Жирний четвер або Tłusty czwartek

Tłusty czwartek (жирний, товстий четвер) це дуже цікава християнська традиція — в останній четвер перед великим постом об’їдатися пончиками. Давним давно пончики замінювали пиріжки з м’ясом, а під час трапези прийнято було пити алкоголь. Але до нашого часу все змінилося і тепер це солодкі пончики з повидлом. Є прикмета, що той, хто не поїв у цей день пончиків, буде тепер невдачі весь рік. А якщо вам попався пончик з горішком, то тоді навпаки — вас чекає удача.

У цього дня є цікава легенда, яка свідчить про його появу. За легендою, за день до посту треба було позбавитися від усього солодкого і жирного в будинку, а приготування пончиків відмінно підходить для цього.

У сучасній Польщі в цей день з самого ранку люди стоять в черзі за пончиками. Адже у поляків прийнято не тільки самому їсти пончики, але й пригощати друзів, колег та рідних.

Черга за пончиками в товстий четвер

Куди б ви не прийшли в цей день, вас скрізь будуть пригощати пончиками. Також радимо і вам подбати про те, щоб взяти кілька солодких пончиків і пригостити своїх знайомих. Тому що це дуже популярно серед поляків будь-якого віку. Просто все в цей день пов’язано з пончиками, вони будуть скрізь! По телевізору, по радіо, на вулицях, на роботі, на навчанні.

У 2017 році жирний четвер випадає на 23 лютого. Тому приготуйтеся заздалегідь.

Трохи фактів і цифр про цей день:

  • в середньому, у цей день кожен мешканець країни з’їдає 2,5-3 пампуха,
  • середньостатистична невелика пекарня в цей день збільшує обсяг продажу пончиків в 60 разів,
  • в середньому у кожному пончику міститься близько 300 калорій.
Жирний четвер або Tłusty czwartek 5.00/5 - Оцінок: 3
Поділитися: Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
Разом з "Жирний четвер або Tłusty czwartek" також читають:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *