Яку суму готівки потрібно мати при перетині кордону Польщі?

Ніколи українців не турбувала так сильно тема того, скільки грошей потрібно мати з собою під час перетину кордону, як з моменту підписання угоди про безвізовий режим між Україною та ЄС. Умови перетину кордону спрощено, але проблем менше не стало, адже якщо раніше потрібно було витрачатися на візу, але думати про те, скільки грошей з собою взяти готівкою чи на карті було вже справою індивідуальною. Зараз же, на кордоні окрім підтвердження того, що ви маєте де жити, потрібно довести свою фінансову спроможність перебувати на території ЄС. Але не так на ділі все страшно виглядає, як про це говорять (особливо ті, хто в тій ситуації не був). Необхідно лише проглянути список, де вказані всі країни шенгенської зони та суми, що необхідно мати при собі під час перетину кордону з ЄС (шукайте його нижче).

Вимоги до фінансової спроможності всіх іноземців, які перетинають європейський кордон

Іноді здається, що міфи про марність безвізу комусь дійсно вигідно складати, або наш народ просто любить «переливати з пустого в порожнє», аби було про що поговорити. Адже, від початку роботи безвізу, всюди було чути балачки про те, що умови виїзду закордон не змінилися, адже потрібно все одно тягнути з собою всі ті документи, що раніше потрібно було везти до візового центру чи посольства. Але ця хвиля, якось минула сама собою, та згодом почала з’являтися інформація про те, що туризм в Європі, все одно не можна назвати бюджетним, мовляв, якщо ваш відпочинок заплановано більше ніж на тиждень, то знадобиться дуже багато грошей взяти з собою, інакше прикордонники відправлять додому.

Отже, прикордонний кодекс ЄС має повне право перевіряти у туристів стан їх фінансового забезпечення. Але існує така думка, що незалежно від того, куди ви їдете, ви зобов’язані показати по 50 євро на кожен день перебування. І якщо це все скласти разом, та ще й додати бронювання готелів, хостелів, а також витрати на харчування та розваги, то дійсно набігає доволі кругленька сума. Та не все правда, про що говорять.

Сума, яку потрібно мати при собі, залежно від країни призначення

Кожна країна має свої правила та вимоги, тому перш ніж відкласти якусь суму – попередньо ознайомтеся зі списком країн, та умовами, які вони вимагають від своїх відвідувачів.

Греція потрібно мати з собою 300 євро на 5 днів, якщо ви плануєте там пробути менше, то 50 євро на день;
Мальта 48 євро на день;
Португалія 40 євро на день, плюс додаткових 75 євро (так би мовити, за в’їзд до країни);
Іспанія близько 70 євро на день;
Італія 270 євро на 5 днів, але ціна знижується, якщо ви подорожуєте групою;
Австрія індивідуально (за бажанням туриста);
Угорщина потрібно з собою мати всього 3 євро на день;
Словенія 35 євро/день для неповнолітніх (у супроводі дорослих), та вдвічі більше для дорослих;
Чехія 40 євро на місяць;
Польща 300 злотих до трьох днів, та 100 злотих, якщо ви маєте намір бути тут довше 3-х днів;
Німеччина 45 євро/день;
Люксембург індивідуально (на розсуд туриста);
Бельгія 95 євро, для тих хто забронював готель чи хостел, та 45 для тих, хто лишається у приватних осіб;
Словаччина 56 євро/день;
Нідерланди 34 євро/день;
Латвія 14 євро/день;
Литва 40 євро/день;
Норвегія 500 норвезьких крон;
Фінляндія 30 євро/день;
Швеція 47 євро/день;
Швейцарія 27 євро/ день студентам, та 91 євро/день всім іншим;
Естонія 86 євро/день.
Франція 120 євро/день якщо ви не забронювали житло, 65 євро – тим, хто має підтвердження житла, та 33 – тим, хто їде за запрошення.

Суми, які необхідно мати при собі навмисно вказані у національній валюті країн ЄС, оскільки курс нестійкий та постійно змінюється, тому варто стежити і за цим, коли ви збираєтеся у подорож.

Додаткові нюанси, стосовно грошей, які потрібно з собою взяти

Список може змінюватися, тому уточніть його до того, як відправитеся за кордон. Але варто відзначити той факт, що необхідна сума не обов’язково повинна бути наявна у туриста готівкою, для цього вистачає банківських карт. До того ж, не обов’язково робити виписки, достатньо буде і онлайн банкінгу.

До того ж, якщо ви їдете до будь-якої країни ЄС до когось у гості і маєте при цьому запрошення, ви маєте повне право показати його, у якості підтвердження вашої фінансової спроможності.

Та й зрештою, про гроші на кордоні не завжди й запитують. Ці правила прописані у законі, але на практиці прикордонники дуже рідко ретельно допитуються про те, скільки грошей ви маєте з собою.

Частіше просять показати підтвердження бронювання готелю (або запрошення, якщо ви їдете до знайомих), а також зворотний квиток, який бажано придбати заздалегідь. Про гроші зазвичай просто питають, чи є вони у вас. Тому відповіді – так, на картці, буде цілком достатньо. Всі, хто вже їздив за безвізом до ЄС підтверджують, що фінансова сторона не ставала для них перепоною перетину кордону.

Що робити, раптом виникли проблеми?

Буває таке, що людина надто хвилюється і ніяк не може опанувати себе, звичайно, до неї виникне більше запитань, ніж до всіх інших.

Пам’ятайте, коли ви проходите прикордонний контроль надзвичайно важливо поводитися максимально природно.

Але, якщо прикордонники показують підвищену увагу до вашої особи та допитуються де ваші гроші, перше, що потрібно їм сказати – що гроші є, але на картці. Вони не мають права говорити вам про те, що так не можна, і вони мають бути у вас готівкою, оскільки по всій Європі діють міжнародні платіжні системи (Visa, MasterCard). Тому у спірних ситуаціях наполягайте на тому, що ви маєте карту, строк дії якої ще не вийшов, тому якщо є бажання (або вас попросять) можна пройтися до найближчого банкомату та довести свою правоту. Головне – говоріть впевнено та спокійно, і не потрібно підвищувати голос, якщо не хочете особливо прискіпливого подальшого огляду.

Коли хвилюватися дійсно варто?

Якщо ви настільки сміливі, що просто купили квиток на автобус, взяли закордонний паспорт та вирушили до Європи без жодних інших документів, то справді, так просто все не скінчиться. Потрібно мати хоча б щось, що може довести те, що ви в змозі платити за себе, та не маєте наміру таким дивним чином емігрувати з України. Тому попіклуйтеся хоча б про квиток назад та забронюйте готель.

В усіх інших випадках хвилюватися дійсно не варто, адже на ділі все проходить значно швидше та легше, ніж про це говорять. Пам’ятайте – якщо ви свідомо не порушуєте закон, то не варто думати про те, що може піти щось не так, як ви планували, тому краще бережіть свої нерви.

Яку суму готівки потрібно мати при перетині кордону Польщі? 5.00/5 - Оцінок: 1
Поділитися: Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
Разом з "Яку суму готівки потрібно мати при перетині кордону Польщі?" також читають:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *