Як просто отримати біометричний паспорт в Україні в 2018 році?

Закордонний біометричний паспорт є одною з головних умов для відвідування країн Європи, в тому числі і Польщі. Через деякі агенства та турфірми, які розповсюджують неправдиву інформацію про складність процедури оформлення біометричних паспортів, більшість людей просто не насмілюються відвідати державні органи для отримання документу, тому йдуть до таких фірм. Насправді ж ця процедура не настільки складна та дорога як її описують. Закордонний біометричний паспорт в Україні можуть оформити будь-які громадяни, незалежно від віку. Це добровільна послуга але вона коштує деяких незначних грошей.

З січня 2018 року в Україні запланована експлуатація додаткової лінії виробництва біометричних паспортів, що має значно скоротити строк їх виробництва до офіційно заявленого міграційною службою. Це може гарантувати в подальшому більш налагоджений процес своєчасної видачі біометричних документів. Слід зазначити що ще з січня минулого року для громадян України проводиться виготовленя закордонних паспортів лише біометричного типу, тому питання у відмінності звичайного зразка та біометричного відпадає.

Документи які потрібні для оформлення

Повний список документів дуже невеликий і зібрати необхідний пакет можна без проблем самостійно. При зверненні у відповідні органи при собі треба мати:

 1. Оригінал українського паспорта та копію його сторінок з важливою інформацією. Це може бути як ID карта, так і старий зразок.
 2. Оригінал та копія довідки про присвоєння ідентифікаційного коду.
 3. Інші закордонні паспорти та копію його першої сторінки (за наявності).
 4. Чек або квитанція про сплату державних послуг. Його треба мати при собі під час оформлення.
 5. Для переселенців з окупованих територій України – додатковий документ підтверджуючий особистість чи довідка.

Саме такий перелік документів для закордонного паспорту треба мати при собі у 2018 році. Починаючи з 2016 року українцям більше не потрібно мати при собі довідки про несудимість чи військовий квиток. Також співробітники ДМС не перевіряють наявність обмежень на виїзд особи за кордон, адже ця процедура віднині проводиться лише на кордоні.

Срок дії закордонного паспорту для осіб досягших 16 літного віку – 10 років. Аби продовжити строк дії паспорту, чи після закінчення вільних сторінок в ньому, слід змінити його на новий за звичайною процедурою та зі стандартним набором документів, додавши до нього старий паспорт.

Як оформити закордонний біометричний паспорт самостійно та не переплачувати агенствам

На державному рівні передбачено три типа черги для громадян. Кожна з них може прискорити процес оформлення, але при цьому має свої недоліки:

 1. Запис через термінал. Прийшовши у одне з відділень Державної міграційної служби свого населеного пункту зверніть увагу на спеціальні термінали для реєстрації. Через них можна стати в чергу на будь-який із вільних днів.
 2. Електронна черга. Найзручніший але при цьому й найпопулярніший спосіб стати в чергу за допомогою Інтернету. Завдяки великому ажіотажу в сервісах електронної черги практично одразу розбирають вільні місця.
 3. Жива черга. Передбачає ранній прихід до відділу ДМС для отримання спеціального талону в якому буде зазначено день в який треба принести увесь пакет документів для реєстрації. Це самий швидкий, але в той же час незручний спосіб.

Отримавши талон можна зайнятись оплатою послуги. Це можна зробити на місці у відділеннях ДМС де встановлені термінали оплати. Вони не віддають решту грошей, а лише пропонують поповнити нею мобільний, тому заздалегіть слід приготувати потрібну сумму. Здійснити оплату можна також в будь-якому банку чи їхньому мобільному додатку та роздрукувати квитанцію.

Залишається тільки прийти у зазначений в талоні день та час для того щоб сфотографуватись та зняти відбитки. На талоні буде зазначено присвоєний номер який у зазначений час висвітится на спеціальному електронному таблі в будівлі самого ДМС. Тобто по факту людина без черги проходить в необхідний кабінет для проходження процедури оформлення. За таким же принципом відбувається отримання вже готового біометричного документу.

Принесені документи беруть на обробку та назначають приблизну дату виготовленя паспорту. Зазвичай процедура навіть не термінова займає не більше одного місяця за офіційними строками, але по факту можливі затримки й до трьох місяців. Для перевірки готовності паспорту на офіційному сайті Державної міграційної служби віднедавна був заснований спеціальний сервіс де ввівши серію та номер свого українского паспорту можна дізнатись поточний статус виконання процедури.

Вартість послуги

Адміністративний збір за виготовленя біометричного паспорту згідно новому законодавству скаладає 557,32 гривні на 2018 рік. З яких 253 грн. – мито на виробництво паспорту на срок 20 днів, 304,42 грн. – вартість бланку для подачі заявки.

У разі необхідності отримати документ терміново, державне мито складе 340 грн. за семиденний термін виготовленя.

Саме на такі суми варто розраховувати при оформленні біометричного паспорту в 2018 році самостійно. Звісно, звертаючись самостійно до зручного за розташуванням ОВІРу можна зробити все швидко, а можливо й з точністю до навпаки, витративши декілька годин. Але при цьому можна зекономити більше 50% власних коштів при використанні посередницьких послуг.

Оформити біометричний паспорт в Україні в 2018 році легко

Якщо ви наважились робити паспорт в цьому році, то можете сміло діяти за вказаними вище інструкціями та зайнятись питанням оформлення документу самостійно. Звернення до турфірм чи агенств зовсім не спростить ситуацію, адже для передачі документації, відбитків та електронного підпису потрібна присутність самої людини у відділі дмс. Тобто фактично за вас вирішується лише питання звернення до відповідного державного органу для звірки даних, а всі інші маніпуляції виконуються в звичайному порядку. За це з людини можуть запросити суму навіть в чотири рази вищу від офіційно заявленої.

Тому кожен повинен вирішувати самостійно чи варті такі “легкі” шляхи отримання біометричного паспорту конфідеційності важливої особистої інформації до третіх рук.

Як просто отримати біометричний паспорт в Україні в 2018 році? 4.33/5 - Оцінок: 3
Поділитися: Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
Разом з "Як просто отримати біометричний паспорт в Україні в 2018 році?" також читають:

Коментарі

 1. В фейсбуці було повідомлення ( в третій декаді березня) про знижку вартості біометричних паспортів в 2018 році, навіть давалось посилання на регламентуючий нову вартість документ. Чи це дійсно так?

  1. Любов, офіційні джерела говорять про те, що сума адміністративного збору на даний момент за звичайне оформлення (протягом 20 днів) становить 557 грн. 32 коп., а за термінове (протягом 7 днів) – 810 грн. 32 коп.

 2. Скажіть може система міграційної служби виснути тому що я 3.05.2018 подала документи на біометричний терміновий паспорт мені сказали прийти за 3 тижні я заходжу в систему а там з 10.05.2018 вибиває що дані відправлено на персоналізації….

  1. Марія, так, це цілком можливо, у зв’язку з великим потоком людей. Якщо вам сказали, що за 3 тижні потрібно прийти, то скоріше всього до цього часу ваш паспорт вже буде готовий.

 3. Добрий день! У нас статус Дані відправлено до центру персоналізації 18.05.2018. Чи можна дізнатися, за скільки днів зараз виготовляється паспорт. Бо хочу бронювати квитки і не знаю. чи будуть на липень готові паспорти.

  1. Наталія, у звичайному режимі виготовлення паспорту триває 1 місяць. Тому до липня паспорти мають бути готові за всіма правилами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *