Як записатися на співбесіду на Карту поляка і успішно скласти іспит консула?

Співбесіда – це основний іспит перед отриманням Карти Поляка, тому нехтувати підготовкою до нього не можна. Це жива розмова, але вона має вже роками визначений хід подій, тому імпровізації точно не буде. Тобто вас не попросять надати документ, про який ви не чули раніше та про який вас не попереджали. Те ж саме стосується й питань, що задає консул – всі вони відносяться до категорії загальноосвітніх, тому нічого особливого вас не запитають. Але людина, яка збирається на співбесіду так не думає, адже її часто охоплює сильна тривожність, навіть паніка. У такому стані люди нерідко не можуть второпати навіть елементарних питань і через це провалюють іспит. Тому далі розглянемо наочно що представляє з себе сама співбесіда, як на неї записатися, як підготуватися, та яких помилок слід уникати.

Як записатися на співбесіду?

Зазвичай, це можна зробити двома перевіреними способами:

  • по телефону;
  • реєстрація онлайн на сайті Консульства.

Зазвичай, всі користуються саме першим способом, оскільки він набагато простіший та зрозуміліший. Для цього необхідно лише набрати номер Консульства та пояснити, що ви хотіли б записатися на співбесіду з консулом з приводу отримання Карти Поляка. Далі вам призначать день та час, коли вам необхідно прийти в Консульство, додатково вам можуть нагадати про документи, що потрібно мати з собою. Запис на співбесіду відбувається тільки польською мовою,тому враховуйте й цей факт.

Якщо ви погано володієте польською, то як ви взагалі збираєтеся говорити з консулом? Мова – це основний інструмент, що може допомогти вам в отриманні бажаного документу. Але якщо ви ще вчите польську та впевнені, що до співбесіди зможете «підтягнути» свій рівень, то все добре. Якщо ви боїтеся імпровізувати, то підготуйте шпаргалку, коли ви почнете телефонну розмову, це вам дійсно допоможе. Зазвичай перед тим, як записати особу на розмову, в неї запитують про підставу для отримання КП, тобто вам потрібно сказати хто ваш родич, та який документ ви маєте на підтвердження цього.

Реєстрація онлайн, підійде тим, кого лякає дзвінок в Консульство, але даний спосіб досить складний на практиці. Отже, для запису онлайн потрібно зайти на сайт Консульства (e-Konsulat) та заповнити реєстраційну форму. Перше, що потрібно зробити – переключити мову на польську, адже на ній відбувається запис (автоматично для українських IP мова буде теж українська). Далі потрібно лише читати та уважно виконувати те, що говорить вам сайт. Але майте на увазі, що після заповнення онлайн форми (до речі, це краще робити у робочі дні з 10-ої ранку до 5-ої вечора), вам обов’язково зателефонують з Консульства щоб підтвердити вашу реєстрацію. Отже, ви самі можете обирати зручний для вас спосіб, але на практиці, більшість записується на співбесіду подзвонивши по телефону.

Що принесе успіх на іспиті?

Для початку слід сприймати співбесіду, як іспит, на якому не вдасться списати чи якимось іншим чином обдурити консула. Тобто це зовсім не той тип університетських іспитів, де можна сподіватися на удачу, при цьому не роблячи майже нічого. Отже, поняття того, що принесе успіх на іспиті досить абстрактне, але є певні ключі, які допоможуть пройти екзамен, зосередимося на них:

  • Знання польської мови – як банально це б не звучало, але ви маєте володіти польською мовою. Дехто відноситься до цього несерйозно, сподіваючись схитрувати, вони зазубрюють відповіді на конкретні питання. Але часто вся правда виявляється одразу, як тільки консул запитує щось елементарне але «не по конспекту». Тому вчіть мову, без неї нічого не вийде;
  • Опанування себе – іспит дійсно справа хвилююча, але дехто настільки нервує, що в нього просто відбирає мову, коли заходить до Консула на розмову. І тут починається… Людина просто не може зрозуміти, що потрібно відповідати на елементарні питання. Тому не варто боятися консула, він теж звичайна людина, яка не має наміру вас «завалити»;
  • Пунктуальність – не слід запізнюватися на співбесіду, краще навпаки прийти за пів години до початку. По-перше, це створює додаткове хвилювання, яке в день іспиту не потрібне зовсім. По-друге, ви можете просто не встигнути до того, як назвуть ваше ім’я, а пропуск черги означає, що цього дня вас вже ніхто приймати не буде;
  • Будьте ввічливими – консули не люблять нахабних людей, та й ніхто не любить, тому краще поводьтеся чемно та виховано, так ви справите гарне враження на консула. Якщо консулу ви сподобаєтеся, то у спірній ситуації він скоріше вам допоможе та підкаже щось.

Що запитують на співбесіді: підготовка до розмови

Це питання вже детально розглядалося в попередній статті, тому з нею теж краще ознайомитися. Варто розуміти одне – точного переліку питань не існує, є лише категорії (польська історія, культура, географія, політичний устрій та інші), тому вас можуть запитати всього декілька питань. Це не означає, що необхідно бути ерудитом і знати тонкощі кожної з них, але елементарне розуміння справи мати просто необхідно.

Оскільки співбесіда – справа індивідуальна, то перегляньте наступні відгуки людей, та їх досвід, можливо вам це допоможе та налаштує на правильний лад.

Євгеній:

«Сьогодні здав іспит на Карту Поляка в Києві. Мені було призначено співбесіду на 9.40, тому о 9.20 я вирішив заходити до Консульства. У цей час український охоронець кудись відійшов, а польський почав голосно говорити мені, щоб я вийшов. Але як тільки я заговорив з ним по-польськи, та пояснив, що в мене призначено співбесіду з пані Консулом, він одразу ж змінив тон на дружній, та запропонував мені проходити далі. Далі я пройшов метало детектор та рівно о 9.40 зайшов в кабінет до Пані Консула. Вона запитала мене про озера, про те скільки Воєводств у Польщі, хто такий Коперник, про твори Сенкевича (до речі, я згадав лише один, а ще пару підказала Пані Консул). Мене навіть не запитали про себе, можливо вона зрозуміла, що я маю достатній рівень знання мови, а може й ні, цього я не зрозумів. Я зробив спробу зав’язати розмову, але Пані відмовила, що знає, про що хоче запитати, тому, мабуть, не варто так робити. Загалом на мене не давили, та давали достатньо часу подумати та відповісти на питання».

Тамара:

«Сьогодні була в Консульстві, і це був мій другий візит. Першого разу не вийшло, бо була проблема з документом, тому довелося витратить майже рік на те, щоб це виправити. Отже, під кабінетом нас сиділо троє, першим зайшов студент, і нам було дуже добре чути їх розмову. Мені здалося, що він дуже добре володіє польською мовою, але в кінці йому відмовляють зі словами: «вам потрібно довчити мову». Я розхвилювалася, адже я наступна, і говорю я по-польськи гірше. Я зайшла, та перша почала розмову, сказала про те, що вже була тут рік тому та пояснила причину. Я одразу ж перепросила за свою мову, оскільки за той час, поки я не була в Польщі, трохи забула її. Так і зав’язалася наша розмова, я розповіла про себе, про своїх дітей, про те, як навчалася в ліцеї в Польщі, та інше. Пані запитала мене про те, що я читала чи дивилася. Я назвала стандартні: «Вогнем і мечем», «Піаніст», «Варшавська битва» (додатково вона запитала мене, коли ця битва відбулася). Все, після цього вона посміхнулася та дістала заповітний папірець, отже свою карту я все ж таки отримаю!»

Основні помилки, яких слід уникати

Перше, на чому можна добряче помилитися – на питання, хто ви за національністю сказати, що ви українець. Все, рахуйте, співбесіду провалено, адже ви повинні відповідати лише, що ви поляк, нічого іншого. Також не перебивайте Консула, та будьте з ним/нею максимально люб’язні та ввічливі.

Ще одна розповсюджена помилка – мовчати, коли не знаєте точної відповіді. Цього категорично робити не можна, краще говорити хоча б щось інше. Можна з посмішкою сказати, що Пані/Пан запитали щось складне, зазвичай на це нормально реагують та допомагають. Також не варто бути занадто нав’язливими та розповідати більше ніж від вас вимагають.

Отже, будьте уважні, не хвилюйтеся та не запізнюйтеся. Тоді у вас точно все вийде і найближчим часом ви отримаєте свою Карту Поляка.

Як записатися на співбесіду на Карту поляка і успішно скласти іспит консула? 5.00/5 - Оцінок: 1
Поділитися: Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
Разом з "Як записатися на співбесіду на Карту поляка і успішно скласти іспит консула?" також читають:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *