Які податки слід сплатити при купівлі квартири в Польщі?

Хто не мріє бути власником житла? Звичайно, його хотів би мати кожен, щоправда часто на це не вистачає фінансів. Бажання придбати власну квартиру у якійсь мірі стало рушійною силою до того, щоб українці їхали працювати за кордон, найчастіше джерелом порівняно високого доходу стає саме Польща. Побачивши різницю в устрої держави та рівні життя між обома країнами, велика кількість заробітчан вже починає будувати плани переїзду до сусідньої країни. Власне житло набагато зручніше у будь-якому випадку, особливо якщо переїжджає сім’я у повному складі. Але ціни на квартиру не такі вже й низькі, до того ж додатково доведеться сплатити податок за її покупку. Розмір цього податку залежить від вартості самого житла, а також від ринку, на якому ви її знайшли (первинний чи вторинний). Тому далі мова піде саме про податкову ставку, та що на це впливає.

Вимоги до українських громадян, що мають намір купити квартиру в Польщі

Насправді, жодних особливих умов дотримуватися не потрібно. Тобто, кожен українець, який має дозвіл на тимчасове проживання в країні може стати власником житла. Якщо ви хочете придбати квартиру, то жодних попередніх домовленостей для цього непотрібно. Більш проблематичним вважається придбання іншої нерухомості (будинок з землею, комерційна нерухомість, інше), адже у такому випадку потрібно отримувати дозвіл від Міністерства Внутрішніх Справ.

Отже, квартиру можна купити без додаткових дозволів, але й при купівля будинку не завжди потрібен дозвіл від МВС. Наприклад ті, хто проживає в Польщі вже 5 років, або має статус довгострокового резидента ЄС цього не потребують.

Також цей документ не потрібен тим, хто маючи дозвіл на проживання знаходиться в країні не менше 2 років, при цьому одружений/-на з громадянином Польщі.

Пільги для громадян України, які придбали квартиру в Польщі

Українець, чи то громадянин будь-якої іншої країни, що купив житло в Польщі не отримує жодних пільг. Це також не означає, що він гарантовано отримає ВНЖ, тому якщо ви чули таку інформацію – це стовідсотковий міф. Відповідно до польського законодавства ВНЖ може отримати будь-хто, якщо надасть документи-аргументи, що доведуть той факт, що людина має передумови до отримання ВНЖ.

Так, іноземець, що придбав нерухомість у Польщі, ймовірно планує пов’язати своє життя з цією країною, але подаючи заяву до Управління у певному Воєводстві, разом підтвердженням того, що ви є володарем нерухомості потрібно надати й інші, не менш важливі документи. До того ж, лише Воєвода має право вирішувати чи достатньо володіння нерухомістю для отримання права на тимчасове проживання в країні.

Скільки доведеться заплатити за купівлю квартири?

По-перше, слід наголосити на тому, що ціна квартири залежить від безлічі факторів:

 • місто (найдорожчі квартири, звичайно, у столиці та інших великих містах);
 • район (у неблагополучних районах міст житло обійдеться дешевше, проте спірним залишається той момент, чи варто так економити);
 • вторинний чи первинний ринок ви використовуєте для пошуку житла;
 • вартість послуг посередника, що допомагає вам з пошуком квартири.

Статистика показує, що найдешевше квартиру можна купити у Підкарпатському воєводстві (неподалік кордону з Україною). Далі ціни зростають, тому більш дорогі квартири не лише у великих містах, а й в курортних частинах країни (район Балтійського моря, гірськолижний курорт Закопане).

Важливий момент для тих, хто подумав заощадити на послугах посередників. Їх послуги обійдуться вам у 1,5-4% від вартості квартири, але з ними дійсно надійніше. Професіонали допомагають оформити все правильно з юридичної точки зору, що скорочує ризики в майбутньому. Але зауважте, що потрібно користуватися послугами лише тих посередників, що мають на це ліцензію. До речі, якщо з вас намагаються «вибити» передплату, то не варто зв’язуватися з цим людьми, оскільки справжні професіонали беруть плату за свої послуги лише після підписання договору купівлі-продажу.

Різниця податкової ставки при купівлі квартири з первинного та вторинного ринків

Якщо ви знайшли та збираєтеся придбати квартиру з первинного ринку, то податок з такого житла ви не маєте платити. Справа в тому, що цим займається забудовник, саме він сплачує ПДВ під час продажу квартири. Таке житло коштує дешевше, ніж аналогічне з вторинного ринку. Здавалося б, що все ідеально: квартира й так коштує дешевше, та ще й податку не потрібно сплачувати.

Та є тут одне важливе «але», адже доведеться ще 1 – 2 роки почекати, поки будівлю здадуть в експлуатацію, тобто фактично ви інвестуєте в майбутнє. До того ж, доведеться ще якийсь час витратити на ремонт житла.

Якщо ви хочете придбати квартиру з вторинного ринку, то доведеться сплатити 2 % податку від вартості житла. Тобто залежно від ціни сума податку змінюється, його розрахунком займається нотаріус під час підписання договору купівлі-продажу. Деякі вдаються до одного виверту: вони завідомо занижують вартість самої квартири (звичайно ж для того, щоб податкова ставка була нижчою). Але майте на увазі, що протягом 5-ти років, інформацію можуть перевірити, тому якщо порушення буде виявлено, то суму, якої не вистачає доведеться доплатити.

Додаткові податки, що має сплатити майбутній власний нерухомості в Польщі

Окрім обов’язкового податку від вартості самого житла (якщо ви купуєте квартиру з вторинного ринку), є ще додаткові податки. Оскільки будь-яка угода супроводжується послугами нотаріуса, то покупець додатково має сплатити 23 % від суми витрат на його послуги. Найбільшим чином на це впливає сума угоди, отже розрахунки наступні:

 • 100 ZL – на суму до 3 тис. ZL;
 • 100 ZL + 3 % за суму, що перевищує 3 тис. ZL – на суму 3 – 10 тис. ZL;
 • 310 ZL + 2 % за суму, що перевищує 10 тис. ZL – на суму 10 – 30 тис. ZL;
 • 710 ZL + 1 % за суму, що перевищує 30 тис. ZL – на суму 30 – 60 тис. ZL;
 • 1010 ZL + 0,4 % за суму, що перевищує 60 тис. ZL – на суму 60 тис. – 1 млн. ZL;
 • 4770 + 0,2 % за суму, що перевищує 1 млн. ZL – на суму 1 – 2 млн. ZL;
 • 6770 ZL + 0,25 % за суму, що перевищує 2 млн. ZL (але не більше 10 тис. ZL);
 • не більше ніж 7500 ZL за договір успадкування чи дарування квартири.

Окремим видом податків вважається ставка за купівлю житла в іпотеку. Ці витрати становлять 0,1 %, та мають бути сплачені у перших 2 тижні після підписання договору.

Отже, сподіваємося, що дана інформація стане вам у нагоді, якщо ви збираєтеся придбати квартиру в Польщі.

Які податки слід сплатити при купівлі квартири в Польщі? 5.00/5 - Оцінок: 1
Поділитися: Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
Разом з "Які податки слід сплатити при купівлі квартири в Польщі?" також читають:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *