Як знайти роботу в Польщі безпосередньо від роботодавця?

Ідея поїхати на заробітки до Польщі приваблює багатьох, але пошук вакансії декого дійсно лякає. Через те, що пропозицій зараз в Інтернеті дійсно дуже багато, тому людина, яка мало розуміє тонкощі, які стосуються цієї справи часто взагалі не знає на що слід звертати увагу. Існує два способи підбору вакансій: звернення до агенцій чи фірм, які зроблять все за вас, або ж самостійний пошук роботодавця. Перший варіант значно простіший, оскільки основну роботу виконує посередник, а ваша справа лише обирати серед запропонованих пропозицій, які ви будете отримувати відповідно до заданих критеріїв. Хоча цей спосіб має один істотний мінус – послуги агенцій зазвичай коштують немалих грошей, до того ж, до її вибору теж потрібно підійти серйозно, адже в Україні зараз існує дуже багато посередників-аферистів, яких потрібно вміти розпізнати.

Другий спосіб (самостійний пошук) вигідніший тим, що це безкоштовно, але при цьому потрібно знати польську мову, щоб на початковому етапі вести бесіду з роботодавцями. Отже, далі розглянемо основні нюанси, які варто врахувати під час вибору робочого місця та правильного ведення переговорів з роботодавцями.

Як відшукати вакантне місце, перебуваючи в Україні?

Не будемо зосереджуватися на тому, які переваги має працевлаштування в Польщі, оскільки якщо людина вже вирішила шукати вакансії, то, напевно, вона вже зважила для себе всі «плюси» та «мінуси». Тому пошуки роботи зазвичай починаються саме з України, можна сказати, лише найвідважніші одразу ж зриваються з місця, та їдуть до Польщі, щоб там шукати роботу. Більше того, це просто нереально для тих, хто їде на заробітки за кордон вперше.

Отже, підготовку ґрунту для переїзду до Польщі варто починати з вивчення сайтів, які пропонують вакансії за кордоном. Вам буде необхідно зареєструватися там, вивчати оголошення, ну і, звичайно ж реагувати на ті, що вам сподобалися або підходять. Якщо ваша особа зацікавить роботодавця, то в більшості випадків, наступним етапом буде співбесіда у Skype.

Порада – обирайте одразу декілька вакансій, та відкладайте у «свій кошик», так буде більше шансів знайти роботу, оскільки діапазон вакансій значно розширюється.Якщо сподобалося якесь оголошення – не чекайте та не вагайтеся, йдіть на контакт першими та дізнавайтеся подробиці.

Найвідоміші сайти з вакансіями

Неважливо, де ви знаходитеся: вдома чи вже в Польщі, Інтернет працює всюди, тому вам буде доступний будь-який сайт. Найпопулярніший український сайт, що пропонує вакансії – robota.ua, але найчастіше, всі вакансії на роботу в Польщі тут пропонують українські посередники, тому це як мінімум нелогічно, адже можливо вартість їхніх послуг і буде меншою ніж в агенціях, проте це все одно не безкоштовно. Краще вже вивчати онлайн дошки оголошень польських сайтів:

 • praca.pl;
 • praca.gratka.pl;
 • jobs.pl;
 • ogloczenia.ngo.pl;
 • infopraca.pl;
 • monsterpolska.pl;
 • gazetapraca.pl;
 • pracuj.pl.

Саме ці сайти визнані порядними, тому невисока вірогідність того, що там можуть розмістити свої оголошення аферисти. Але, як кажуть, довіряй та перевіряй – тому краще додатково перевірити вибраного роботодавця на рахунок присутності у чорному списку. Так, ця опція доступна не лише в Україні, тому до того, як зв’язатися з певним роботодавцем, краще декілька разів перевірити його (зробити це можна через пошук Google).

Як відшукати вакансію, перебуваючи в Польщі?

Ті українці, що вже були в Польщі на роботі хоча б раз, приблизно розуміють як влаштована система, тому, маючи візу можуть їхати за кордон, та вже там починати пошук пристойної вакансії. Буває й таке, що та робота, яку ви знайшли ще вдома якимись критеріями не задовольнила ваші бажання, або ж на ділі вийшло зовсім не те, що вам пообіцяли, тому доводиться змінювати місце роботи.

Будучи на території РП, це значно простіше, оскільки ви вже знаходитеся там і якщо вам щось сподобалося, то можете йти на розмову з роботодавцем особисто і лише потім приймати рішення: підходить вам це чи ні.

Отже, можна скористатися послугами агенцій-посередників, які допомагають у пошуку роботи іноземцям. Якщо вас це вже насторожило, бо не хочеться платити зайвих грошей, то розслабтеся, адже офіційні посередники занесені до державного реєстру, надійні, тому їх послуги обійдуться вам безкоштовно. Ті, компанії, що користуються найбільшим попитом: randstad.pl, flagma.pl, interkadra.pl, ewl.com.pl.

Щоб якомога скоріше знайти хоча б якусь вакансію, можна додатково ходити до офісів польських компаній, та залишати там свої резюме. Все, що потрібно для початку – обрати сферу зайнятості, яка вас цікавить та подивитися в Інтернеті назви компаній, що можуть влаштувати працівника вашого профілю.

Так, з першого разу навряд чи вдасться відшукати щось, проте, повірте, хто стукається в усі двері, має більше шансів знайти щось гідне, аніж той, хто сидить вдома та просто скаржиться.

Зрештою, можна залишати свої резюме декільком компаніям одночасно, адже раптом у них з’явиться вільне робоче місце, а ваша анкета буде під рукою. Декому так дійсно щастить, можливо так буде і у вашому випадку, хто знає.

Можна скористатися також старим, але дієвим методом – пошуком вакансій через газети та журнали, бо, як завжди, останні сторінки тут, переповнені різними пропозиціями. Просто обводьте ті, що вам сподобалися та ходіть на співбесіди. Найпопулярніші видання: «Oferta», «Praca», «Gazeta Wyborcza». Ще один непоганий спосіб швидко влаштуватися – самостійно подати оголошення, до будь-якої із запропонованих вище газет. Але потрібно вірно його скласти та перевірити його інформативність, а також коректність, також не забудьте вказати тут свої контактні дані для зворотного зв’язку.

Які папери потрібні для роботи?

У даному пункті не будемо зосереджуватися на документах, що потрібні для оформлення візи, а краще акцентуємо увагу на тому, що потрібно мати вже для самого працевлаштування. Так, якщо ви самостійно шукаєте вакансію, перше, про що варто подумати – CV (резюме). Віднесіться до цього з усією серйозність, адже саме це є вашою візитною карткою. У цьому документі необхідно вказати наступні дані:

 • попередні місця роботи;
 • освіта та спеціальність;
 • рівень володіння польською мовою;
 • нагороди (якщо у вас такі є);
 • вміння та навички (робота з комп’ютерними програмами та інше);
 • контакти.

Не варто надто прикрашати інформацію та писати про те, що не стосується ваших ділових якостей, адже це офіційний документ, але спробуйте максимально зацікавити ймовірного роботодавця.

Додатково вам потрібно буде підготувати мотиваційний лист (чому ви претендуєте на обрану посаду) та оформити трудову книжку.

Отже, відшукати роботу не буде дуже важко, якщо ви достатньо вмотивовані та вірно оформили резюме та активні в пошуку. Пропозицій у Польщі для українців зараз дуже багато, тому скоріше за все, вам ще доведеться обирати серед купи запропонованих.

Як знайти роботу в Польщі безпосередньо від роботодавця? 5.00/5 - Оцінок: 1
Поділитися: Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
Разом з "Як знайти роботу в Польщі безпосередньо від роботодавця?" також читають:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *