Як заощадити і недорого зняти гроші з польської карти в Україні в банкоматі або касі?

У Польщі, як і в Україні, щомісячну заробітну плату роботодавці, у більшості випадків, надсилають на банківські картки. Так, у деяких організаціях чи на приватних підприємствах, ще продовжують виплачувати гроші готівкою, та це не так розповсюджено. Тому більшість українських заробітчан у Польщі отримують зарплату саме на картку. Далі нею теж зручно користуватися: розраховуватися в магазинах, кафе та ресторанах та майже всюди. Це звільняє від необхідності всюди носити з собою гаманець з готівкою. Та, повернувшись додому, ви, напевне захочете зняти готівку, але не в кожному банкоматі це можна зробити. До того ж, деякі банки беруть високу комісію за такий вид операцій. Тож як можна заощадити на знятті грошей з польської картки в Україні?

Особливості зняття іноземної валюти в Україні

В кожній країні, як відомо, є свої банки, національні чи то приватні, тому коли справа доходить до оплати карткою в терміналі чи до зняття готівки в терміналі то починаються проблеми. Для того щоб спростити цей процес були придумані міжнародні системи Visa та MasterCard. Тому картами з подібною позначкою можна розплатитися в будь-якій країні. Якщо ж у вас національні картки інших країн, то навряд чи їх можна буде використовувати в Україні.

З картами Visa чи MasterCard можна не лише розраховуватися у терміналі, а й знімати готівку в банкоматах чи касі.

Але є вагомий мінус – дуже часто це високий відсоток комісії, що не може не засмучувати. Це все відбувається через те, що де б ви не знімали готівку – банкомат видасть вам національну валюту тієї країни, в Україні це гривні. Та найбільше, все ж таки, доводиться переплачувати не за саму комісію банку, а за подвійний обмін валют. Якнайкраще це показано на прикладі – вам потрібно зняти гроші з польської карти: спочатку система конвертує злоті в долари, а потім вже в національну українську валюту, лише після цього банкомат зможе видати вам гроші. Розумієте, що грошей в такому випадку ви втратите немало, якщо додатково урахувати те, що курс валют тут може бути нижче середнього. Тож, якщо бажаєте заощадити, вирушаючи до будь-якої країни, окрім банківської картки підготуйте заздалегідь валюту, яка там ходить.

Як підготуватися до поїздки в Польщу: фінансова сторона питання

Якщо ви звичайний турист, то нічого особливого робити не потрібно: якщо ви звикли розраховуватися карткою, то єдине що можна порадити – взяти з собою додатково трохи злотих готівкою. А от якщо ваша мета – це робота в Польщі, то слід ретельніше продумати свої кроки, щоб після повернення додому не думати про те, як уникнути переплат.

Отже, до того як їхати, краще відкрити рахунок в українському банку, найбільшим попитом зараз користується Kredobank. Вартість відкриття рахунку становить 10 грн., а от будь-які операції в банкоматах мають комісію в 2,5 злотих. Але зняти готівку в Україні можна без переплат в багатьох містах України, оскільки відділів банку в різних куточках країни в достатній кількості. Якщо цей варіант вас не влаштовує, і ви хочете оформити картку в будь-якому іншому банку, то є ряд запитань, які слід обов’язково вияснити заздалегідь:

 • чи є у наявності функція інтернет-банкінгу (дуже зручно керувати станом рахунку та витратами, без особистих відвідувань відділень банку);
 • чи є відсоток за трансфер грошей, тобто чи доведеться вам платити комісію за розрахунок у Польщі;
 • вартість обслуговування клієнта (у деяких банків є фіксована щомісячна ставка оплати за користування карткою);
 • розмір комісії за зняття готівки в касі чи банкоматі;
 • який курс банк встановлює при обміні злотих на долари та доларів на гривні;
 • чи є ліміт зняття готівки в день( якщо є, то скільки він становить).

Попередня підготовка – найкращий спосіб заощадити, тому варто подумати про все завчасно. Та бувають ситуації, коли люди з будь-яких причин не мали такої нагоди, та єдине, що в них є після повернення додому – це польська картка з грошима.

Де зняти гроші в Україні з польської картки: найбільш економні варіанти

Не всі банки надають таку можливість, окрім наступних:

 • Credit Agricole (комісія за зняття готівки – 0%, ліміт не встановлено);
 • Укрсиббанк (комісія за зняття готівки – 0%, ліміт за одну операцію – 1000 грн.);
 • Приватбанк (комісія за зняття готівки – 4%, ліміт не встановлено);
 • Ощадбанк (комісія за зняття готівки – 0%, ліміт за одну операцію – 200грн.);
 • Альфабанк (комісія за зняття готівки – 4%, ліміт не встановлено).

У касах цих банків ситуація зазвичай не відрізняється. І, насправді, це досить непогані варіанти, але не забувайте й про подвійну конвертацію валют (злотий-долар-гривня), тому попередньо уточніть і цю деталь.

Для власників рахунку у Приватбанку, існує ще один додатковий варіант заощадити. Для цього можна скористуватися сервісом, що спеціалізується на трансфері валют – TransferGo. Алгоритм дій: ви реєструєтеся в системі, та вводити номери обох карток (польської та української), далі вказуєте суму, яку хочете конвертувати із злотих у гривні, потім чекаєте протягом 30 хвилин, та знімаєте готівку. Основні переваги сервісу в тому, що комісія завжди становить 9 злотих, і на це не впливає сума, також курс валют тут завжди вище ніж у банках. До того ж, сума виведення коштів не лімітована, тому варіант насправді вартий уваги.

Підведення підсумків: де та на чому можна заощадити

Коротка інструкція для тих, у кого ще залишилися питання з приводу того, як при знятті готівки не втратити купу зароблених грошей. Об’єктивно, найекономніший варіант все ж таки – зняти готівку ще в Польщі, привезти додому (але не більше 10 тис. євро, або ж доведеться декларувати) та вже тут обміняти їх на гривні. Якщо з особистих причин вам це не підходить, то доведеться знімати гроші в українських банках. У такому разі, власники карток Кредобанку, менше за всіх втратять завдяки відсутності подвійної конвертації валют. Якщо картку для виплати заробітної плати вам оформлювали в Польщі, то зняти готівку в Україні можна в попередньо описаних банках (банкомати чи каса – різниці немає), лише будьте уважні та попередньо дізнайтеся про діючий курс валют. І останнє, що теж економить ваші фінанси – міжнародна грошова трансферна систем TransferGo. Але, якщо ви вперше будете їхати до Польщі, та попередньо вивчаєте інформацію, то готуйтеся заздалегідь, адже це найвірніший спосіб заощадити.

Як заощадити і недорого зняти гроші з польської карти в Україні в банкоматі або касі? 3.73/5 - Оцінок: 11
Поділитися: Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
Разом з "Як заощадити і недорого зняти гроші з польської карти в Україні в банкоматі або касі?" також читають:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *