Які ціни на продукти харчування в супермаркетах Польщі?

Вирушаючи до іншої країни, хочеться хоча б приблизно розуміти скільки там коштують продукти харчування. Ця тема актуальна як для туристів, так і для тих, хто має намір лишатися в Польщі на довший термін (наприклад, робота чи навчання), оскільки всі люблять заощадити на речах, які не варті зайвих витрат. Не завжди навіть потрібно від’їжджати до іншої країни, щоб у нас з’явився інтерес до тамтешніх цін, адже іноді в нас грає звичайна цікавість. А скільки ж платять за м’ясо, овочі, молоко та інші продукти наші сусіди з країни під боком? Тому далі розглянемо систему покупки продуктів в Польщі: що скільки коштує, де поляки роблять закупки, на чому економлять.

Загальна картина або чим відрізняються продукти харчування в Україні та Польщі

Якщо сказати в цілому, то ціни на продукти харчування в Польщі практично не відрізняються від українських. Так, дещо покупцям обійдеться трохи дорожче, та дещо навіть дешевше. Напевно, найбільша амплітуда цін коливається в межах 200 грн. (детальне описання цін на різні категоріях продуктів шукайте нижче). Та існує одне важливе «але» – рівень заробітних плат у Польщі перевищує рівень українських з/п приблизно в 3-4 рази (20 тис. грн. проти 5 тис. грн.). Тому, звичайно на фоні оплати праці витрати на їжу в Польщі незначні, чого зовсім не скажеш про Україну.

З приводу якості товарів, важко сказати однозначно, де краще: в Україні чи в Польщі. Цінова політика наших супермаркетів знаходиться приблизно на одному рівні, хоча в кожному з магазинів є «елітні» продукти (зазвичай це імпортовані), які коштують значно дорожче ніж вітчизняний аналог.

Практично та сама ситуація і в Польщі, тобто є певні продукти, які мають дві категорії: звичайні і біо, при цьому останні можуть коштувати в 3 рази дорожче попередніх. Та й це явище для нас зовсім не нове, оскільки натуральні продукти і в Україні коштують дорожче.

Такий девіз характерний для всіх європейських, і не тільки країн – хочеш харчуватися якісно, будь готовий заплатити за це кругленьку суму.

Стосовно продуктів харчування, єдина риса, що відрізняє Польщу від України – це те, що в першій значно більший вибір продуктів та виробників. Це дійсно так, польські супермаркети мають високу пропозицію різноманітних продуктів у різних категоріях. На полицях зосереджена велика кількість незвичних навіть нам продуктів, що мають різну країну походження. Тому нерідко, українці везуть з Польщі ті ж шоколадки, наче нічого особливого, але польські аналоги мають значно більшу палітру незвичайних смаків. Ця особливість стосується більшості товарів.

Короткий огляд топових мереж супермаркетів Польщі

Основна маса населення країни купує продукти в супермаркетах, саме тому дана стаття покликана дослідити ціни у чотирьох найпопулярніших точках: Auchan, Biedronka, Lidl, Tesco. Приблизно ці мережі магазинів одного рівню, тому ціни тут відповідно подібні. Неможливо напевно сказати, що якийсь з них має суттєві переваги чи недоліки, оскільки все практично знаходиться на одному рівні. Але кожен з супермаркетів має свої особливості, тому збираючись за покупками слід про них знати. Так, Lidl – це мережа німецьких супермаркетів, відповідно більшість продуктів, що продаються там, мають німецьке походження. Продукти мають високу якість, але покупці, що полюбляють цю мережу відмічають вагомий недолік – іноземці тут не звільняються від сплати податку (а це 23% ПДВ).

Тому гідну конкуренцію Lidl складає Biedronka, оскільки цей супермаркет займає своє почесне місце серед популярних магазинів. Його особливість – переважання вітчизняних товарів, та помірні ціни. Але, якщо ви зацікавлені у виборі м’ясної продукції та сирів, то Biedronka не ваш випадок, оскільки асортимент цих продуктів тут бажає бути кращим. Коротко про Auchan: мережа французьких супермаркетів, де можна відшукати все, але якість часто виявляється не дуже задовільною, тому треба або краще шукати, або шукати в інших магазинах, це вже справа індивідуальна.

Ціни на продукти в найбільш популярних польських супермаркетах

Далі, до вашої уваги запропоновано списки, де детально вказані ціни (станом на березень 2018 року). Для зручності сприйняття товари розділені між категоріями, а ціни вказані в гривнях та злотих. Увага! за основу для статті взято дійсний курс гривні до злотого, який становить: 1 до 7,6. Ціни на ті ж продукти в Україні, навмисно не вказано, оскільки потреби у кожного різні, відповідно поняття середньої ціни для кожного українця може відрізнятися. Та й кожен читач для себе приблизно розуміє, скільки він платить за той чи інший продукт.

М’ясо та ковбасні вироби

Продукти цієї категорії відзначаються високою якістю, та величезним асортиментом. Тут за цим дійсно слідкують, оскільки й самі поляки полюбляють м’ясні вироби. Тому приїжджаючи до Польщі, можна скуштувати незвичних делікатесів, далі наведено дані стосовно актуальних цін на м’ясні вироби в Польщі:

Найменування товару (за 100 гр./1 кг) Вартість (zl) Вартість (грн.)
Варені ковбаси 1.19 – 10.99 9 – 83.5
Сирокопчені ковбаси 0.89 – 16.99 6.7 – 129
Курка 2.49 – 19.99 18.9 – 152
Свиняча вирізка 6.99 – 15.99 53 – 121.5
Вирізка з яловичини 11.99 – 27 91 – 205

Фрукти та овочі

Галузь сільського господарства в країні знаходиться на досить високому рівні, тому проблема нестачі в овочах та фруктах тут не актуальна. Тому й ціна на продукти польського походження значно нижче ніж на аналогічні, але імпортовані. В польських супермаркетах повно різних с/г продуктів у будь-який сезон, щоправда ціна на сезонні овочі та фрукти зазвичай знижується.

Найменування товару Вартість (zl) Вартість (грн.)
Яблука 1.99 – 4.99 15 – 38
Груші 0.79 – 4.59 3.7 – 34.9
Апельсини 0.35 – 4.99 2.7 – 38
Банани 3.15 – 5.99 24 – 45.5
Картопля 0.15 – 2.99 1.15 – 22.8
Капуста 3.39 – 5.49 25.8 – 42.8
Морква 1.59 – 4.99 12 – 38
Огірки 0.39 – 1.69 3 – 12.90
Томати 2.69 – 5.79 20.5 – 44

Безалкогольні та алкогольні напої

Політика у цьому сегменті достатньо проста та зрозуміла – все, що «вироблено в Польщі», коштує дешевше, аніж товари відомих світових брендів. Відповідно ціни на основні безалкогольні напої наступні:

Найменування товару Вартість (zl) Вартість (грн.)
Соки в асортименті (1 л.) 3.99 30
Кава (250 гр.) 8 61
Чай (20 пакетиків) 7 53

Всі алкогольні напої також є місцевого та закордонного виробництва. Самі поляки найбільше полюбляють пиво, тому асортимент цього товару дійсно вражає. З незвичного серед польських алкогольних напоїв – можна знайти смачні настоянки. Загальна картина з цінами виглядає наступним чином:

 Найменування товару (за 0.5 л.) Вартість (zl) Вартість (грн.)
Пиво 4 30.5
Горілка 30 228
Вино 10 76
Настоянка (Зубровка) 19 145
Коньяк 40 305

Солодощі

Десерти полюбляє більшість, а особливо діти, тому цей сегмент радує своєю різноманітністю. Велика кількість солодощів спокушає споживача придбати щось до чаю, на поличках розмістилися різні: вафлі, пончики, печиво, торти, тістечка, шоколадки, шоколадні батончики, кольорове драже та інше. Загалом можна відшукати навіть незвичайні смаки: наприклад мигдаль в меді та солі та інше. Найцікавіше, напевно, скільки коштують відомі на весь світ бренди солодощів, адже їх вартість відрізняється в різних країнах:

  • Raffaello (150 гр.) – 11 злотих (84 грн.)
  • Шоколадка Ritter Sport – 5 злотих (38 грн., це при тому, що в Україні такі шоколадки коштують близько 70 грн.)
  • Kinder Surprise – 2.7 злотих (20.5 грн.)
  • Snickers (50 гр.) – 1.6 злотих (12 грн.).

Підсумки

Є в польських супермаркетах одна особливість – щоб узяти в користування візок, потрібно покласти в отвір монетку (2 злотих), тоді від основного ланцюга, яким скріплені всі візки, від’єднається один для вас. Це часом навіть незрозуміло для наших людей, мовляв чому потрібно за це додатково платити, але така практика поширена в більшості європейських країн. Такий метод спонукає користувачів повернути візок на своє місце, а не кидати його не зрозуміло де, оскільки повернувши його, та прикріпивши назад до ланцюга можна повернути задаток.

Для того, щоб прожити родині (4 людини) місяць, в середньому на харчування їм доведеться витратити близько1000 злотих. Це, якщо взяти до уваги середній рівень потреб людини, не беручи постійно найдорожчі продукти, але й не без позбавлення себе усіляких смаколиків.

У статті наведені середні ціни в обраному сегменті продовольчих товарів, для того, щоб побачити загальну картину.

Звичайно, через розмаїття асортименту, один і той же продукт має найнижчу та найвищу ціну, тому, якщо вас цікавить максимально детальна інформація – краще переглянути ціни на офіційному сайті будь-якого з польських супермаркетів.

Отже, продуктові полиці польських супермаркетів переповнені різними товарами, тому збираючись до Польщі не варто везти з собою щось, думаючи, що там дефіцит. Таке явище там дійсно не актуальне, навпаки продуктове розмаїття, знайде свого власника на будь-який смак та гаманець.

 

Які ціни на продукти харчування в супермаркетах Польщі? 4.00/5 - Оцінок: 3
Поділитися: Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
Разом з "Які ціни на продукти харчування в супермаркетах Польщі?" також читають:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *