Як проходить співбесіда на Карту Поляка?

Співбесіда з Консулом – це, безумовно, найважливіший етап екзамену на карту поляка. Точніше сказати – це і є той самий єдиний іспит, адже саме під час нього все і вирішиться: дадуть вам карту, чи ні. Все що було до цього: збір інформації, підготовка необхідних документів, грають, звичайно ж свою роль, але можна ідеально підготуватися заздалегідь але провалитися та не отримати бажаний документ через звичайну людську розсіяність, та сильне хвилювання. Але не треба починати хвилюватися вже зараз, бо все не так страшно, як може здатися з першого погляду. Ви маєте усвідомити одну річ – співбесіда з Консулом це теж система, яка має свою структуру та вже роками сформований розвиток подій. Тому половина успіху залежить від того наскільки ви будете мати розуміння того, як це влаштовано. Саме це буде детально описано в статті: що потрібно знати, як підготуватися, чому приділити особливу увагу, а що про що не варто навіть й думати.

Попередня підготовка: що потрібно зробити до походу в Консульство

Все що відбувається до дня співбесіди теж важливо, адже документи мають бути у повному порядку, оскільки варіант: «я збігаю за документом, якого бракує та сьогодні ж (або завтра) принесу вам» тут не пройде. Немає якогось документу, забули, не знали – ваші проблеми, все, рахуйте співбесіду провалено. Ні, це не означає, що ви втратили свій шанс отримати карту поляка, ви можете спробувати ще й не раз, але навіщо розтягувати цей не надто складний процес через свою незібраність. Перевірте правильність заповнення всіх документів, а також наявність всіх копій, бо нерідко саме через це претенденти провалюють співбесіду.

Напевно, ви вже давно почали готуватися до співбесіди, мається на увазі усної частини: вчити мову, розбирати питання, відповідно до категорій та готувати відповіді на них.Якщо ви раптом не знали – все спілкування з Консулом відбувається польською мовою. Тому, якщо ви хотіли просто зазубрити відповіді на конкретні питання – облиште ідею одразу.

Така спроба приречена на провал, оскільки дійсно список питань та категорій приблизно однаковий, але порядок завжди різний, та й запитати, можуть щось «не по конспекту», зазвичай це дещо елементарне, але якщо людина й гадки не має про що його питають, тому це свідчить про те, що рівень знань надто слабкий, як результат – відмова.

Польська мова не надто складна для розуміння та для вивчення українцям, оскільки вона дуже співзвучна з рідною в деяких моментах. Тому якщо ви дійсно зацікавлені в отриманні карти поляка, то спробуйте не формально проникнути ся культурою країни, а насправді.

День співбесіди: що взяти з собою, як вдягнутися

Співбесіда з Консулом – це жива розмова, тому й сприймати її потрібно саме так, не більше, не менше. Можна бути ідеально підготовленим з технічної сторони, але розхвилюватися настільки, що забути все, в чому були впевнені до цього. Тому моральна сторона цього питання значно важливіша, спробуйте налаштуватися на цю розмову:

  • пам’ятайте, Консул теж звичайна людина, тому сприймайте його як звичайного співрозмовника: будьте уважним, слухайте та відповідайте на питання, тобто ведіть звичайний діалог;
  • якщо не зрозуміли чогось, або елементарно не дочули, не соромтеся перепитати, але зробіть це тактовно;
  • в жодному разі не показуйте свою зверхність, але й надто боязливим теж не варто бути, поводьтеся природно;
  • якщо не знаєте відповіді на питання, не варто відмовчуватися, краще говорити хоча б щось (звичайно, краще сказати щось наближене до теми питання, але там вже як вийде, головне не мовчіть!);
  • спробуйте справити гарне враження про себе з першого погляду (зовнішній вигляд – має велике значення, адже це картинка, яка чіпляє, або навпаки відштовхує, тому краще дотримуватися ділового стилю в одязі, аксесуарах, зачісці та макіяжі);

Не забувайте також про технічну сторону співбесіди: заздалегідь ретельно, та краще декілька разів перевірте наявність всіх необхідних документів та їх копій. Візьміть додатково декілька пустих бланків wniosek та пару фотографій, раптом швидко доведеться виправити якусь помилку.

Як довго триває співбесіда, та про що запитує Консул

Сама бесіда не регламентована, оскільки все відбувається індивідуально. Звичайно, на це впливають також і обставини в певні мірі, наприклад якщо завантаженість Консульства цього дня досить висока, то з вами не будуть розтягувати розмову. У таких випадках все відбувається особливо швидко, все швидко стає зрозумілим. В середньому, розмова триває 10 хвилин, але до цього можна до 2 годин прочекати в черзі (залежить, знову ж таки, від завантаженості). Не запізнюйтеся, та уважно слухайте прізвища, які називають та викликають на розмову, оскільки якщо ви, наприклад, сидітимете в навушниках, можете з легкістю проґавити свою чергу.

Консул також звичайна людина, хоч і має достатньо високий статус, тому атмосфера бесіди зазвичай дружня та спокійна. Нерідко розповідають історії про те, як людина сподобалася Консулу, та він присвятив їй трохи більше часу аби допомогти здати іспит, тому так важливо поводитися чемно та виховано. Адже траплялися й випадки, коли люди були відверто неприємними та вели себе нахабно, що автоматично відвертало Консула, що іноді їм відмовляли в особливо грубій формі.

Перше, про що вас запитають, це ваше ім’я та причину отримання карти поляка. Тут потрібно розповісти якусь інформацію про себе: хто ви, звідки, згадайте про родича-поляка, розповідайте невимушено, сприймайте це наче знайомство з новою людиною (хоча фактично саме так і є). Наступне – запитають вашу національність, тут не має бути жодних вагань – ви поляк і крапка.

Наступний блок питань – загальноосвітній: все що стосується історії, культури, устрою та видатних постатей Польщі. Сказати точно, чи хоча б приблизно, про що можуть спитати саме вас неможливо, оскільки чіткого списку питань немає.

Але, повірте, питання елементарні, але мають відношення до РП. Зрештою, у якості спроби можна пройти онлайн тест заздалегідь, який і покаже рівень вашої обізнаності, і, можливо підкаже ті питання, на яких варто загострити увагу.

Отже, питання дійсно різнопланові, але не потрібно боятися, краще ретельно готуватися, оскільки у кожного для цього є достатньо часу. До речі, не намагайтеся пронести, а тим більше скористатися шпаргалками, це вам, навряд чи вдасться, при цьому виглядає це дійсно безглуздо. Краще будьте відвертим самі з собою.

Відгук очевидця

Володимир, який здавав іспит місяць тому, ділиться власним досвідом:

«Я проходив співбесіду в Києві. Дуже сильно переживав, хоча й добре підготувався (непогано орієнтувався в історії, географії, міг назвати що польського має Київ, та знав деякі факти з життя відомих постатей). Приїхав до Консульства за 40 хвилин до призначеного часу, та повідомив охоронцю, що прибув на співбесіду з Консулом, причиною для якої є бажання отримати Карту Поляка, після чого пройшов метало детектор, та чекав у холі близько пів години. Пані Консул назвала моє прізвище, тому я пішов до кабінету. Зайшовши, я привітався, показав всі документ, які мав із собою, та пояснив при цьому свій родовід, який надає мені право стати власником Карти. Пані задала питання з історії, які стосувалися подій після 1-ої Світової війни (Катинь, вплив СРСР), далі запитала, навіщо мені потрібна карта поляка. Далі вона попросила зачитати вголос текст про відомих поляків та місця Києва (це просять зробити всіх щоразу). Загалом спілкування проходило спокійно, мене не намагалися «завалити» наче на університетському іспиті. Все добре, я здав успішно! Але я також спілкувався з людьми, що прийшли здавати іспит з 2-ї та 3-ї спроби, вони говорили, що запитати можуть про все що завгодно, тому базові знання в різних сферах просто необхідні. Удачі вам!»

Звичайно, не потрібно мати академічний рівень знань в області історії, географії, політики, але необхідно мати хоча б уявлення про те, що таке: унія, президент, воєводства, НАТО, хто такий король, та ім’я останнього, що правив у РП, та знати що відповісти, коли раптом вас запитають які національні парки ви знаєте. Також ретельно підготуйте розповідь про себе – та подайте цю інформацію, так, щоб Консул дійсно зацікавився. І найголовніше – не хвилюйтеся, у вас все вийде!

Як проходить співбесіда на Карту Поляка? 5.00/5 - Оцінок: 1
Поділитися: Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
Разом з "Як проходить співбесіда на Карту Поляка?" також читають:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *