо вони виявлять хоча б мінімальне відхилення від норми, то поточна поїздка для вас точно відміняється. Умови дійсно суворі, адже додатково у вас забирають право на отримання віз на наступні 5 років. Тому будьте уважні та не допускайте прорахунків, якщо не хочете закрити собі шлях до Європи.

Порада: під час планування поїздок візьміть для себе невеличкий люфт – це дозволить не допустити прорахунків, тому так, точно буде надійніше.

Як рахувати дні тим, хто хоче працевлаштуватися по безвізу

Багато питань з приводу того, як правильно рахувати дні перебування в шенгенській зоні зараз можна почути від тих, хто часто туди їздить відпочивати, але й не менше від тих, хто їде до ЄС працювати. Головна відмінність у тому, що всі країни ЄС дозволяють працевлаштовуватися українцям офіційно 90 днів на рік, окрім Польщі (90 днів на кожні 180). Тому проблем з іншими країнами у заробітчан не виникає.

Тим, хто їде працювати в Польщу без візи, потрібно запам’ятати головне правило: за рік можна з’їздити на роботу двічі по 90 днів, але між поїздками потрібно витримати коридор у 90 днів (тобто після повернення з першої поїздки пробути 3 місяці вдома). По закінченню цього періоду знову можна їхати на 90 днів.

Отже, рахуйте дні правильно, та уважно читайте всі умови, які ставлять перед іноземцями країни-учасниці шенгенської зони, тоді питань у працівників кордону до вас не буде, відповідно проблем ви не матимете.

Як правильно підрахувати дні проведені в Шенгенській зоні? 4.50/5 - Оцінок: 4
Поділитися: Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
Разом з "Як правильно підрахувати дні проведені в Шенгенській зоні?" також читають:

Коментарі

  1. Я нароботі в Польщі по беометричному паспорті на 3 місяця. З 09.02.18 Скажіть будь ласка доякого числа мені потрібно повернутись до України??

    1. Yaroslav_Polozhevets, вам потрібно відрахувати 90 днів від дати перетину кордону, якщо це було саме 9.02.2018, то до 29.04.2018 ви маєте перетнути кордон знову і повернутися в Україну. Якщо ви мали на увазі національну візу, підставою для отримання якої є запрошення від Воєводи, то на це має право будь-хто, незалежно від того є у нього біометричний паспорт чи ні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *